škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Soğuk üflemiyor normal kaloriferde

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yağmurlu bir hafta dayız dışarısı soğuk içerisi sıcak malum ön cam buhar oluyor normal kaloriferi acıoyrum soğu yine sıcak üflüyor ama klimayla actıgımda soğu  tüm buharı çözüyor sorun nerde sizce polen filtresi dolmuşmudur yoksa başka bişi mi var ayrıca eksozdan su atıyor

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde kaloriferi sonuna kadar açmama reğmen buhar tam gitmiyor sıcağı açıyorum bunalıyorum soğuğu açıyorum buhar kalıyor...
Klima ile mi açmak gerekiyor meredi?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: iondergumus;447605
Benimde kaloriferi sonuna kadar açmama reğmen buhar tam gitmiyor sıcağı açıyorum bunalıyorum soğuğu açıyorum buhar kalıyor...
Klima ile mi açmak gerekiyor meredi?
Klima ortamdaki nemi alma üzerine kuruludur. Camdaki buhar da aslında nem olduğuna göre, klima ile buharı almak en mantıklısı bana göre de.:wnk:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dışarıdan taze hava gelsin, iç sirkülasyonu devre dışı bırak. Camları içten temiz tut...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön arka cam buğularının tuşunu açtığınızdan emin olun.benim makinada sorunsuz halloluyor.eco modunda.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaloriferin yönlendirme anahtarını sadece ön cama gelecek şekilde ayarlayın, ön gögüsteki tüm havalandırma deliklerini de kapatın ve fan anahtarını 3. yada 4. kademeye alın. Malesef ön cam yönlendirme delikleride yönlendirme açısından ayarsız Benimde önümdeki yarık camın dibine sol taraf ise normal tam camın ortasına denk geliyor.Sonuçta tüm yönlendirmeler açıkken hatta kabinin yarısı dahi açık olsa fandan üflenen havanın debi' si yeterli değil.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;447645
Kaloriferin yönlendirme anahtarını sadece ön cama gelecek şekilde ayarlayın, ön gögüsteki tüm havalandırma deliklerini de kapatın ve fan anahtarını 3. yada 4. kademeye alın. Malesef ön cam yönlendirme delikleride yönlendirme açısından ayarsız Benimde önümdeki yarık camın dibine sol taraf ise normal tam camın ortasına denk geliyor.Sonuçta tüm yönlendirmeler açıkken hatta kabinin yarısı dahi açık olsa fandan üflenen havanın debi' si yeterli değil.
:gut::syg::kat:

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Debiden bende şüpeliyim klima a/c modu açıkken tamam ama direk motor sıcaklığı ile yani tasarruf modunda çok yeterli değil bence de hava debisi. Uzun süre bekleyince ön cam ve söför hizasında 2 cam tamam ama arka yolcu camları buğusu gitmiyor. Özellikle araç içinde 4 kişi varsa.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rezistanslarda sorun olabilir mi?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka yan camlarda buğu gitmez. o sadece superblerde arka cam önünde B sütununda havalandırma deliği olduğu için gidiyor. buhar sıcak hava üflemesinde daha etkin şekilde gider. soğuk hava üflemesinde iyi sonuç alınmıyor. ama klima çalıştığında etkisi yüksek oluyor. sonuç olarak tahminimce cama vuran hava dışardan ya çok soğuk yada çok sıcak olursa buhar olmuyor.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ya dediklerinizi aynen yapıyorum fakat yine yardımcı olmuyor işlerrim dolayısıyla sanayiye de gidemiyorum aracım saten bu aralar benzin pompası yüzünden 600 700 krş yakıyor  bide artı klima acık dolaşıyorum :D biraz can sıkmya başladı D:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bir yerde bir kelek vardır, baktır sağına soluna. İstanbul gibi rutubetli bir şehirde kabin içinden camlarım buharlanmadı, istisnası bile yok, Fabia 1 veya Fabia 2'de

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;447629
Dışarıdan taze hava gelsin, iç sirkülasyonu devre dışı bırak. Camları içten temiz tut...

Aynen klima kontrollerinde bir ok işareti vardır onu dışardan hava gelecek şekilde ayarlarsanız buğu olmaz