škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bir yol anısıda benden olsn arkadaşlar :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;138589
Ellerine sağlık, teşekkürler.

Alman Mezarlığı ne ayak Yunus?:hmm:

abi eski ankara tarsus-adana yolu üzerinde 1. dünya savaşı sırasında bu bölgelerde ölmüş yada bizim deyimle şehit düşmüş almanların mezarlarının olduğu bir yer var. anıt gibi bişi.

Alıntı yapılan: dgn;138596
Fotolar anlatm süper teşekkrer Yunus abi

Abi aracın kadran 240:hanz::hanz: daha gidermiydi ?

bu araç gençliğinde 243 le radara girdi ama 30 km bayır aşşağı gittikten sonra :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;139649
Abi direksiyon ne olmuş öyle:kro::kro:
300 bn km lik yıpranma :) boyası ve üst dokusu soyukdu iyice

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139645
çocukluğumdan beri bu güzergahı kullanırız hep ağaçlıda mola verir yemek yeriz. :)

Kesin rast gelmişizdir Orhan Ağaçlıda o zaman, 22 senedir aynı yollardan yüzlerce kez geçmişizdir.

Türkiyenin birçok yolunu gördüm ama bence en güzeli G.antep-İstanbul arası :ok:
Ama otobandı bölünmüş yoldu derken eski zevki kalmıyor tamam standartlar yükseliyor ama eğlence bitiyor. Bolu Dağında Varan tesislerinde durunca herkes içeri çay içmeye giderdi ben dışarda Tırların kamyonların fren-balata-türbin seslerini dinlerdim :)
Şekerpınar çakıtlardan geçmek eskiden maceraydı şimdi yol genişledi bariyerler geldi.
Nurdağını döne döne inmek Atatürk viyadüğünün altından geçmek eskide kaldı. Ama ben hala eski yolu tercih ediyorum hava şartları uygun olduğu zaman.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;139667
Kesin rast gelmişizdir Orhan Ağaçlıda o zaman, 22 senedir aynı yollardan yüzlerce kez geçmişizdir.

Türkiyenin birçok yolunu gördüm ama bence en güzeli G.antep-İstanbul arası :ok:
Ama otobandı bölünmüş yoldu derken eski zevki kalmıyor tamam standartlar yükseliyor ama eğlence bitiyor. Bolu Dağında Varan tesislerinde durunca herkes içeri çay içmeye giderdi ben dışarda Tırların kamyonların fren-balata-türbin seslerini dinlerdim :)
Şekerpınar çakıtlardan geçmek eskiden maceraydı şimdi yol genişledi bariyerler geldi.
Nurdağını döne döne inmek Atatürk viyadüğünün altından geçmek eskide kaldı. Ama ben hala eski yolu tercih ediyorum hava şartları uygun olduğu zaman.

aynen öyle. bende istanbuldan  dönerken özellikle E5 den gidiyorum hem daha az yakıyorum hem daha güvenli gidiyorum hemde daha  eğlenceli bir yol. aynı şekilde tarsus akçatekir arası eski yol orasıda harikadır.

ama en çok zevk aldığım güzergah anamur-gazipaşa-alanya arası özelliklede radar altı mevkisi :D

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139669
ama en çok zevk aldığım güzergah anamur-gazipaşa-alanya arası özelliklede radar altı mevkisi :D

Oranın eğlenceside Taşucundan sonra başlıyor :ok:
5-6 km kuzeye doğru yol aldıktan sonra hoop bir U viraj bütün o yol boşa :D

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139645
çocukluğumdan beri bu güzergahı kullanırız hep ağaçlıda mola verir yemek yeriz. :)
Ağaçlı tesisleri Aksaray ın eski tesislerinden sonradan bayağı bir tesis kurulmuş
Ankara Aksaray arası yol çalışmaları  bittimi.O yolun en sevmediğim tarafı ağır vasıtaların yolu engebeli hale getirmeleri.hatta bazen aracın hop diye 15-20 cm sağ ve ya sola kaydığını bilirim :D
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;139679
Ağaçlı tesisleri Aksaray ın eski tesislerinden sonradan bayağı bir tesis kurulmuş
Ankara Aksaray arası yol çalışmaları  bittimi.O yolun en sevmediğim tarafı ağır vasıtaların yolu engebeli hale getirmeleri.hatta bazen aracın hop diye 15-20 cm sağ ve ya sola kaydığını bilirim :D
abi uyduruk kaplamanın  üzerine esas beton asfalt kaplamaya başlamışlar ama daha çok işleri var. kalan  kısım ise rezalet durumda.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;139673
Oranın eğlenceside Taşucundan sonra başlıyor :ok:
5-6 km kuzeye doğru yol aldıktan sonra hoop bir U viraj bütün o yol boşa :D
o radar mevkisinin yukarısında bir tepede 1500 lü yıllardan kalma osmanlı top bataryası ve mermer kaideleri var tesadüf bir köylü göstermişti çok bilinmez :) toplar 1800 lerde götürülmüş o zamanlara kadar bu bölgede savunma amaçlı kalmış korsanlara falan karşı.