škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tdi kullanicilari yardim lütfen :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zurna1788

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba... tdı special veya classic almayı düşünüyorum. fazla açılamadığımdan 2004-2005 model 90000-100000 hatta 130000 km deki araçlarla ilgileniyorum. şimdi sorum şu. 2005 model 120000 kmde bir special alırsam bakımları dışında başıma ne gibi problemler açabilir... tdı kullacılarından ve tdı lar hakkında bilgisi olanlardan yorumlarını bekliyorum. tşk ederim...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
It depends :D :D :D

60.000 deki araci alip rezilde olabilirsin 130.000'dekini alip pasalar gibi 250.000'e kadar anahtar vurmadanda binersin. Arabasina, gecmisine gore degisir, bilemeyiz ki :)

Çevrimdışı zurna1788

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet bu olasılıklardan birtanesi... Genel anlamda geçmişi güzel bir aracın ilerleyen km lerde problem çıkarma ihtimalini düşünsek? turbosunda veya enjejtörlerde arıza çıkarsa eyvah eyvah zaten... hoş ben pek rastlamadım turbo veya enjektör arızası çıkaran.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 senelik tdi caddy kullanıcısıyım çok şükür benimkinde birşey yok ama caddylerde turbo arızası yaşanabiliyor.
Sanırım aynı teknolojiye sahip iki aracın da motoru ama hakan beyin dediği gibi bu tamamen bir önceki sahibinin araca nasıl davrandığıyla alakalı bir durum.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamamen bir önceki sahibinin nasıl kullandığına baglı, bakımli bir tdi 400-500 bin km motor acısından sorunsuz gidebilir,

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracım 2006 tdi sedan 80lik olandır.76000 km'de aldığım araca yarı motor yaptırdım servisinde.yaz tatilinde4000 km yol yaptım. yedek parçaları,triger,dört michelin lastikle beraber canavar gibi oldu.dolu bagaj,açık klima ile üç kişi ile çok rahat gittik Allaha şükür.fabia tdi alırsanız pişman olmazsınız.dikkat edin bunu benim gibi motor yaptırmış biri söylüyor...tecrübeyle sabittir:şase nosundan araştırın,iyi birkaç ustaya gösterin.hayırlısı olsun...

efe_38

• Ziyaretçi
tdi caddylerin turbosunda hata var bizimki 3 kere yaktı ama diğer tdilerde yok sanırım..

5 senedir tdi kullanıyoruz araça 90binde turbodan başka hiçbir sorunla karşılaşmadık oda zaten bizimkine has bir duygu olsa gerek :D bizim arabanın eşşek gibi binildiğini düşürsek :D yani arabaya 4 farklı kişi kullanıyor,fena motor değil :)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
180 binde tdi kullanıcısıyım bir iki kullanım hatası sorunu yaşadım onun dışında yağını suyunu eksik etme yeter
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı önder38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eğer gerekli bakımları zamanında yapıldıysa bu tdı araç için, 80 bindeki bir aracı alacağıma 110 bindekini alır ve hiç tereddüt etmem. en azından ağır ve masraflı bakımları yapılmış olur. yani bu olayı yaptım bile. bir yıl önce 105 binde aldığım tdı fabiam şu an 135 binde ve yağ ve filtre değişimleri dışında tek extra masrafı 1 rot kolu oldu. aldığım güne kadar yetkili serviste bakımları yaptırılmış, bende sürekli kontrol ediyor ve bakımlarını geciktirmeden kaliteli ve mümkünse orijinal parçalar ile yaptırıyorum. en az 250 bini görürüm diye düşünüyorum.

yani aracın geçmişi çook önemli, km biraz hikaye

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: önder38;143138
eğer gerekli bakımları zamanında yapıldıysa bu tdı araç için, 80 bindeki bir aracı alacağıma 110 bindekini alır ve hiç tereddüt etmem. en azından ağır ve masraflı bakımları yapılmış olur. yani bu olayı yaptım bile. bir yıl önce 105 binde aldığım tdı fabiam şu an 135 binde ve yağ ve filtre değişimleri dışında tek extra masrafı 1 rot kolu oldu. aldığım güne kadar yetkili serviste bakımları yaptırılmış, bende sürekli kontrol ediyor ve bakımlarını geciktirmeden kaliteli ve mümkünse orijinal parçalar ile yaptırıyorum. en az 250 bini görürüm diye düşünüyorum.

yani aracın geçmişi çook önemli, km biraz hikaye
:+1:aynen katılıyorum, senden önceki sahibi iyi kullandıysa, ve sende iyi kullanırsan sorunsuz uzun km ler kullanırsın,
tdi cok cok iyi motordur, düzenli bakımları yapıldıysa üzmez sahibini, hakkınıda verir fazlasıyla,(ki sıfır km vw grubu dizeller, Q7 lerin arkasında bile TDI yazıyor hala)