škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cruise Control

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, forumda bu konuda arastirma yaptim ve Fabia kullanicisi arkadaslarin basit bir kol ve biraz programlama yardimi ile cruise control sahibi olduklarini gordum.  Nette arastirirken, honestjohn.co.uk sitesinin verdigi bir linkte http://www.theskodashop.co.uk/product/Crusie_Control_System_BEA600002A## bu kolun ayni zamanda Octavia icinde bulundugunu gordum ve kafamda bir isik yandi (ariza isigi :P). Bunu denemis olanimiz var mi ? Benim aracimin donanimi ambiente, ama eger bu is basit bir kol yardimi ile yapilabilecek kadar kolaysa (elbette programlamasindan bahsetmiyorum), bunu yapmak/yaptirmak isterim.

Konu hakkinda fikri olup bilgi verebilecek olan arkadas var mi ?

Simdiden tesekkur ediyorum.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
roomster a takan vardı forumda 350tl gbi bir fiyata servis takmıştı diye hatırlıyorum

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
süleyman abi taktırmıştı rumstırına.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yapılabilir. mesela bir çok comfortline golf 6 sahibi şuan alırken serviste taktırırp öyle  alıyor.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın elektronik altyapısı müsaitse yapılabilir. Ben caddy'ye yaptırdım 2 sene oldu uzun yolda gerçekten çok rahatlatıyor yakıt tüketimine de az da olsa etkisi var.
Ama pazarlık yapın servisten alacaksanız bana 140tl demişlerdi 80tl ye taktırdım. Sadece sinyal kolu değiştiriliyor.
Radara yakalanmama konusunda da çok yardımcı oluyor yola dalıp farkında olmadan hızını artırmıyorsunuz. =)
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2010, 16:03:35 Gönderen: G.Antep Şubesi »

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Muhlis abi:

Olabilir sadece kol değişimi ve sistemden aktifleştirilince işlem tamamdır. Ama ortalama maliyet nedir bilemiyorum. Biz 2004 Astra H'için opelde servise 300TL ödemiştik.
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende Fabia I aracıma taktırmıstım, dikkat etmeniz gereken orijinal kol olması, yan sanayi kollarda var, öyle kolay bir islemde degil, bilindik saglam bi yerde yaptırın, cünkü sürücü airbag i bile sökülerek takılıyor, ön direksiyon vs sökülüyor, eski kol sökülüp yenisi takılıyor, gerekli tetikleyiciler icin fren, debriyaj, beyne hat cekiliyor, sonra bilgisayardan adaptasyon yapılıyor, bilindik bi yerde yaptırın, devreden cıkmazsa kötü olur allah korusun,
benim arac Ambiente oldugu icin direkt takıldı, fakat dün Volkswagen servisi kafamı karıstırdı, Golf Trendline a cruise sonradan baglanamıyor, Comfortline a baglanabilir ancak dedi, sizde iyi arastırın öncelikle, forumda A5 e baglatan varmı bilmiyorum,
maliyeti 200-300 tl civarıdır,

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;128710
süleyman abi taktırmıştı rumstırına.

Foruma giremiyorum, işler çok yoğun, konuyu yeni gördüm.
Bende taktıralı birkaç ay oldu. Tüketim olarak gözle görünür bir değişim yok ama uzun yolda çok rahat.

Konu burada : http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6834

Çevrimdışı Artuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Ben 2010 Octavia ambiante 1.4 TSI DSG aldım.
Alırken Cruze Cont. istedim. 300 TL fark ile 1 saatte taktılar.
Herkese tavsiye ederim.

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Artuk;140272
Selamlar,
Ben 2010 Octavia ambiante 1.4 TSI DSG aldım.
Alırken Cruze Cont. istedim. 300 TL fark ile 1 saatte taktılar.
Herkese tavsiye ederim.

bu bilgi iyi oldu.
peki herhangi bir problemle karşılaşmadınız umarım şimdiye kadar dimi?
birde ben buradaki servise birkaç birşeyler ekletebilimiyiz diye sordum, kafadan olumsuz yanıt verdiler.
skoda servislerinin bu kadar yetersiz olması üzdü beni.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2010, 08:15:08 Gönderen: orhan unsal »
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaslar basligi hortlatiyorum. Persembe gunu izmirdeki yetkili servis olan Renk Oto'ya gittim. CC istedigimi bir gun once soylemistim, sinyal kolunu hazirlamislar zaten bekliyorlarmis. Saat 10'da basladilar, oglen 2 civari teslim ettiler, arkadaslar sagolsunlar uzun yola cikacagimi soyleyince ogle arasinda bile calisti. Eski sinyal kolunu bana geri verdiler. Sinyal kolu ve iscilikle birlikte 328 TL tuttu. Servisteki arkadas benimle test surusune cikti ve kullanimini anlatti, diger aracimda zaten vardi ama tazelemis oldum, iyi oldu. 700 km boyunca cesitli araliklarla kullandim, ve inanilmaz rahat bir sey oldugunu bir kez daha gordum. Herkese tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;253310
Evet arkadaslar basligi hortlatiyorum. Persembe gunu izmirdeki yetkili servis olan Renk Oto'ya gittim. CC istedigimi bir gun once soylemistim, sinyal kolunu hazirlamislar zaten bekliyorlarmis. Saat 10'da basladilar, oglen 2 civari teslim ettiler, arkadaslar sagolsunlar uzun yola cikacagimi soyleyince ogle arasinda bile calisti. Eski sinyal kolunu bana geri verdiler. Sinyal kolu ve iscilikle birlikte 328 TL tuttu. Servisteki arkadas benimle test surusune cikti ve kullanimini anlatti, diger aracimda zaten vardi ama tazelemis oldum, iyi oldu. 700 km boyunca cesitli araliklarla kullandim, ve inanilmaz rahat bir sey oldugunu bir kez daha gordum. Herkese tavsiye ediyorum.
hayırlı olsun,keyifli kullanımlar.bu arada sizin araç ambiante modelimi clasic model mi?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2010 Ambiente TSI Manuel.

edit: model yilini yanlis yazmisim.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2011, 16:53:12 Gönderen: Muhlis OZTURK »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende fabiaya taktırdım mayıs ayında 250 lira verdim toplam. indirimle geldi. çok memnunum uzun yolda müthiş rahatlık sağlıyor tavsiyemdir..

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;253310
...... Eski sinyal kolunu bana geri verdiler. Sinyal kolu ve iscilikle birlikte 328 TL tuttu. ....

ben geçen ay ata ya sordum. cc için 650 tl dediler:rock1:
siz 328 tlye taktırmışsınız... demekki adamlar bu fiayata para kazanıyorlar...
arkadaşlar bu nasıl bir iştir.
ben şimdi kazıklanacagımı bile bile nasıl gideyim servise??
bu arada sis için de 500 dediler ancak foksiyon katamıyorlar...

ankarada yokmu bunu hakkıyla yapan adam gibi fiyata.
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI