škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gösterve ve ledlerdeki renk tutarsızlığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Skodan'nın Octavia araç içi gösterge ve düğme aydınlatmalarında bir renk uyumunu gözetmemiş olduğunu siz de farkediyor musunuz, yada bu sadece beni mi rahatsız ediyor? Misal hız gösterge paneli beyaz, direksiyon beyaz, ama orta panel yeşil hatta bazı tuşlar sarı (ısıtma tuşunu anlarım hadi). Hepsinin yeşil tonlu olması iyi olmaz mıydı, ne dersiniz?

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğinizi tam olarak anlayamadım hocam. Resim eklerseniz daha iyi anlarız sanırım. Bunun dışında ambiyans aydınlatma olan araçlarda renk değiştirince orta kadran ekranı ve ana ekran renkleri de buna göre değişiyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyaz aydınlatmalar modern çizgiyi yansıtıyor, yeşil ise eski skoda lara gönderme yapıyor. Ben kullanırken bu farktan hiç rahatsız olmadım, ama zevk meselesş tabii

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de kabinin yeşil, göstergelerin beyaz olmasını seviyorum. Slovakya'da bir arkadaşım aracın tüm aydınlatmalarını beyaz yaptı. Ancak teferruatlı bir işlem, bana videosunu gönderdi :)

Ben yapsam konsol elimde kalır :D

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Hepsi yeşil veya beyaz olsun demiyorum ama kapı kollarındaki cam açma düğmeleri sarı, gösterge ve direksiyon beyaz, orta konsol yeşil aydınlatmaya sahip. Sanki toplama araç gibi geliyor bana ve tutarsızlık rahatsızlık veriyor (tek derdim bu olsun :) ). Hepsi tek renk(beyaz, kırmızı, turuncu ya da yeşil) aydınlatma olsaydı daha iyi olurdu gibi geliyor bana. Nitekim önceki vw aracımda tek renk tutarlılığı mevcuttu diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;635652
Ambians aydınlatmaları kırmızı,mavi yaptığında kapı camları aşırı sırıtıyor bende açık yeşil tonu seçiyorum hepsi takım gibi gözüküyor  :D bu tür ince detaylara  baksalardı güzel olurdu ama adamlar makyajlı kasada  rüzgar sesi ve trimleri bile  düzeltmedi ,tuşlu el freni gelmedi daha alt konsol genişlerdi, el altında cep olurdu telefon için, vites önüne her telefon girmiyor üstelik manuel araçlarda (önceki aracımda) sıkıntı oluyordu.opel astrada önceki kasada (j kasada) kullanmıslardı bile,  anlayacağın o dediğine  daha çok var .

Dediğiniz doğru, fakat vw yada audi grubu bunlara dikkat ederken skoda neden dikkat etmez anlamıyorum. Küçük detaylar belki ama acele ile yetişmiş bir proje havası veriyor bana. Gerçekten de bu detaylara daha çok var gibi.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer bir detaya ben dikkat etmem şahsen.
Kaç kişi dikkat eder derseniz, bence çok az bir kesimin bu denli bir düşüncesi olabilir.
Bundan dolayı da Skoda, ARGE'si tarafından tasarlanan ambiyansı uyguluyor.