škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 16 v lpg tuketim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda yol bilgisayarı verisi gerçeğe yakın oluyor, Şehir içindeki verileri yanıltabiliyor. Birde x marka LPG 8 litre yakarlen Y marka LPG 10 litre yakabiliyor. Konyada 1,82 den gaz almıştım 2,05 den aldığım yerle aynı yaktı araba :)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;562487
şimdi aracın bagajinda oyle  duruyo lpg de denemedim bu cihazı hiç :confused:

eğer işinize yaramıyor ve atmayı düşünüyorsanız cihazı ben alıp deneyebilir miyim ?

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;562560
eğer işinize yaramıyor ve atmayı düşünüyorsanız cihazı ben alıp deneyebilir miyim ?

Atmayı pek düşünmüyorum lpg de denemedim hiç ancak konya buluşmasına giderken deniycem bir fark olup olmadığını bu konu başlığı altında belirtir cihazın fotosunu yüklemeye çalışırım

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;562516
2 lt değil de benzin tüketiminin ortalama %20 si fazla lpg tüketimi olur.. Daha fazla tüketim zengin karışım olur..

Benim fabia ankara içi kış ayları boyunca (iş gidişi ve dönüşü genelde yoğun trafik) 31 litre lpg ile 300±20 km yol yapıyor. Pek sakin ve aşırı agresif kullanmam. Yol bilgisayarı da genelde 8.0±4 litre gösteriyor. Buradan hareketle litre bazında Lpg benzin ortalamasına göre %20 civarı daha fazla harcıyor.
Lpg'de yapılan yakıt tüketimini hesaplarken (sıralı sistem lpg'ler için) araç lpg'ye geçene kadar harcanan benzini de hesaba katmak lazım. Çünkü bence ortalamayı en az 3-4 kuruş artırabiliyor bu miktar...

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;562417
Sömestr tatilinde ankaraya gittim antalyada 2.16 dan doldurdum 86 tl aldım 422 km de gaz bitti Sivrihisar geçtim sonra mecbur 2.38 den opetten doldurdum 96 lira aldı niye böyle deyince pompanin barından kaynaklanir dedi pompaci hesaba vurdugumda 0.23 kuruşa geliyordu çok dedim yakıtı ama yol boyunca araç ısınmadi hararetl 75 di 90 bir türlü oturmadi sonra aklıma Termostat geldi ve meftaTermostat böylelikle çiğ gazı yaktı ankaraya gelene kadar dönüşte 1.89 dan doldurdum Sandıklı da 2.00 dan tekrar fulledim hesap 0.13 kuruşa kadar düşmüştü araba yukluyken ölçülen degerler:)

hocam ben bursadan ankara etlike gittim tam etlikde rampayı cıkarken bitti gaz 432 km yaptım ve yolda yeri geldim 170 bile yaptım depo 54-55 tl ye doluyo termostat baya bi yakıtı etkilemiş :(

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;562888
hocam ben bursadan ankara etlike gittim tam etlikde rampayı cıkarken bitti gaz 432 km yaptım ve yolda yeri geldim 170 bile yaptım depo 54-55 tl ye doluyo termostat baya bi yakıtı etkilemiş :(

Yeri gelip 170 hiz yapip km'de 12-13 kuruş yakmak... Yarin arabami yakiyorum anasini satayim:D O zaman biz at pazarindan eşşek almisiz ya...:uve: (Bu arada ben de arabami Bursa'dan almistim)

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
eğer işinize yaramıyor ve atmayı düşünüyorsanız cihazı ben alıp deneyebilir miyim ?[/QUOTE
Biraz baktım netten sanırım eco66 denen cihaz çok kullanan var sitesinde ama yakından tanıdığım yok.Tereddütte kaldım.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

resİm yÜkleme

Cihazın sonunda fotosunu yükleyebildim görmek isteyen arkadaşlarımız icin

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;563035
eğer işinize yaramıyor ve atmayı düşünüyorsanız cihazı ben alıp deneyebilir miyim ?[/QUOTE
Biraz baktım netten sanırım eco66 denen cihaz çok kullanan var sitesinde ama yakından tanıdığım yok.Tereddütte kaldım.

Eco 66 dediğiniz ODTÜ  onaylı olan cihaz ama benimki ondan  değil  para verip aldığım bişey değil aracı alırken üstünde geldi.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tarz tasarruf cihazlarinin gercekten bir ise yaradigini gormedim. Psikolojik faydasi vardir anlarim. Ama soyledikleri sey motora giren yakitin temaz yuzeyini arttirdigi yonunde. Hangi akla hizmet odtuden sertifika almostir tartisilir. Iyon halinde olsa yakit anlarim belllki ama o bile zor ufacik miknatisla.

Kaldi ki miknatis etkisiyle hortumda oyle bir yanma yuzey alani genisletme islemi yapiyor olsa dahi yakit borunun o bolgesinden devam edip enjektore gelecek ordan pistona bu arada uzerindeki manyetik alan kalktigi icin tekrar eski haline gelir ;)

Boyle birsey mumkun olsaydi yakita bir dinlenme havuzu yapilirdi ve elektro manyetik miknatis konurdu oraya. Allah ne verdiyse ayristirilirdi yakit.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8463]DDŞ![/MENTION] ; [MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] ; Kendi sitesinde bulamadım raporu. Şey diyorum; adamlarla irtibata geçelim bize göndersinler bir numune Emin'in arabaya da takalım, bakalım tasarruf yaptırıyor mu?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;563062
Bu tarz tasarruf cihazlarinin gercekten bir ise yaradigini gormedim. Psikolojik faydasi vardir anlarim. Ama soyledikleri sey motora giren yakitin temaz yuzeyini arttirdigi yonunde. Hangi akla hizmet odtuden sertifika almostir tartisilir. Iyon halinde olsa yakit anlarim belllki ama o bile zor ufacik miknatisla.

Kaldi ki miknatis etkisiyle hortumda oyle bir yanma yuzey alani genisletme islemi yapiyor olsa dahi yakit borunun o bolgesinden devam edip enjektore gelecek ordan pistona bu arada uzerindeki manyetik alan kalktigi icin tekrar eski haline gelir ;)

Boyle birsey mumkun olsaydi yakita bir dinlenme havuzu yapilirdi ve elektro manyetik miknatis konurdu oraya. Allah ne verdiyse ayristirilirdi yakit.

Anladım  Doğukan ama dedim ya aracı aldığımda uzerinde geldi internetten arastirdigimda o mıknatıs yakitin molekülü belli bir sıraya sokuyomus buda düzenli yakmasani sagliyomus yalandır da ancak konunun  başında belirtmistim  araç benzinliyken denemem oldu yol bilgisayarında artış olmuştu şimdi üç aşağı beş yukarı lpg de ne yaktığı biliyorum  konya ya gelirken deniycem ozaman görürüz  ne olup bittiğini :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;563070
Anladım  Doğukan ama dedim ya aracı aldığımda uzerinde geldi internetten arastirdigimda o mıknatıs yakitin molekülü belli bir sıraya sokuyomus buda düzenli yakmasani sagliyomus yalandır da ancak konunun  başında belirtmistim  araç benzinliyken denemem oldu yol bilgisayarında artış olmuştu şimdi üç aşağı beş yukarı lpg de ne yaktığı biliyorum  konya ya gelirken deniycem ozaman görürüz  ne olup bittiğini :)

Aynen oyle yapalim :) ama hava sicakligini da goz onunde bulundurdugun bir test yapalim ;)

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
belirtilen %30 a varan tasarruf cok iddiali ama bir ise yaramiyor gibi   ... ve  kendiniz de yapabilirsiniz