škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 16 v lpg tuketim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Antalyada lpg yi 2 tl doldurup 260 km gittik ten sonra şehir içi aynı pompadan tekrar doldurdum.sonuç 50 tl lik yakıt aldi buda heralde 192 kuruşa tekabül ediyor sanirim siz ce nasıl arkadaşlar. ....

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;562301
192 kuruş çok fazla...19,2 kuruş ise iyi...

Nokta koymayı unutmusum

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
68 lira yakıt aldım, 2,09 dan 200 km (ş.içi) geçti daha 1diş yeni düştü bakalım ne yakacak.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;562333
68 lira yakıt aldım, 2,09 dan 200 km (ş.içi) geçti daha 1diş yeni düştü bakalım ne yakacak.

Umarim tatmin edici bir sonuç alırsınız Aracı aldığımda üzerinde gelen tasarruf cihazı vardı ancak o zamanlar benzinliydi lpg yi taktirirken çıkarmıştık  bidaha da takmadim benziyliyken az da olsa cihazın faydası vardı sanırım yol bilgisayarında takiliyken  şehir içi 5.1 lerde 5.0 da geziniyodu cihazı sökup denedigimde ortalama 6.4lere  firlamisti bakalım konya buluşmasına giderken deniycem

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam benımde aynı 1.99 dan alıyorum gazı 54 tl ye 270-280 km gıdıyo sehir içi ve benim agresif kullanmama ragmen bazen 3 vitesde red line bile giriyorum uzun yolda da 15 kurus u gordum :)

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;562403
hocam benımde aynı 1.99 dan alıyorum gazı 54 tl ye 270-280 km gıdıyo sehir içi ve benim agresif kullanmama ragmen bazen 3 vitesde red line bile giriyorum uzun yolda da 15 kurus u gordum :)

Sömestr tatilinde ankaraya gittim antalyada 2.16 dan doldurdum 86 tl aldım 422 km de gaz bitti Sivrihisar geçtim sonra mecbur 2.38 den opetten doldurdum 96 lira aldı niye böyle deyince pompanin barından kaynaklanir dedi pompaci hesaba vurdugumda 0.23 kuruşa geliyordu çok dedim yakıtı ama yol boyunca araç ısınmadi hararetl 75 di 90 bir türlü oturmadi sonra aklıma Termostat geldi ve meftaTermostat böylelikle çiğ gazı yaktı ankaraya gelene kadar dönüşte 1.89 dan doldurdum Sandıklı da 2.00 dan tekrar fulledim hesap 0.13 kuruşa kadar düşmüştü araba yukluyken ölçülen degerler:)

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;562349
Umarim tatmin edici bir sonuç alırsınız Aracı aldığımda üzerinde gelen tasarruf cihazı vardı ancak o zamanlar benzinliydi lpg yi taktirirken çıkarmıştık  bidaha da takmadim benziyliyken az da olsa cihazın faydası vardı sanırım yol bilgisayarında takiliyken  şehir içi 5.1 lerde 5.0 da geziniyodu cihazı sökup denedigimde ortalama 6.4lere  firlamisti bakalım konya buluşmasına giderken deniycem

Bu yakıt tasarruf cihazı nasıl bir şey ben hiç duymadım.Şehir içi 5 ise şehir dışında ozaman 3 ü görür.Gaza gerek kalmaz bence.Resimleri varsa koyar mısınız yada isim link falan yazar mısınız.Bende 1.4 benzinli 101 beygir special var. Ş.içi 6,5-7 şehir dışı en az 4,8 gördüm yol bilgisayarında.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timbaz;562454
bu sefer de 0.13 kurus cok dusuk ;)

hakkaten çok düşük benim fabia 1.4 16v atiker sıralı sistem var ve ş.içi sakin kullandığım halde 22-23 kuruştan aşağı inmiyor. lpg 1lt:1.99TL
normal mi yoksa çok mu yakıyor.   :confused:

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;562461
hakkaten çok düşük benim fabia 1.4 16v atiker sıralı sistem var ve ş.içi sakin kullandığım halde 22-23 kuruştan aşağı inmiyor. lpg 1lt:1.99TL
normal mi yoksa çok mu yakıyor.   :confused:

Bence normal ben uzun yolda gördüm 0.13 ama Termostat degistirince ankarada bu rakami gördüm ama şehri içi antalyada düz yol hiç rampa  yok belki bununla ilgisi olabilir mi  oda bir soru işareti kafamda hani benimki atiker gold obidili son serisi kıt farkı olabilirmi acaba

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;562298
Antalyada lpg yi 2 tl doldurup 260 km gittik ten sonra şehir içi aynı pompadan tekrar doldurdum.sonuç 50 tl lik yakıt aldi buda heralde 192 kuruşa tekabül ediyor sanirim siz ce nasıl arkadaşlar. ....

normal. tabi eğim iklim gibi faktörler de var işin içinde
0,19 tl kmde yaktıysa 100 kmde 19tl lpgnin litresi 2 tlden  9,5lt lpg yakmış 100kmde.
aslında biraz fazla gibi şöyle 7 lt falan yaksa tamam da
gerçi kendi aracımla kıyaslıyamıyorum çünkü benimki benzinli ama o da uzun yolda  0,25 tl falan yakıyor.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;562447
Bu yakıt tasarruf cihazı nasıl bir şey ben hiç duymadım.Şehir içi 5 ise şehir dışında ozaman 3 ü görür.Gaza gerek kalmaz bence.Resimleri varsa koyar mısınız yada isim link falan yazar mısınız.Bende 1.4 benzinli 101 beygir special var. Ş.içi 6,5-7 şehir dışı en az 4,8 gördüm yol bilgisayarında.

Erdinç  bey açıkçası pek resim koymayı beceremiyorum  bilgisayar dan yapabiliyorum oda şimdi arizali ancak duymusunuzdur mutlaka cihazı sonuç ta istanbulda ikamet ediyorsunuz şu ortası  Mıknatıslı  cirt kelepçeli bağlanan yeşil  zimbirti usta bunun faydası olmadığını söylüyordu bende söktüm şimdi aracın bagajinda oyle  duruyo lpg de denemedim bu cihazı hiç :confused:

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lestat;562486
normal. tabi eğim iklim gibi faktörler de var işin içinde
0,19 tl kmde yaktıysa 100 kmde 19tl lpgnin litresi 2 tlden  9,5lt lpg yakmış 100kmde.
aslında biraz fazla gibi şöyle 7 lt falan yaksa tamam da
gerçi kendi aracımla kıyaslıyamıyorum çünkü benimki benzinli ama o da uzun yolda  0,25 tl falan yakıyor.

Ben lpgyi baglatirken forumda konu açmıştım
baya bir sıkıntım olmuştu lpg bağlanınca sorunu 1 ayda zor çözdüm yol bilgisayarı benzinde  ne kadar doğru gosteriyo bilmiyorum ama arkadaşlardan birisi normal benzinli şehir içi ortalamasının üstüne lpgdeyken 2 lt ekle demişlerdi yani değerler 6.2 6.4 lerde gezerken lpg de bu değer 8.2 8.4 8.7 de gezmeyi gerektiğini söylemişti ASA yukarı şu anda değerleriim o aralarda geziyorum agresif kullanımda bu değer firliyabiliyor

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;562490
Ben lpgyi baglatirken forumda konu açmıştım
baya bir sıkıntım olmuştu lpg bağlanınca sorunu 1 ayda zor çözdüm yol bilgisayarı benzinde  ne kadar doğru gosteriyo bilmiyorum ama arkadaşlardan birisi normal benzinli şehir içi ortalamasının üstüne lpgdeyken 2 lt ekle demişlerdi yani değerler 6.2 6.4 lerde gezerken lpg de bu değer 8.2 8.4 8.7 de gezmeyi gerektiğini söylemişti ASA yukarı şu anda değerleriim o aralarda geziyorum agresif kullanımda bu değer firliyabiliyor
2 lt değil de benzin tüketiminin ortalama %20 si fazla lpg tüketimi olur.. Daha fazla tüketim zengin karışım olur..