škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Degisimi Hakkinda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracimi 2011 ekim ayindan beri uzerinde gelen goodyear excellence lastiklerle kullanmaktayim. Ön lastiklerimde ufak parcalanmalar mevcut. Aracim suan 36 bin kilometrede. Lastik degisimi sizce gerekli midir?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıl nedeniyle değiştirin imkan varsa sonuçta 4-4,5 senelik. Yavaş yavaş özelliğini kaybetmeye çoktan başlamıştır.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen tez elden değiştirirdim. Diş derinliği diye bir şey kalmamış :o

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Disler aslinda resimde gorundugunden daha iyi durumda. Ancak on lastiklerim catladi arkalarda sorun yok. Lastiklerimi yaza dogru degistirecegim kismetse

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ortalama rafta bekleme süresi 5-6 yıldır ki bu kullanılan lastikler. Ben olsam çoktan değiştirirdim çünkü daha önce Opel vectra aracımda ön lastiğim yarıldı. Riske girmeye gerek yok can taşıyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Görüntü itibariyle lastikleriniz hem sizin hem de başkalarının güvenliği açısından değiştirilmesi gerektiğini gösteriyor. Lastik işi ertelemeye gelmez, neticede sadece 4 lastik üzerinde gidiyorsunuz, yere temas eden yüzey bunlar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O lastiğe güven olmaz hocam.

O lastikten daha iyi durumdaki kaç lastiği çöpe attım ben.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanılan lastikler 2. yılından sonra sertleşmeye başlar kauçugu artık sürekli olarak özelligini yitirir buda sizin güvenli yolculuk tercih etmemeniz demektir. Bence kendiniz için riskli yaşam tercih etmeyin derim. Kaldıki disler hic önemli degildir. Sizinki durumdaki lastiklerde ayrıca siz catlakları gördügünüzü bile ifade ediyorsunuz bence siz çok cesursunuz ben degilim dogrusu.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu lastikler çoktan ölmüş...diş derinliği, herşey demek değildir ama diş derinliği de yok bunda.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu markada bazı modellerde çok çabuk parçalanma olduğunu duymuştum. Ben de geçen sene efficientgrip modelini aldım, memnunum, eğer ölçü olarak varsa efficientgrip +performance modelini alın derim. Benim ölçü de yoktu(195**55**15)
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Furkan arkadaşımız şu sıralarda maddi açıdan sıkıntıda anlaşılan. Ayrıca, sadece önlerde çatlamalar ve aşırı aşınma olması da ilginç. Rot-balans ayarları bozuk olabilir mi? Ya da, lastiklerin değişik üretim tarihlerine sahip olabileceği geliyor aklıma :confused:

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
degistirseniz de kullanmaya devam da etseniz, on duzen ayarini kontrol etmekte fayda var...
bana on duzen ayarindan kaynakli gibi geliyor...

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2016, 21:07:45 Gönderen: timbaz »