škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti için lastik seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sadece memnuniyetimi belirttim ve yapılan bir testi paylaştım bu testin güvenirliliğine inanıp inanmamak kişilerin kendi iradesidir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kurumsal testler konusunda tyrereviews.co.uk/; kişisel testler konusunda http://www.tyretest.com/web/pages/home sitesine bakmanızı öneririm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-energy-saver?loadfull=true

ebat veya diger faktorer de var.. hiz yuk gibi..

adi energy saver ama etikette ayni ebatta tuketim verimliligi a olan da var, e olan da..

Çevrimdışı acıma_yetime

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende energy saver vardı, hayatımda kullandığım belki de en dandik lastik, sert, zor ısınıyor, suyu ev kedisinden bile daha az seviyor ve gürültülü.
nokian kış lastiği aldım, ıslak performansında A alan tek lastik zaten, diğer konularda da energy saver'dan iyi

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence kış lastiği düz yolda değil rampada test edilmeli.düz yolda her kış lastiği 3 aşağı 5 yukarı tutunur.buna karşın yer buzsa hiçbir lastik kolay kolay tutunmaz. azıcık hız ve manevra yaparsanız bunu çok rahat anlarsınız. Ulanbaturda(atayurt,moğolistan'ın başkenti) bulunduğum zamanlarda sıcaklık -25 in üstüne hiç çıkmamıştı.genelde -30,-35 lerdeydi (aşağıdaki fotolar o günlere aittir, dikkatli bakılırsa dış ortam(out side) sıcaklığı görülebilir). belki inanmazsınız ama orada bizim dandik diye tabir ettiğimiz uzak doğu menşeili lastikler kullanırlar.hatta çoğu çıkma. ama o coğrafyada genelde şehirler dümdüz.dolayısıyla sorun olmuyor.iş rampada aracı kaldırmakta.şuan michelin alpin 4 kullanıyorum ancak verdiğim paraya değdi mi derseniz bence hayır.önceki aracımda 3 sene goodyear ultragrip 8 kullanmıştım,performansından memnundum. ankarayı bilenler bilir, polis evi yokuşunda önümdeki araçlar durdular bi dahada kalkamadılar, bende durdum mecburen ama tekrar kalktım yanlarından hiç bişey olmamış gibi geçtim gittim. ancak 3 yılı dolunca taş gibi oldu goodyear.gelelim contiye belki de hem yaz hem de kış lastiği olarak en memnun kaldığım lastiktir, conti. Herkese tavsiye ederim.

hızlı resim yükle

resİm yÜkleme

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski yeti de marshal yaz lastiğimdi yeni yetiye marshal ı-zen KW22 aldım nokian alacaktım son anda vazgeçtim bunu aldım şimdiye kadar memnunum sıkıntı yok eskisinde kışlıklar starmaxx idi onunlada sorun yaşamamıştım busefer lastikçimi dinledim oda bunu kullanıyor ve yol sitilimiz aynı arazi şehir karışık
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;555586
...şuan michelin alpin 4 kullanıyorum ancak verdiğim paraya değdi mi derseniz bence hayır.önceki aracımda 3 sene goodyear ultragrip 8 kullanmıştım,performansından memnundum. ankarayı bilenler bilir, polis evi yokuşunda önümdeki araçlar durdular bi dahada kalkamadılar, bende durdum mecburen ama tekrar kalktım yanlarından hiç bişey olmamış gibi geçtim gittim. ancak 3 yılı dolunca taş gibi oldu goodyear.gelelim contiye belki de hem yaz hem de kış lastiği olarak en memnun kaldığım lastiktir, conti. Herkese tavsiye ederim.

Conti candır:D

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
nokıan wr4 aldım.nasıl diye sorarsanız hiç bir fikrim yok.aracı eşim kullanıyor.sadece meraktan nokıan aldım :) mıchelin ve goodyear biraz daha pahalıydı.petlasın diş kanalları hoşuma gitmeyince tercihim nokıan oldu.istanbulda yeterli olur.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;556825
nokıan wr4 aldım.nasıl diye sorarsanız hiç bir fikrim yok.aracı eşim kullanıyor.sadece meraktan nokıan aldım :) mıchelin ve goodyear biraz daha pahalıydı.petlasın diş kanalları hoşuma gitmeyince tercihim nokıan oldu.istanbulda yeterli olur.

WRD4 iyi bir lastiktir, hele hele İstanbul'da hiç sıkıntı çıkarmaz.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;556825

WR D4 gerçekten çok başarılı bir lastik. Nokian, menşei Finlandiya markası olduğundan dolayı zorlu kış koşullarında çok başarılı bir lastiktir. Biz de bu markanın iş makinesi lastiklerinin Türkiye distribütörüyüz. Bu lastiğe ait değerlendirmeleri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WR-D4.htm

Satış stratejilerinden dolayı isimlerini henüz tam anlamıyla duyurabilmiş bir marka değil Nokian. Ama michelin'den de goodyear'dan da daha fazla memnun kalacağınız kesin.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;557213
WR D4 gerçekten çok başarılı bir lastik. Nokian, menşei Finlandiya markası olduğundan dolayı zorlu kış koşullarında çok başarılı bir lastiktir. Biz de bu markanın iş makinesi lastiklerinin Türkiye distribütörüyüz. Bu lastiğe ait değerlendirmeleri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WR-D4.htm

Satış stratejilerinden dolayı isimlerini henüz tam anlamıyla duyurabilmiş bir marka değil Nokian. Ama michelin'den de goodyear'dan da daha fazla memnun kalacağınız kesin.

ilginiz için teşekkür ederim.kendim 25 yıllık şoförüm.halende İBB de mersedes 3340 kamyon kullanmaktayım.nokıan lastiklerini araştırıp beğenerek aldım.gerek lastiğin diş kanalları gerekse uluslararası etiket değerlerine bakarsak gerçekten gayet başarılı bir lastik olduğu zaten ortada.ben marka fanatikliği gibi anlaşılmasın diye lastiği övmedim.mıchelin goodyear veya conti kötü değil.ama nokıanın bazı modelleride onlarla eşdeğer.bence nokıan tam bir fiyat performans lastiği.sonuç ve özet olarak kar lastiği biyere kadar .en iyi kar lastiği sürücünün kendisidir :)saygılar.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ünveren 55 "sonuç ve özet olarak kar lastiği biyere kadar .en iyi kar lastiği sürücünün kendisidir :)saygılar."
 süper bağlamışsın tebrik ederim.

banada sorarlar yakıt nasıl diye bende kişiyle ilgili derim hangi araca bindimse oğlum hep benden az yaktırdı. çünkü artık ben kasacak yaşta eğilim.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;557394
ünveren 55 "sonuç ve özet olarak kar lastiği biyere kadar .en iyi kar lastiği sürücünün kendisidir :)saygılar."
 süper bağlamışsın tebrik ederim.

banada sorarlar yakıt nasıl diye bende kişiyle ilgili derim hangi araca bindimse oğlum hep benden az yaktırdı. çünkü artık ben kasacak yaşta eğilim.

bizde alışkanlık.herşeyi devletten beklemek gibi:)) depoyu doldurunca tam gaz gidip az yakmasını bekleriz,kar lastiği takınca aracın kaymamasını bekleriz.aracı eşim kullanıyor.diyorumki yavaş git araç kayar.cevap:kar lastiği varya.!!:))

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son cümle beni bitirdi koptum. agzın bal yesin derler ya ahhada öle
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Goodyear Efficentgrip Performans 225/50/17 91V XL yaz lastiğini cumartesi taktıracağım. Etiketi A/A bakalım nasıl sonuçlar alacağız gerçekten düşecek mi yakıt tüketimim.