škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti için lastik seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizege

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2015 1.6 TDI DSG yeti aracım var. Araç 7.000 km de lastik olarak BF Goodrich Alltrain almayı planlıyorum. Kullanan veya deneyen oldu mu?

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Bende çok araştırdım. Michelin'in yeni çıkan gerçek 4 mevsim CrossClimate lastiğini aldım..

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu lastikten haberim yoktu şahsen.biraz araştırdım ,pek kullanıcı yorumu göremedim.şahsi fikrim çok kaba bir lastik,asla kibar yetime takmam :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Denizege;531762
Merhaba, 2015 1.6 TDI DSG yeti aracım var. Araç 7.000 km de lastik olarak BF Goodrich Alltrain almayı planlıyorum. Kullanan veya deneyen oldu mu?

Aracınızın üstündeki lastikler nedir? Memnun değil misiniz? BF Goodrich bildiğim kadarı ile Michelin grubunun bir ürünüdür. Kullanmadım ama iyi bir lastik olduğunu söylüyorlar. Benim aracım 2014 1.6 TDI DSG üstünde Michelin Energy Saver ile geldi düşük dönme dirençli bir lastik ve ben oldukça memnunum. Benim aracımda henüz 7500 km ve lastikler sıfır sayılabilir.

Çevrimdışı Denizege

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracımda Michaelin energy mevcut. Amacım kış lastiği ihtiyacımı karşılamak ve yanak profilinin yüksek olması nedeni ile aracımı da biraz yükseltmek. Baba63 beyin tavsiyesini de değerlendireceğim.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Denizege;531954
Merhaba aracımda Michaelin energy mevcut. Amacım kış lastiği ihtiyacımı karşılamak ve yanak profilinin yüksek olması nedeni ile aracımı da biraz yükseltmek. Baba63 beyin tavsiyesini de değerlendireceğim.

Mutlaka değerlendirin. Şuana kadar bir sıkıntım olmadı lastikle ilgili 1500 km yaptım. Özellikle yaşadığınız yer yağışlı ve soğuk bir bölge ise kışın lastik değiştirmenize gerek kalmaz. Michelin Bayiye uğrayın, lastiğin demosunun yer aldığı tanıtım filmlerini size izleteceklerdir. Oldukça etkileyici sonuçları var.

https://www.youtube.com/watch?v=bsusk3552xE
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2015, 08:37:40 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı Alperkoc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;531822
Aracınızın üstündeki lastikler nedir? Memnun değil misiniz? BF Goodrich bildiğim kadarı ile Michelin grubunun bir ürünüdür. Kullanmadım ama iyi bir lastik olduğunu söylüyorlar. Benim aracım 2014 1.6 TDI DSG üstünde Michelin Energy Saver ile geldi düşük dönme dirençli bir lastik ve ben oldukça memnunum. Benim aracımda henüz 7500 km ve lastikler sıfır sayılabilir.

Merhaba bizim araç da Energy Saver ile geldi. Havalar yağmurlu oldukdan kısa bir süre sonra kışlık lastiklere geçtik çok fazla deneme imkanım olmamıştı ama Energy Saver'ın ıslak yol tutuşu çok kötü gibi gelmişti bana. Sizin görüşünüz nedir?

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2015 yeti 1.6 tdi Dsg var. üstünde  enerji Saver ile geldi hala onu kullanıyorum. Memnunum ıslak zeminde iyi...ama iyi bir kış  lastiği şart. ..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışın continental TS-850 kullanıyorum. TS-850'ler ilk önemli sınavına geçen yıl Kastamonu'da girdi (fotolardakine benzer koşullarda). Netice: çok memnun kaldım :o

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alperkoc;555042
Merhaba bizim araç da Energy Saver ile geldi. Havalar yağmurlu oldukdan kısa bir süre sonra kışlık lastiklere geçtik çok fazla deneme imkanım olmamıştı ama Energy Saver'ın ıslak yol tutuşu çok kötü gibi gelmişti bana. Sizin görüşünüz nedir?

Ben yazları İzmir de kışın İstanbul da kullanıyorum. Michelin Energy Saver aracın üstünde geldi 11000 km her türlü yolda hava şartlarında memnunum. Lastiklerin yol tutuşunda ve ıslak zemin de bir sorun yaşamadım. Bir kez Balıkesir İvrindi yolunda oldukça yüksek bir rakım da gizli buzlanmadan kaynaklı hafif bir savrulma yaşadım fakat toparladım bunun haricinde fren mesafesi ve yol tutuş olarak başarılı bir lastik

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;555239
Ben yazları İzmir de kışın İstanbul da kullanıyorum. Michelin Energy Saver aracın üstünde geldi 11000 km her türlü yolda hava şartlarında memnunum. Lastiklerin yol tutuşunda ve ıslak zemin de bir sorun yaşamadım. Bir kez Balıkesir İvrindi yolunda oldukça yüksek bir rakım da gizli buzlanmadan kaynaklı hafif bir savrulma yaşadım fakat toparladım bunun haricinde fren mesafesi ve yol tutuş olarak başarılı bir lastik

Energy Saver ları çok uzun km ler kullandım. Kuru zeminde ne iyi ne kötü yeterli diyebilirim  ama ıslak zeminde berbat bir lastik

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;555266
Energy Saver ları çok uzun km ler kullandım. Kuru zeminde ne iyi ne kötü yeterli diyebilirim  ama ıslak zeminde berbat bir lastik

Ben şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Michelin Energy Saver lastik performans değerleri

Güvenlik
Kuru zeminde frenleme 7,5 /10
Islak zeminde frenleme 8,7 /10
Islak zeminde yol tutuşu 7,4 /10
Suda kızaklama 6,6 /10

Konfor
Yol tutuşu 9 /10
Yol pürüzlerini kavrama 7,9 /10
Yuvarlanma gürültüsü 6,7 /10

Tasarruf
Kullanım ömrü 9,5 /10
Yakıt tasarrufu 5,9 /10

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;555362
Ben şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Michelin Energy Saver lastik performans değerleri

Güvenlik

Kuru zeminde frenleme 7,5 /10

Islak zeminde frenleme 8,7 /10

Islak zeminde yol tutuşu 7,4 /10

Suda kızaklama 6,6 /10

Konfor

Yol tutuşu 9 /10

Yol pürüzlerini kavrama 7,9 /10

Yuvarlanma gürültüsü 6,7 /10

Tasarruf

Kullanım ömrü 9,5 /10

Yakıt tasarrufu 5,9 /10

Hangi kaynaktan aldınız bu değerleri ?

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Size herhangi bir ürünü övmeden önce muadillerine bakmanızı tavsiye ederim.
Örn: Pirelli cinturato p7

Kuru zeminde frenleme8,4 /10
Islak zeminde frenleme8,4 /10
Islak zeminde yol tutuşu8,5 /10
Suda kızaklama 8,3/10

Yol tutuşu 9,2 /10
Yol pürüzlerini kavrama7,8 /10
Yuvarlanma gürültüsü6,6 /10

Kullanım ömrü9 /10
Yakıt tasarrufu 6,1/10

Bilgiler sizin verdiğiniz güvenilirliği belli olmayan kaynaktan alınmadır.