škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön Fren Balatası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;561437
Hikmet abi(amca) fren hidroligin azaldi yuzde 99. Uyariyi genelde yokus inis ve cikislarinda verir, duz yolda vermez. Fabiamda basima gelmisti. Hidroligi ekledik duzeldi hemen.

Evet haklısın sürekli yapmıyor, sen söyleyince dikkatimi çekti, düz yolda yapmadı diye hatırlıyorum. Derstesin herhalde telefonun cevap vermedi, cumartesi gelmek isterim, bana adres verebilirmisin. Rahat bulabileceğim şekilde belirgin noktaları da belirtirsen sevinirim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;561442
Evet haklısın sürekli yapmıyor, sen söyleyince dikkatimi çekti, düz yolda yapmadı diye hatırlıyorum. Derstesin herhalde telefonun cevap vermedi, cumartesi gelmek isterim, bana adres verebilirmisin. Rahat bulabileceğim şekilde belirgin noktaları da belirtirsen sevinirim.

Arkadaşlar, kusura bakmayın, ÖM den Ender numara göndermiş, Doğan ' da konu içerisinde cevap vermiş, ben doğrudan Doğukan diye hemen odaklanınca (yaşlılık) her ikisine de Doğukan diye cevap vermişim, tekrar özür dilerim. İlginize teşekkürler.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Doğukan ile görüştüm, ilginize teşekkürler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;561475
Arkadaşlar Doğukan ile görüştüm, ilginize teşekkürler.

Hikmet abicim bir miktar hidroligin azalmistir bir de balatalarin bittiyse hidrolik seviysi uyarisi veriyordur :)

Bu gun tekrar arayip detayli yol tarifi verecegim :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;561450
Arkadaşlar, kusura bakmayın, ÖM den Ender numara göndermiş, Doğan ' da konu içerisinde cevap vermiş, ben doğrudan Doğukan diye hemen odaklanınca (yaşlılık) her ikisine de Doğukan diye cevap vermişim, tekrar özür dilerim. İlginize teşekkürler.

Estağfurullah abi:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, Cumartesi günü BY YÜCE'yi arayarak, sabah 09,45 gibi oradaydım. Ön disklar torna edildi, arka frenlerin ayarı yapıldı. TEXTAR marka balata takıldı.
Turgay Usta' nın işçiliği ve bilgisi tatmin edici idi, Doğukun' a teşekkürler.
Balata: 95 TL
Torna . 40 TL
İşçilik. 100 TL
TOPLAM: 235 TL
Ödenen : 200 TL

« Son Düzenleme: 29 Şubat 2016, 10:51:12 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hikmet Abi hayırlı olsun. Fren konusunda gösterdiğin hassasiyet örnek bir davranış.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, bugün dsiklerin tornalanması ile ilgil internette araştrırıken "DİSKLERİN TORNALANMASININ sakıncalı olduğu bu nedenle aşınan disklerin değişimi" gerektiği görüşünün ağırlık kazandığını gördüm. Bu konudaki sizlerin de görüşlerinizi merak ettim.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tornaya girmese bile disk incelmis ise, degistirmekte fayda var aslinda.. diski incelten torna degill, aslinda balata..
tornada diskte olusan yan cikintiyi aliyorlar, yuzeyi o kadar da incelmiyor,
hava kanalli disklerin et kalinligi biraz daha ince olabiliyor... asinma varsa degismesi daha uygun...
« Son Düzenleme: 01 Mart 2016, 09:56:56 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timbaz;562545
tornaya girmese bile disk incelmis ise, degistirmekte fayda var aslinda.. diski incelten torna degill, aslinda balata..
tornada diskte olusan yan cikintiyi aliyorlar, yuzeyi o kadar da incelmiyor,
hava kanalli disklerin et kalinligi biraz daha ince olabiliyor... asinma varsa degismesi daha uygun...

Gökhan Bey, ÖM posta kutunuz dolu cevaplayamadım. İlginize teşekkür ederim.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;562540
Arkadaşlar, bugün dsiklerin tornalanması ile ilgil internette araştrırıken "DİSKLERİN TORNALANMASININ sakıncalı olduğu bu nedenle aşınan disklerin değişimi" gerektiği görüşünün ağırlık kazandığını gördüm. Bu konudaki sizlerin de görüşlerinizi merak ettim.

Genelde uygulama 3. balata değişiminde diski de değiştirmektir. Balatanın cinsine göre de değişebilir. Bazı balatalar daha yumuşak karakterli olup erken biter ancak diski çok aşındırmaz. Bazıları çok uzun dayanır ancak diski daha çok inceltir. Diskler satılırken üzerinde minimum kalınlık değeri yazar. Genelde bu değer 2-3mm.dir. Bu değerin altına indiğinde disk artık değiştirilmelidir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;562325

Ooo Turgay usta meshur olmus :D

Hikmet abi merak etmeyin sikinti yasamazsiniz. He tabiiki de en en en sagliklisi kaldirip atip yenisini almak ama yazik gunah degil mi? Nasil lastige civi girince yamiyoruz kaldirip yenisini almiyoruz disk tornasi da oyle birsey.

Diskler torna edilebilecek durumdaysa torna edilir. En buyuk eksisi isi degisimine karsi daha duyarli olurlar. Frenler sicakken arabayi yikatmamaya ve su birikintilerinden diskler islanacak sekilde hizlica gecmemeye dikkat ederseniz hic birsey olmadan kullanmaya devam edersiniz.

Torna 40₺ yeni disk 200₺ civarinda. Yazik gunah memleketin parasi disari gitmesin ;)

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarıda yazdığım 2-3 mm aşınma miktarını belirtiyor. Yoksa 2-3 mm disk kalınlığı olmaz tabi :)