škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracı kilitleyince çakmaklık beslemesi kesiliyor mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ac1dBuRN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2017 Octavia sport pack aracıma sürüş kamerası aldım, kamerayı çakmaktan besliyorum ancak aracı kilitleyince çakmaktan beslemeye devam ediyor. Aracı kilitledikten sonra bir süre (20dk ~ yarım saat) beklememe rağmen kesilmediğini gördüm. Akünün sağlığı için çakmaktan kabloyu her seferinde çıkarıyorum ancak birgün unutacağım diye korkuyorum açıkçası. Çakmaklıktan alınan gücün kesilmesi için bir ayar var mıdır, yoksa bir süre sonra kesin gücü keser mi bir bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çakmaklık kesmiyor Karoq'ta, ama USB girişi kesiyor kamera elektriğini. Varsa doğrudan USB'den besleyin kamerayı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Okuma ışıklarının oraya dişi çakmak prizi takarak kamera 12/5 volt çakmak fişini bağlayabilirsiniz. Bir süre sonra ışıklar açık kalsa da elektriği kesiyor.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ac1dBuRN;646540
Merhabalar,

2017 Octavia sport pack aracıma sürüş kamerası aldım, kamerayı çakmaktan besliyorum ancak aracı kilitleyince çakmaktan beslemeye devam ediyor. Aracı kilitledikten sonra bir süre (20dk ~ yarım saat) beklememe rağmen kesilmediğini gördüm. Akünün sağlığı için çakmaktan kabloyu her seferinde çıkarıyorum ancak birgün unutacağım diye korkuyorum açıkçası. Çakmaklıktan alınan gücün kesilmesi için bir ayar var mıdır, yoksa bir süre sonra kesin gücü keser mi bir bilgisi olan var mı?
Ben yeti de kendi uygulamamı anlatayım iyi bir elektronikçi dostunus veya usta varsa...
Benim dostum şöyle yaptı soldaki kapıya denk gelen kapağı söktü sigorta kutusunu çıkardı kontak açılınca enerji veren kapanınca kesen hattı buldu ve orayı kesmeden bozmadan tekli seyyar çakmaklığa bir sigorta ilave ederek bağladı, kameranın çakmaklık ucunu taktı ve bez bant ile sardı ve kabloları  kablo demetleyici cırt ile sıkılayarak gizleye gizleye ayna yanına geldi mşllh iki yıldır sıkıntısız, kontak açınca kamera devrede kapayınca da [emoji724] oluyor böylece içim rahat, tabii bunu ben istedim. O uyguladı titiz adam olduğu içinde zaman harcadı sagolsun

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI