škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 skoda octavia 1.4 tsi sport kullanicilari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;623359
Hocam Kaskai den neden pişman oldunuz iyi yönleri kötü yönleri duymak isterim uzun süreli kullanıcısınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1.6 dizel en fulu benim kasa amartusor diye birsey yok arabada asiri derecr tirim sesi  on gogusten gelen sesler malzeme sesi yol sesi dizelin gurultulu sesi yalitimin kotu olmasi sayamayacagim bircok  kotu yani var ben daha sayimmi ÷)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı uboot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferrowi;623570
Merhaba  ,

Ben Hafta sonu yüncüler otoda beyaz cam tavanlı siyaj jantlı sport koltuklu yeni cıkmış olan bu sport modeli ile anlaştım  kapora gönderdim. Ancak istanbul avekte siyah rengi aynı fiyata vardı ve istanbuldan tekirdaga gidip alıp ugrasmak ve opak rengine aynı parayı vermemek için Avekten şuanda 1.4 tsi dsg 150 bg olan siyah camtavan siyah jant sport modelini aldım yarın teslim edecekler işlerimi ayarlayıp yarına yetişebilirsem gidip alıp burdan tecrübelerimi paylaşırım. Ama gidip gördük aracı avekte 110 bin liraya lansman fiyatından şuanda satılıyor. Ve normal style paketini alıp bu ek donanımlarını ekstradan alacak olsanız 125 bin civarına geldiginden bahsettilr . Bu nedenle şuanda lansman fiyatı gayet uygun ve çok şık güçlü bir araba.  Daha önce rapid 2015 style dsg kullandım ve 2016 optimal dsg dizel kullandım. Bu nedenle rahatlık ve kalite için skoda benim ilk tercihim oldu. İlk izlenim ve görsellerini yarına yetiştirebilirsem paylaşabilirim arkadaşlar.

Merhaba, öncelikle aracınızı kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Deneyimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Benim 1.4 tsi 122 dsg hp jettam var, değiştirmeyi düşünüyorum. Sizin de dediğiniz gibi bu fiyata bu donanım hiçbir arabada yok. Hatta sizden iç kısmın fotoğraflarını rica edebilir miyim? Internette Skoda'nın kendi sitesi dahil hiç detay bulamadım :(

Çevrimdışı ferrowi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uboot;623660
Merhaba, öncelikle aracınızı kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Deneyimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Benim 1.4 tsi 122 dsg hp jettam var, değiştirmeyi düşünüyorum. Sizin de dediğiniz gibi bu fiyata bu donanım hiçbir arabada yok. Hatta sizden iç kısmın fotoğraflarını rica edebilir miyim? Internette Skoda'nın kendi sitesi dahil hiç detay bulamadım :(

Merhaba  ,

Çok teşekkür ederim.  Daha önce 1.4 tsi 140 bg dsg jettam vardı benimde o yüzden bu araç performans olarak daha iyi olacagını düşünmekteyim . Ayrıca yakıt olarak neredeyse 3-4 litre az yakıyor eski kasaydı çünkü , Araç iç resimleri yüncüler oto facebook sayfasında var beyaz olan modeli ni paylaşmışlar.

https://www.facebook.com/skodayunculer/photos/pcb.1445082518915533/1445080442249074/?type=3&theater   .  

Kendi aracımı yarın teslim alacagım şuanda kasko sigorta işlemlerini yapyorlar plaka öglenden sonra cıkıyormuş ve yarına alabilecegimi söylediler.

Çevrimdışı burakk31

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 29 Ağustosta Elazığ bayisinden 1.4 tsi sport paket metalik gri rengini aldım şu ana kadar 1700 km yol yaptım şehir içi ve uzun yol ortalama yakıt tüketimi 7.2 oldu. Ben çok dikkat etmeden biraz agresif kullandım. Aracın ses yalıtımı hariç beğenmediğim bir yanı yok çok memnunum.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burakk31;623908
Merhaba. 29 Ağustosta Elazığ bayisinden 1.4 tsi sport paket metalik gri rengini aldım şu ana kadar 1700 km yol yaptım şehir içi ve uzun yol ortalama yakıt tüketimi 7.2 oldu. Ben çok dikkat etmeden biraz agresif kullandım. Aracın ses yalıtımı hariç beğenmediğim bir yanı yok çok memnunum.

Hayırlı olsun aracınız, ben de 7 eylül'de aldım beyaz rengini, sizin jantlarınız siyah mı, bir de kaç liraya aldınız acaba?

Çevrimdışı burakk31

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;623940
Hayırlı olsun aracınız, ben de 7 eylül'de aldım beyaz rengini, sizin jantlarınız siyah mı, bir de kaç liraya aldınız acaba?

Teşekkür ederim size de hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Jantlar siyah değil. 111 bin civarı bir fiyata denk geldi. Size indirim yaptılar mı acaba?

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
109.900 + 500 siyah jant farkı = 110.400 liste fiyatı idi, 109.300'e indirdiler ve bu fiyattan aldım.

Çevrimdışı Mvguney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Beyaz renk bir adedini de inşallah Çorum'dan alacağım bu ay içerisinde oldukça şık bir araç spor koltuklar daha güzel tasarlanabilirdi ancak opsiyon farkını style paketin üzerine koysak 120 bin tl den aşağı etmeyecek bir araç gerçekten. Aldıktan sonra yorumlarımı yenilerim.

Çevrimdışı Hakanist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adil kandaz;623021
2017 model skoda octavia 1.4 tsi sport otomatik benzinli almayi dusunuyorum sizce almalimiyim yardimci olurmusunuz

Skoda octavia yeni kasa sizcecalinacak bir arabami

Bak güzel kardeşim yaşım 51 evde hanımı değıştiremediğimden 1998 den beridir sıfır araba alıyorum muayenesı gelmeden satıp yeni bir araba alıyorum devletımı çok sevdığımden habire vergi veriyorum sanmaki kalın enseli felan değilim , evet kalınım belki ama oda şişman olduğumdandır ..son 3 aydır scoda 1.6 dizel optimal kiralamıştım çoluk çocuk akfenız ege yaparsakm  geniş geniş gidelim diye 3.ay sonunda geriye verirken oturup ağlayacaktım passat hariç o 2003 yılıydı bir başka araca bu kadar bağlanmamıştım 7 eylül de bir  bayıden metal grisi 1.4 style  150 ps siparışımı verdım amanın Aralığa teslim diyorlar hemen yarın scoda bayısıne gıt kardeşim ben sport almadım sunroof ve spor koltukları sevmedım içi bej olsun ıstıyordum1.4 tsi 150 aracım style donanıma ek olarak sporttaki anahtarsız çalıştırmayı +ön arka park sensörleri ve kamerayı ve 17 inç triusu eklettim ve en son nokta atışıda tüm koltuklarım bej tam deri kaplama ıstedım darısı başına kardesım

Çevrimdışı uboot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferrowi;623676
Merhaba  ,

Çok teşekkür ederim.  Daha önce 1.4 tsi 140 bg dsg jettam vardı benimde o yüzden bu araç performans olarak daha iyi olacagını düşünmekteyim . Ayrıca yakıt olarak neredeyse 3-4 litre az yakıyor eski kasaydı çünkü , Araç iç resimleri yüncüler oto facebook sayfasında var beyaz olan modeli ni paylaşmışlar.

https://www.facebook.com/skodayunculer/photos/pcb.1445082518915533/1445080442249074/?type=3&theater   .  

Kendi aracımı yarın teslim alacagım şuanda kasko sigorta işlemlerini yapyorlar plaka öglenden sonra cıkıyormuş ve yarına alabilecegimi söylediler.

Bilgi için teşekkürler, ileriki günlerde performans/yakıt tüketimi/konfor gibi konularda bizi aydınlatırsanız çok sevinirim, zira 150 hp jettadan hem jenerasyon olarak ileride olması daha aksesuarları hem de daha uygun fiyatlı. olması tercih sebebi olacaktır. :ok:

Çevrimdışı ferrowi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uboot;624246
Bilgi için teşekkürler, ileriki günlerde performans/yakıt tüketimi/konfor gibi konularda bizi aydınlatırsanız çok sevinirim, zira 150 hp jettadan hem jenerasyon olarak ileride olması daha aksesuarları hem de daha uygun fiyatlı. olması tercih sebebi olacaktır. :ok:

Merhaba Kusura bakmayın Aracı aldıgımdan beri pek buraya yazamadım. Araç peformans olarak gerçekten neredeyse 3.20 d ayarında çünkü bu aracı almadan önce arkadasın 3.20d aracını almıstık birkaç gün kullandım ama sonra olmadı bunu aldım.  Performansına gerçekten diyecek birşey yok.  Yakıt tüketimi konusunda öyle çok kuruş falan hesabı yapmayı bilmiyorum ama ilk aldıgım gün 150 tl lik yakıt aldım ve bu yakıt ile iş yerim mecidiyeköyde ev 5.levent te bu aradaki trafigi herkes bilir meciyeköy işe gidiş geliş ve ayrıca hafta sonu Tekirdaga gidiş gelişle beraber bu yakıtla toplam 400 Km yol yaptımve 50km lik daha yol gider gösteriyordu . Trafikte genelde hep eko mod kullanıyorum ve çok fazla motor ve çekiş düşmüyor. Mahmut bey trafigi 1saat 15 dakika sürdügü için mahmutbeye kadar yakıt ortalaması 14-15 litrelere kadar cıkmıstı ve sonrasında boş oldugu için aralıklı basmalarla birlikte tekirdaga geldigimde yakıt ortalamam 5.7 lerdeydi. Açıkcası Rapid dizel otomatik aracımla aynı oranlarda yakıyor ama tabi dizel benzin fiyat farkı ayrı tutuyorum. Jettaya görede neredeyse yarı yarıya daha az tüketimi var suan için. Tek problem Kullandıgım mi5s telefonu smartlink olarak baglayamıyorum :( Fakar çok dikkat çekici ve sevkli bir araç oldugunu söyleyebilirim.

Çevrimdışı KoxaL35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Bende İzmir Vosmerden 110.250 TL ye aldım Metalik Gri renkte. araç Ekim 10 da elimde olacak dendi. Sürüşü çok güzel rahat ve konforlu. 10-15 dk arası kullandım. İnşallah kendi aracımı aldığımda deneyimlerimi buraya yazarım.

Çevrimdışı uboot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12742]ferrowi[/MENTION]

Ferhat Bey çok güzel bilgiler paylaşmışsınız, çok teşekkürler. Aracınız çok güzel maşallah, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Yakıt konusunda tahmin ettiğim gibi çok daha ekonomik bir araç, hem de yüksek performans sunuyor. Bu fiyata bu dolulukta nadir bulunacak bir araç. Ekonomik durumumu biraz toparlayınca hemen siparişini vereceğim. Cumartesi günü test sürüşü var, gerçi TDI style ama en azından aracın genel özelliklerini görmek için yeterli olacaktır.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2017, 11:28:44 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı ferrowi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uboot;624335
[MENTION=12742]ferrowi[/MENTION]

Ferhat Bey çok güzel bilgiler paylaşmışsınız, çok teşekkürler. Aracınız çok güzel maşallah, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Yakıt konusunda tahmin ettiğim gibi çok daha ekonomik bir araç, hem de yüksek performans sunuyor. Bu fiyata bu dolulukta nadir bulunacak bir araç. Ekonomik durumumu biraz toparlayınca hemen siparişini vereceğim. Cumartesi günü test sürüşü var, gerçi TDI style ama en azından aracın genel özelliklerini görmek için yeterli olacaktır.

Rica ederim Ne demek faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Ama tdi testine gidince sakın bu aracla kıyaslamayın. Çünkü ben 2 yıldır style paket tdi dsg kullanıyordum. Şimdiye kadar eşşege biniyormusum megerki :) . İnsallah kısa zamanda daha iyilerini alabilirsiniz.

Çevrimdışı serkan7621

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
foruma bi araç için üye oldum desem yeridir :).ekonomik olarak hazır olunca inşallah sipariş vereceğim.araç sahibi olan arkadaşlar; sakıncası yoksa aracın arka kısmının ve iç dizaynın yer aldığı fotoğrafı paylaşmaları mümkün mü?
aracın yakıt tüketimi şehir içi 7 7,5 yakalanabilir mi bu da diğer talebim.
herkese iyi forumlar.