škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 skoda octavia 1.4 tsi sport kullanicilari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2017 model skoda octavia 1.4 tsi sport otomatik benzinli almayi dusunuyorum sizce almalimiyim yardimci olurmusunuz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skoda octavia yeni kasa sizcecalinacak bir arabami

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2017, 21:15:47 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alınacak araba olmasa üretmezlerdi herhalde [emoji16]. Neye göre degerlendirmemizi istersin? 1.2 motoru alınmaz mesela [emoji16]

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adil bey. Sanırım işin çok basindasiniz. Ben başka bir marka kullanıcısı iken 1 sene bu forumu takip Edip maddi durumum da uygun olunca Octavia dizel aldım. Size tavsiyem madem Octavia düşünüyorsunuz buradaki konuları her akşam 1 saat falan vakit ayırıp okuyun. Sormak istediğiniz, aklınıza bile gelmeyen bir çok konu goreceksiniz.
Ama Octavia için genel kanı şudur. Sınıfının en geniş iç kullanım alanı, aile arabası, ekonomik, sportif, teknolojik, vs vs vs her kullanıcı kendi beğendiği yönlerini yazar. Fiyatı muadili aynı sınıf arabalardan fazla da değil eksikte değil. Performansı fazla da değil eksikte değil. Yakıt tüketimi fazla da değil eksikte değil. O nedenle Octavia seçim meselesidir. Biz seçtik aldık. Sizin seçiminiz de sizin karariniza bağlı. Aracı tanıyın kararınızı verir. Netice de bu bir maldır. Alırsınız. Gerekirse satarsiniz. Her ne olursa olsun kararınızı hayırlı olsun.

Bu arada ben dizel kullanıyorum ama 1.4 TSI 150 bg mı alsaydim diye düşünüyorum [emoji16][emoji16]

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2017, 21:16:04 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben nissan qashqai 2015 model   1.6 dizel otomatik aldim renklamladi goruyorsuniz yilin suvu bilmem herkez tavsiye ediyor falan gittik bastik okadar  parayi aldim aldigima  ala agima  pisman oldum  tekrar oyle bir hata yapmak istemiyorumcojun icin siz kullanicilarin yorunlari benim icin onemli

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
O zaman bu forumda özellikle Octavia başlığını iyi araştırmanizi şiddetle tavsiye ederim.
İyi yönleri bende saklı kalsın. Sorunları inceleyin. Kapılarda yağmur suyu birikiyor dediler birikti. Vites kutusu (DSG şanzıman değil) sorunu var dediler çıktı. Vites topuzu nikelaji dediler kalktı. Yani özetle burada diğer arkadaşların başlarına gelen olayları sizi nelerin bekleyebilecegine örnek olabilir.

Ama her zaman için şunu unutmayın araba işi şans işidir. Sizin alacağınız arabada hiç sorun olmaya da bilir.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin icin iyi bir aracin kriterleri nedir ??  Onlari belirtirseniz gorus bildirmek daha kolay olur

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durma;623076
Alınacak araba olmasa üretmezlerdi herhalde [emoji16]. Neye göre degerlendirmemizi istersin? 1.2 motoru alınmaz mesela [emoji16]

Adil bey. Sanırım işin çok basindasiniz. Ben başka bir marka kullanıcısı iken 1 sene bu forumu takip Edip maddi durumum da uygun olunca Octavia dizel aldım. Size tavsiyem madem Octavia düşünüyorsunuz buradaki konuları her akşam 1 saat falan vakit ayırıp okuyun. Sormak istediğiniz, aklınıza bile gelmeyen bir çok konu goreceksiniz.
Ama Octavia için genel kanı şudur. Sınıfının en geniş iç kullanım alanı, aile arabası, ekonomik, sportif, teknolojik, vs vs vs her kullanıcı kendi beğendiği yönlerini yazar. Fiyatı muadili aynı sınıf arabalardan fazla da değil eksikte değil. Performansı fazla da değil eksikte değil. Yakıt tüketimi fazla da değil eksikte değil. O nedenle Octavia seçim meselesidir. Biz seçtik aldık. Sizin seçiminiz de sizin karariniza bağlı. Aracı tanıyın kararınızı verir. Netice de bu bir maldır. Alırsınız. Gerekirse satarsiniz. Her ne olursa olsun kararınızı hayırlı olsun.

Bu arada ben dizel kullanıyorum ama 1.4 TSI 150 bg mı alsaydim diye düşünüyorum [emoji16][emoji16]

Merhaba,

Neye göre 1.2 motoru alınmaz kanısına vardığınızı çok merak ettim. Bu aracı kullandınız mı? Hangi kriterlere göre bu sonuca vardınız.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Günümüzde turbosuz atmosferik japon, kore arabaları dahi 1.2 motor hacminde ayni bg gücündeler. Turbolu olduğu belirtilen 1.2 motor 86 bg. Farkı ne tork. Tork ne işe yarar daha ağır yükü/arabayı taşır. E 1.0 TSI motor hem güç hem tork olarak daha iyi teknik değerler veriyor. Hele ki 198 CC daha büyük olan 1.4 TSI motorun teknik verilerinden bahsetmeye gerek bile yok.
1.2 motorlu konfigürasyon. Reklamlarda ........başlayan fiyatlardan ibaresini yazabilmek için en düşük ÖTV (%45) kademesinde ithal edilen en boş modeldir.
O nedenle sırf Octavia ya biniyorum demek için 1.2 olan model almak bence hem kendinize hem arabaya yazık etmekten başka birşey degildir.

Çevrimdışı emrecarkci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI En kral atmosferik japonu ekmek arası sandviç yapar.. Gözü kapalı Octavia alırım arkama bile bakmam. (Hangi motoru olursa olsun)

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durma;623154
Günümüzde turbosuz atmosferik japon, kore arabaları dahi 1.2 motor hacminde ayni bg gücündeler. Turbolu olduğu belirtilen 1.2 motor 86 bg. Farkı ne tork. Tork ne işe yarar daha ağır yükü/arabayı taşır. E 1.0 TSI motor hem güç hem tork olarak daha iyi teknik değerler veriyor. Hele ki 198 CC daha büyük olan 1.4 TSI motorun teknik verilerinden bahsetmeye gerek bile yok.
1.2 motorlu konfigürasyon. Reklamlarda ........başlayan fiyatlardan ibaresini yazabilmek için en düşük ÖTV (%45) kademesinde ithal edilen en boş modeldir.
O nedenle sırf Octavia ya biniyorum demek için 1.2 olan model almak bence hem kendinize hem arabaya yazık etmekten başka birşey degildir.

Hocam sizin kişisel fikriniz bu olabilir. Ancak kesinlikle yanılıyorsunuz. Ben ı saydığınız tüm araçları kullandım ve miti performansını gayet iyi biliyorum. 1.2 Tsi 110 hp motorun bana göre performans ve verimlilik anlamında 1.6 Tdi dan farki yok.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adil kandaz;623085
Ben nissan qashqai 2015 model   1.6 dizel otomatik aldim renklamladi goruyorsuniz yilin suvu bilmem herkez tavsiye ediyor falan gittik bastik okadar  parayi aldim aldigima  ala agima  pisman oldum  tekrar oyle bir hata yapmak istemiyorumcojun icin siz kullanicilarin yorunlari benim icin onemli

Hocam Kaskai den neden pişman oldunuz iyi yönleri kötü yönleri duymak isterim uzun süreli kullanıcısınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI 86 bg için konuşuyorum. 2. Mesajima dikkatli bakarsanız.
Malum şu anda 1.2 TSI 115 bg yok.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba yakın bir arkadaşımda almış nissan qashqai dolu modeliymiş alaşımlı jant vs ama sağ ön cam kaldırmak için basılı tutmak gerekiyor fabia I de bile otomatik cam kaldırma hatta sıkışma önleyici var. 1.5 dcı en büyük özelliği bu bence.

Octavia doğru bir tercih olur onun haricinde hyundai elentra yada kia cerato düşünebilirsiniz sorunsuz otomatik şanzıman hatta yenilerinde çift kavramalı oldu. İkisinde de malzeme kalitesi yüksek kia 1 tık önde. Yeni Honda Civic te gayet başarılı. Benzinli düşünüyorsanız ve çok km yapıyorsanız 1.6 atmosferik motor size lpg avantajı sağlayabilir. Kore grubu araçlar çok başarılı araç almadan bakmanızı tavsiye ederim. Benzinli fiyatına dizel alabilirsiniz.

Dizel 7 ileri DCT Çift Kavramalı Otomatik 0 ayarında Kia Cerato Concept Plus Sunroof dahil 75 - 80.000 bandında alınabilir. 5 Yıl Garantili.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-boyasiz-10.000km-dct-otomatik-sunroof-lu-sedefli-beyaz-479392233/detay

Kia Amerika pazarı  için yeni araç ürettiği stinger gt Çelik Motor bastırmış Türkiye ye de gelecek. Kore araçları çok gelişti.

Kia Stinger GT
https://www.youtube.com/watch?v=cPi_eBQXXP0
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 02:42:19 Gönderen: trio »

Çevrimdışı ferrowi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba  ,

Ben Hafta sonu yüncüler otoda beyaz cam tavanlı siyaj jantlı sport koltuklu yeni cıkmış olan bu sport modeli ile anlaştım  kapora gönderdim. Ancak istanbul avekte siyah rengi aynı fiyata vardı ve istanbuldan tekirdaga gidip alıp ugrasmak ve opak rengine aynı parayı vermemek için Avekten şuanda 1.4 tsi dsg 150 bg olan siyah camtavan siyah jant sport modelini aldım yarın teslim edecekler işlerimi ayarlayıp yarına yetişebilirsem gidip alıp burdan tecrübelerimi paylaşırım. Ama gidip gördük aracı avekte 110 bin liraya lansman fiyatından şuanda satılıyor. Ve normal style paketini alıp bu ek donanımlarını ekstradan alacak olsanız 125 bin civarına geldiginden bahsettilr . Bu nedenle şuanda lansman fiyatı gayet uygun ve çok şık güçlü bir araba.  Daha önce rapid 2015 style dsg kullandım ve 2016 optimal dsg dizel kullandım. Bu nedenle rahatlık ve kalite için skoda benim ilk tercihim oldu. İlk izlenim ve görsellerini yarına yetiştirebilirsem paylaşabilirim arkadaşlar.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferrowi;623570
Merhaba  ,

Ben Hafta sonu yüncüler otoda beyaz cam tavanlı siyaj jantlı sport koltuklu yeni cıkmış olan bu sport modeli ile anlaştım  kapora gönderdim. Ancak istanbul avekte siyah rengi aynı fiyata vardı ve istanbuldan tekirdaga gidip alıp ugrasmak ve opak rengine aynı parayı vermemek için Avekten şuanda 1.4 tsi dsg 150 bg olan siyah camtavan siyah jant sport modelini aldım yarın teslim edecekler işlerimi ayarlayıp yarına yetişebilirsem gidip alıp burdan tecrübelerimi paylaşırım. Ama gidip gördük aracı avekte 110 bin liraya lansman fiyatından şuanda satılıyor. Ve normal style paketini alıp bu ek donanımlarını ekstradan alacak olsanız 125 bin civarına geldiginden bahsettilr . Bu nedenle şuanda lansman fiyatı gayet uygun ve çok şık güçlü bir araba.  Daha önce rapid 2015 style dsg kullandım ve 2016 optimal dsg dizel kullandım. Bu nedenle rahatlık ve kalite için skoda benim ilk tercihim oldu. İlk izlenim ve görsellerini yarına yetiştirebilirsem paylaşabilirim arkadaşlar.

Hayırlı olsun şimdiden. Amortisör takozlarını isteyin veya lifte alıp bakın!
Avek takozu sökülmemiş araç tesliminde mimli!