škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rekor: Octavia 1.2 TSI DSG Style - 1 tam depo benzin ile max. 486 km

adnanh · 71 · 12231

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;587857
Şehir içi çok değişken bir kavram. Konya'da yollar dümdüz ve geniş. 70'e sabitleyip gidersin çoğu yerde. 6 litreyi geçmen çok zor. Rampalı bir şehirde yaşıyorsan 8-9 litreden aşağı inemezsin belkide. Ya da İstanbul gibi dur kalk çok olan yerlerde daha da fazla yakarsın.

İstanbuldayım ve hafta sonu trafiksiz zamanlarda kullanıyorum. Nadiren trafiğe girerim.
Ama her ne olursa olsun 1 depo ile 486 km yapması çok az geliyor bana. Bakalım servis ne diyecek

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 depo ile 486 km yapması demek 100 km de 10 litre yakıyor demek. Bence de çok fazla. Depo tam dolmuyor olabilir mi acaba?

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;588043
1 depo ile 486 km yapması demek 100 km de 10 litre yakıyor demek. Bence de çok fazla. Depo tam dolmuyor olabilir mi acaba?

Gönderdiğim ilk görüntüden önce depoda 15 km gidecek kadar benzin bıraktım. 230 TL'ye depoyu tam doldurdum. Doldurduktan sonra 580 km gideceğimi söylüyordu. 580 km gösterdiğinde ortalama tüketim yine 7.5 idi.

Neyse gelelim bugüne. Bugün ailemle Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçmeye karar verdik. Altunizade Opet'den depoyu fulledim. Arabada 4 kişiydik.(Ailemde şahittir.  Hatta servise göstermek adına videoya da çektim.) Bugün ki tüketim daha kötü(420 km kaldığını gösterdi). Bu sefer biraz gazladım. Zaman zaman 160 km hıza çıktım. Köprüde az trafik vardı. Işıklara neredeyse hiç girmedim.
Resimler:
https://postimg.org/image/3sml3azvd/
https://postimg.org/image/9uu7tsobd/

Bu arada yakıtı herzaman farklı yerlerden alıyorum. Genelde Opet ve BP tercih ediyorum.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan itibariyle 1.6 tdi dsg ile 50 lt benzinle 985 km yaptım. 100 tl daha mazot aldım. Toplamda 280 tl oldu. Bakalım sonuç ne olaçak
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2016, 16:29:23 Gönderen: 0ngelman »

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;588159
Şuan itibariyle 1.6 dti dsg ile 50 lt benzinle 985 km yaptım. 100 tl daha mazot aldım. Toplamda 2800 tl oldu. Bakalım sonuç ne olaçak

Valla sizin dti nasil bi motor bilmiyorum ama arabanin dizel oldugunu varsayarsak, benzinle baya iyi dayanmiş oldugu soylenebilir bence!!! S
onuç bence simdiden inanilmaz!!!
:)

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün istanbul düzce arası gittim ve akşam geri döndüm. 4.7 ortalama yakıt. Hızım istanbul ici trafik olduğu icin düşük tabi ama istanbul sonrasi minimum 120. Tam 490 km yol yarım depoya gelmedi bile yani bi 40 km si daha var. :). Benzinli astradan sonra inanılmaz..

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar, aracım 13.000 km'de, ist'da hep umraniye-tuzla arası sehir ici trafikteyim, ortalamam 7.1. bence aracınız normal yakıyor. biraz daha sabredin :) Bende de ilk 5000 km hep 7.5 idi.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bugün hız sabitleyici ile 100'e ayarladım 4.2L/100Km gördüm şehişr dışı :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemenche;588261
merhabalar, aracım 13.000 km'de, ist'da hep umraniye-tuzla arası sehir ici trafikteyim, ortalamam 7.1. bence aracınız normal yakıyor. biraz daha sabredin :) Bende de ilk 5000 km hep 7.5 idi.

486km demek 100 kilometre de 10 litreden fazla yakması demek. Bu mu normal yakması?
Alıntı yapılan: Gncmmr;588221
Dün istanbul düzce arası gittim ve akşam geri döndüm. 4.7 ortalama yakıt. Hızım istanbul ici trafik olduğu icin düşük tabi ama istanbul sonrasi minimum 120. Tam 490 km yol yarım depoya gelmedi bile yani bi 40 km si daha var. :). Benzinli astradan sonra inanılmaz..

Alıntı yapılan: 0ngelman;588159
Şuan itibariyle 1.6 tdi dsg ile 50 lt benzinle 985 km yaptım. 100 tl daha mazot aldım. Toplamda 280 tl oldu. Bakalım sonuç ne olaçak

Siz bu konuyu yanlış anlamışsınız herhalde. Yakıt tüketimlerinin paylaşıldığı ayrı bir konumuz var. http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=13814&highlight=yak%C4%B1t

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;588297
486km demek 100 kilometre de 10 litreden fazla yakması demek. Bu mu normal yakması?

Arkadas araç bilgisayarındaki ortalamanın 7.5 olduğundan bahsetmis, bence (!) belirtilen değer halen rodaj aşamasında olan bir araç için normal. Siz farklı düşünebilirsiniz. Ben kendi aracımdan örnekleme yaptım, benzer süre içinde aynı değerlerle trafikte kullandığım için çok karşılaştım.
Saygılar.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemenche;588389
Alıntı yapılan: ailotana;588297

Arkadas araç bilgisayarındaki ortalamanın 7.5 olduğundan bahsetmis, bence (!) belirtilen değer halen rodaj aşamasında olan bir araç için normal. Siz farklı düşünebilirsiniz. Ben kendi aracımdan örnekleme yaptım, benzer süre içinde aynı değerlerle trafikte kullandığım için çok karşılaştım.
Saygılar.
O bir deponun ortalaması değil ama. Belirli bir sürüşün ortalaması. Ayrıca; benimki rodaj süresinde de 6 litreydi hala 6 litre.

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;588400
Alıntı yapılan: chemenche;588389

O bir deponun ortalaması değil ama. Belirli bir sürüşün ortalaması. Ayrıca; benimki rodaj süresinde de 6 litreydi hala 6 litre.

Ben arkadasın mesajından referans olarak aldım. Siz aracınızı daha düz, daha sakin, daha az trafik, daha az trafik ışıgı olan, uzun yol vs vs kullanıyor olabilirsiniz. Keşke bende sizin tüketimlerinize yaklaşabilsem, bununla beraaber her gün 25 km yolu benim gibi birbuçuk saatte dur kalk gidiyorsanız, (7.5) bu tüketimde başkasına göre çok düşük olabilir. İstanbul trafiğine düşmeyen bilmez, herkese kefiyli sürüşler.
Saygılarımla.
BB

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemenche;588401
Ben arkadasın mesajından referans olarak aldım.
Bende arkadaşın konu başlığını referans aldım :)

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben geçen sene ankara alanya gidiş geliş 1180 km yaptım bir depo ile  klima hep açık ankara alanya yolundada 100ü geçmedim hız sabitleyici ile alanya 150 km si falanda alanya içinde trafikte oldu oda olmasa 1200ü geçerdi sanırım

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracım 1.2 TSI. Sizin değerleriniz baya yüksek bir sıkıntı var.
Full İstanbul şehiriçi olursa 600-650km arası gidiyorum. Eğer klima yoksa sonbahar ayları ise 700km oluyor.
Şehirler arası ise, yüklü klima açık 120-130 km ile gidiyorum genelde 750km yapıyor. Ama araba boş klima açmadan sakin gidersen 900 rahat 1000 bile yapar.