škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rekor: Octavia 1.2 TSI DSG Style - 1 tam depo benzin ile max. 486 km

adnanh · 71 · 12229

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mmurat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
100 tl ile 385 km yol giderken ortalama hizinizi da bi soyler misiniz ? Ben bu forumdaki ortalamalari hic tutturamadim, sehir ici derken sanirim 70 90 bandina cikabildiginiz yollardan bahsediyorsunuz hocam.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;587234
Çok doğru diyorsunuz içinde kalanı hesaba katmamalıyız o benzin depodan sayılmaz.  Hem yaıt deposu 45 lt mi ? neden ben aldığımda araç 170/ tl alıyor acaba ben yolda kaldım

depoyu yanlış biliyormuşum 50 ltymiş ama 50 lt ile bile 1200 km'nin üstü  yol yapılmaz diye düşünüyorum:)

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;587314
depoyu yanlış biliyormuşum 50 ltymiş ama 50 lt ile bile 1200 km'nin üstü  yol yapılmaz diye düşünüyorum:)

50 litre depo fakat, 10-15 menzil kalsa bile araç en fazla 44-45 litre yakıt alıyor, kalan kısım genleşme tankı. Pompacı doldurabiliyor orayı ama hiç tavsiye edilmiyor. Arkadaşın 1.2 TSI Seat Ibiza'sında 45 litre depo var, içinde 150 km daha menzil varken 46 litre yakıt aldı, 410 km yol yaptık depo hala full gösteriyordu. Pompacının gazabına uğradık, birşey olmadı Allahtan :)

Bu araçla şehirdışı 1.000 km sınırı aşılabilir ama üzeri için bir hayli kasmak lazım. Bazı pompacılar   genleşme tankını + depoya giden tüm boruları ağzına kadar doldurabiliyor böylece 1.000 km sınırı aşabiliyor, fakat bu durum araca zararlı.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI ile şehir içi 1 depo ile 600-650 km gidiyorum genelde.

Şehir dışında ise 800 km yi geçmişliğim var..

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
60 LT İle  Şehir İçi Full Klima Açık. 700 Km gidiyor.

Mazot litresi 3.40 - 200 TL Alıyorum 700 Km Şehir İçi...   evim ile iş yerim arası 20 km 10 km' si sürekli rampa çıkıyorum. çıkarken ortalama tüketim 100 km ' de 15 -20 LT arası gösteriyor

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta bende inanamadım hatta aile bireyleriyle konuştum aracıma iyilik yapıpta benzin alan oldumu diye ama maalesef iyilik sever değillermiş :) 55 lt depolu Roomster 1.2 70Bg (tüp yok) aracım ile son dijital lambaya kadar kullandım 1050 km yol yaptım şehir dışı kullanımla.

bu arada arkadaşım araban kaç km de? Kendi yaşadığım bizzat olaydan bahsedeyim.
2011 yılında sıfır km de seat ibiza almıştım 5000 km bulana kadar full bir depo benzin ile 500 km dahi yapamadım dediğin gibi 450 - 480 km arasında devam ediyordum. 5000 km geçtiğim anda yakıt oranı tamamen değişmişti ve angara bursa arası 735 km yaptığım (araba full dolu bagaj dahil ve full klima açık ortalama hız 100-130 arası idi) ve çeyrek depo benzin daha duruyordu.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;587527
Geçen hafta bende inanamadım hatta aile bireyleriyle konuştum aracıma iyilik yapıpta benzin alan oldumu diye ama maalesef iyilik sever değillermiş :) 55 lt depolu Roomster 1.2 70Bg (tüp yok) aracım ile son dijital lambaya kadar kullandım 1050 km yol yaptım şehir dışı kullanımla.

bu arada arkadaşım araban kaç km de? Kendi yaşadığım bizzat olaydan bahsedeyim.
2011 yılında sıfır km de seat ibiza almıştım 5000 km bulana kadar full bir depo benzin ile 500 km dahi yapamadım dediğin gibi 450 - 480 km arasında devam ediyordum. 5000 km geçtiğim anda yakıt oranı tamamen değişmişti ve angara bursa arası 735 km yaptığım (araba full dolu bagaj dahil ve full klima açık ortalama hız 100-130 arası idi) ve çeyrek depo benzin daha duruyordu.

Ortalama 20 krş civarında yakmış mükemmel bir sonuç benzinli araca göre. Dizelde ben 19 krş yaktığıma göre sizin araç muhteşem yakmış...

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 MPI 75 bg  Fabia 3  ,  Ankara şehir içi ortalama 4. Lt şehirler arası en az  4.8 gördüm.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel Octavia ile uzun yolda km de 18 -20  kuruş yakmak demek aşırı yakıt tüketimi demektir. Octavia fabrika verileri uzun yolda 12-13  kuruştur ve bu değerler çok rahat yakalanabilir. Ben dizel Dsg Yeti kullanıyorum ve aracımı sürekli İzmir İstanbul İzmir arası kullanıyorum ve Çanakkale üzerinden gider gelirim km 17 kuruş yakmaktadır 100/5.0 lt (fabrika verisi 100/4.6 lt ) ve bu değerler bir çok kez test edilmiş ve fotoğraflanmıştır. Bir kaç kez fabrika verilerinin dahi altında yakıt tüketimine imza atılmıştır km de 15 kuruş 100/4.5 lt  bu arada Yeti gerek rüzgar direnç katsayısı yerden yüksekliği kasa yapısı ve gerekse boş ağırlık olarak (1445 kg) ile Octavia'dan oldukça fazla olan bir modeldir. Bu yakıt değerleri fabrika verilerinin dışında kalan bölümü hariç aracı kasmadan iki yetişkin arka koltuklar yatık full yüklü ve bagaj yüklü performanslı kullanımda elde edilen değerlerdir. Son fotoda aracın arka bölümüne dikkat ederseniz aracın yüklü durumunu görebilirsiniz. Yakıt ortalamasının 4.5 lt/100 km olan fotoğraflarda iki farklı zamanda elde edilmiştir. Bu yakıt değerleri ile Yeti'nin menzili uzun yolda 1.200 km yaklaşmaktadır.

« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 20:42:12 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Uzun yolda benim araçla 970 km yaptım.  İstanbul Konya.  49 lt ile.

110 sabit klima sürekli açıktı.

Şehir içi maksimum 600 yapıyor yine 49 lt ile.

Servise gidin derim.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ortalamam sürekli yokuşlu yola gittiğim halde 5.0 ve düz yolda yakıt aldıktan sonra 4.1 e iniyor. ama sürekli benim bulunduğum yerde bu ortalamayı tutturamıyorsun. mesela Amasya'dan Samsun'a giderken ortalama 3.9 ,4.0 ları görüyor ama geri dönüşte ortalama olarak gene 5 lt ye çıkıyor. çok uzun süreli şehir içi şehir dışı ortalamam da 19 krş km dir

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;587533
Ortalama 20 krş civarında yakmış mükemmel bir sonuç benzinli araca göre. Dizelde ben 19 krş yaktığıma göre sizin araç muhteşem yakmış...

Evet çok iyi fakat şehir içinde 700km bile yapamıyorum Bursa da ne yazıkki

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
1.2 TSI için yorum beklemiştim ama TDI için yorum daha fazla yapılmış.:)
Anlaşılan TSI araçlar şehiriçi 1 depo ortalama 600km yakıyor.
Aracımı servise göstermekte fayda var.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi çok değişken bir kavram. Konya'da yollar dümdüz ve geniş. 70'e sabitleyip gidersin çoğu yerde. 6 litreyi geçmen çok zor. Rampalı bir şehirde yaşıyorsan 8-9 litreden aşağı inemezsin belkide. Ya da İstanbul gibi dur kalk çok olan yerlerde daha da fazla yakarsın.