škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radyotör pervanesi hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Aracım 1.2 TSI DSG. Geçen hafta ki mesajımda kaputun aşırı ısındığından bahsetmiştim. Merak edip kaputu açtım. O bölgede ne olduğuna bakayım dedim. Arabayı çalıştırıp yarım saat bekledim. 10 dk içinde motor sıcaklığı 90 dereceyi buldu. Fakat radyatör fanı(pervanesi) 30 dk boyunca hiç çalışmadı. Bu sanırım normal bir durum.
Sonra uzun yola çıktım. Yaklaşık 300 km yol yaptıktan sonra(özellikle ciddi yokuş tırmandıktan hemen sonra) kaputu tekrar açıp radyatör pervanesinin çalışıp çalışmadığına baktım. 20 dk bekledim. 10 dk sonra 2 saniye çalışıp durdu. Sonra ki 10 dk. hiç çalışmadı.
Yol boyunca motor sıcaklığı 90 dereceyi hiç geçmedi ama motor çok sıcak olmasına karşın fanın çalışmaması tuhafıma gitti. Bu sizce normal bir durum mudur?

Çevrimdışı hakan1234

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eskiden arabaların radyatörlerinde fan müşürleri olurdu. Bunlar yazlık ve kışlık diye 2 tip satılır.  Kışlık olan 90 derece de fanı çalıştırırdı. Yazlık olan da 75 derecede fanı çalıştırır. Böyle bir durum olabilirmi. Belki kışlık müşür vardır sizin arabada. Radyatör üzerine takılan elektrik kablosu bağlı bir parça bu. Üzerinde derecesi yazar.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde calismaz bu fan. Cok sicaksa stop ettiginde az biraz calisir gene durur. Uzun duz yolda hic caliusmaz. Klimayi acarsan hep caliusir. Hararet hep 90 da durur. Ne asagi ne yukari cikar. Anliycan cok duzgun caliusan bi sistem.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her şeyi kafaya takmayın, arkadaşların dediği gibi adamlar yapmış, yıllarca bizlere satılan reno ve kuş serisi gibi arabayı kapattıktan sonra fanı bile yarım saat çalışan cinslerden değil bu teknoloji. ;)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renault 19'u olan bir arkadaş fanı duruncaya kadar başında beklerdi. Daha önce başına gelmiş çünkü; fanı takılı kalmış, akü bitmiş :) Onun gibi mi olsun istiyorsunuz? :) Adamlar yapmış işte.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;583974
Renault 19'u olan bir arkadaş fanı duruncaya kadar başında beklerdi. Daha önce başına gelmiş çünkü; fanı takılı kalmış, akü bitmiş :) Onun gibi mi olsun istiyorsunuz? :) Adamlar yapmış işte.

Daha önce bakan oldu mu aracına? normal bir durummu diye sordum. Yoksa yanlış giden birşey varsa aracı gümletmeyeyim. Diyorsanız uzun yol yapan araçta 30 dk içinde 3 saniye çalışması normal; hiç servise götürmeyeyim.

Çevrimdışı kıranardı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
stop ettikten sonra biraz çalışıyormuş sizin. Benim araçta hiç çalışmıyor klima dışında.

из телефона