škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia 1.2 TSI araç sahipleri. 1 depo ile kaç km?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13048]acarli[/MENTION] valla eger bu resimi yakıtı aldıktan sonra çektiysen 1.2 almadigina pisman olmazsin ama aradaki verdiğin 10 bin fazlalığı biraz dusunebirsin.cunku ben 1.2 aldım depoyu bayiden çıkar çıkmaz fulledim 630 km gosteriyordu :)

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;576473
[MENTION=13048]acarli[/MENTION] valla eger bu resimi yakıtı aldıktan sonra çektiysen 1.2 almadigina pisman olmazsin ama aradaki verdiğin 10 bin fazlalığı biraz dusunebirsin.cunku ben 1.2 aldım depoyu bayiden çıkar çıkmaz fulledim 630 km gosteriyordu :)

Yok hocam bu resmi gideceğim yere vardığımda çektim. Ankaradan depoyu fulleeyerek çıktım İstanbulda varacağım yere geldiğimde 452 km gitmiştim ama yol bilgisayarında daha 670 km menzil gösteriyordu. Deponun da yarısından fazlası doluydu.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarli;576492
Yok hocam bu resmi gideceğim yere vardığımda çektim. Ankaradan depoyu fulleeyerek çıktım İstanbulda varacağım yere geldiğimde 452 km gitmiştim ama yol bilgisayarında daha 670 km menzil gösteriyordu. Deponun da yarısından fazlası doluydu.

Evet hakilisin ben yanlış bakmisim.yakit aldıktan sonra 452 gitmiş ve 670 daha gider diyor.1200 km yapabilir diyor araç .ama benim uzun yolum olmadi daha .bnm veri s.ici inşallah bi s.disi yapınca ne kdr gidecek bakalim

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yılda 10 bin km için önerir misiniz peki ?
Kayınpeder 1.4 tdi dsg rapid style aldı 70 bin tl ye
1.2 tsi dsg octavia optimal de alabiliyordu aynı rakama
Dizel ağır bastı onun için sizce tercih nasıl ?

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarli;576439

1.2 ile dizel arasında kalmıştım ama yılda 25 bin km civarında yaptığım için dizel aldım geçen ay. Hafta sonu Ankaradan İstanbula geldik 4 kişi ve dolu bagaj ile Ankaradan evden çıktıktan sonra yakıt aldım İstanbulda evin önüne kadar (son 1 saat istanbulda köprü trafiğinde geçti) ilk 1000 km de olduğumuzdan çok zorlamadım ama genellikle hız sabitleyici ile 120 km de kullandım otoyolda sonuç benzinli arabadan dizele geçen benim için tam bir mucizeydi sevdim bem bu arabayı

Sent from my iPhone using Tapatalk
benim 1.4 tdi fabia da bile ortalama 5.5 in altını göremedim.. 3.8 nasıl oldu yaa

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;576900
benim 1.4 tdi fabia da bile ortalama 5.5 in altını göremedim.. 3.8 nasıl oldu yaa[/

Siz sanırım biraz performanslı kullanıyorsunuz hocam yoksa şuanda şehir içinde kullanıyorum ve ortalama 5 lt.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarli;576903
Alıntı yapılan: Sathoriani;576900
benim 1.4 tdi fabia da bile ortalama 5.5 in altını göremedim.. 3.8 nasıl oldu yaa[/

Siz sanırım biraz performanslı kullanıyorsunuz hocam yoksa şuanda şehir içinde kullanıyorum ve ortalama 5 lt.
walla basıyorum biraz evet.. D modda kullanıyorum S değil ama sakin kullanmıyorum biraz ondan da olabilir.. en son 199 lira depo doldu (yedekle birlikte) 740 km yaptım hala çeyrek depo var.. 1.4 tsi Superbden sonra 6 litre bile bana çok az geliyo bırak 3.8 leri artık

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç da 2500 kmde. Acaba 5000 k olunca yakıt biraz daha düşüyor mu ?

Çevrimdışı yfuat@mynet.com

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şehir içi 7.4 lt, şehirlerarası 4.7 lt yakıyor. Ama bendeki manuel.şehir ankara

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;576906
Benim araç da 2500 kmde. Acaba 5000 k olunca yakıt biraz daha düşüyor mu ?

Benimki de 2500 km'de. En son istanbul -ankara arası trafiksiz sakin kullanımla 800km. yapabildim. Araçta 17" jant var. Biraz fazla yakması buna mı bağlı bilmiyorum.

Çevrimdışı Kuzuguden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
5,5 litre/100 km şehir içi tüketimi. Ancak bu değeri sakin kullanarak yakalıyorum. Mecburen sakin her yer radar oldu çünkü. Şehirlerarası bu tüketim daha da düşer diye düşünüyorum.

Çevrimdışı chnkty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kuzuguden;578327
5,5 litre/100 km şehir içi tüketimi. Ancak bu değeri sakin kullanarak yakalıyorum. Mecburen sakin her yer radar oldu çünkü. Şehirlerarası bu tüketim daha da düşer diye düşünüyorum.

Bu tüktim değeri için yol bilgisayarı ortalana hızı ne gösteriyor. Ben istanbul içi 32 km ortalama hızla kullanıyorum 6.2 lt gösteriyor yol bilgisayarı.