škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia 1.2 TSI araç sahipleri. 1 depo ile kaç km?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Sorum Octavia 1.2 TSI DSG araç sahipleri için olacak. 1 depo benzin ile ortalama kaç km yol yapabiliyorsunuz? Şehir içi ve şehir dışı maksimum değerleriniz nedir?

Şehir dışı(İstanbul-Ankara gidiş dönüş) sakin kullanımla 750 km yaptım. Ortalama hızım 80-120 km idi. 120 km hızı geçmedim.
Şehir içi normal yoğunluktaki trafikte 560 km yaptım.

Sizlerin elde ettiği değerler nedir?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
54 km/h ortalama hız, 6.0 litre tüketim benim uzun süre ortalamalar. 840-850 kilometre gidiyorum bir depoyla genelde. Ama çoğunluğu uzun yol ve sakin kullanım ile.

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Abi bende çok araştırma yaptım 1 depo ile kaç km gider trafik te kalmassan 800 850 km yapar bide şehir dışı 90 100 arası 1000 km yapar ama bana göre 90 100 gittiğimde yolculuk uzuyor 120 çıktığın Zaman 1.2 artmaya başlıyor tüketim biz çok tereddüt te kaldık tdi aldık kampanya sayesinde ama babamla ileride Allah izin verirse süperb 1.4 150 bg kullanmayı istiyoruz ama cebi yakacak gibime geliyor hayırlısı

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Biz alalı bir hafta olmadı daha ama bayiden çıktık fulledik 220 tlye gosterge 570 km mesafe gosteriyordu iki gün bindik sakin kullanıcı bir aileyiz karma kullanırız babam ben kardesim iki günün sonunda 600 km ye çıktı mesafe şuan 160 km yaptık ufak bir yerde yaşıyoruz yani bin in en fazla 10 dk ve gösterge şuan hala aynı gosteriyor.bence bu yakma olayı kullanıma şehre gore değişiyor.iniş çıkışın çok olduğu şehirde çok yakar.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı alalı 1 ayı geçiyor. 2. yakıtını yeni koydum. Fulledim. Aracım 1.2 TSI 110 hp.

Yakıtı aldığımda göstergede 90 km menzil gösteriyordu ve ben 648 km zaten sürmüştüm. Yani bir 750 km gidecekti gibi.

Bunu da 2 defa uzun yol ile sürekli şehir içi 3km lik mesafeler ile yaptım.

En son uzun yol verim ise 4.9 lt, şarköy- tekirdağ arası.

Benzinli mi dizel mi diye çok kafa yordum ama son zamdan sonra 14.000 TL olan farkı benim gibi 15.000 km yapan biri için mantıksız.

Şuan için bende yakıt sorunu yok diyebilirim. Daha iyisi elbet olabilirdi ama çok şükür.

Çevrimdışı chnkty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstanbul içi yol bilgisayarı 30 km ortalama hız gösterirken 6.7 lt ile kullanıyorum. Ortalama 740 km gidiyorum bu şekilde. Depo boşalınca tam dolduruyorum. Genelde de bu şekilde.

Uzun yolda araçta 4 kişi varken ve bagaj dolu ise hız sabitleyici ile 110'la gidince 5.4 lt yakıyor. Şehirler arası maksimum 955 km gördüm. Araçta 1-2 kişi olsa ve çok dağlık olmayan yollarda 1000-1050 arası menzil görülebilir.

Çevrimdışı umut.demirci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 model 1.2 TSI 110 BG'lik aracıma 2 hafta önce aldım. Eşim teslim aldığında 150 TL'lik yakıt almış. Acil bir durumdan dolayı aracımı komşuma verdim sanırım oda 10 yada 20 TL'lik benzin almış. Sonuç olarak 160 TL'lik benzin ile 600 km yol yaptım neredeyse. Aracın 400 km'si çok trafik olmayan ancak yokuşu olan şehir içi 200 km'side köprü trafiğinde dur kalk ile + klima ile şehir dışı yolculuk.
Allah nazarlardan saklasın çok memnunum.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 105 lik manuel.
İstanbul ş.içi 7 - 7.5 lt yakıyor. 700Km görüyorum. Şehirler arası ise 100 - 120 arası 950 km rahat gidiyor. Gaza az bastığınızda 1000 görürsünüz.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uzun yolda 100-110 istanbul Antalya arası maks. 930 km oldu belki giderdi ama ben benzin aldım artık ne olur olmaz.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araç manuel 1.2 manuel Adana şehir içi trafikte bir depoyla 2 aydır 700 km sabitledik gibi. (%5 + - )
Bu arada araç 11.000-KM ve yaşını doldurdu.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adnan bey kardeşim, sorunuzda bir depo gidilebilecek menzili sormuşsunuz ama bunun çok bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan lt/100 km tüketimidir. Yani 5 lt/100 km olan bir tüketim için 55 lt lik bir depo ile gidilebilecek menzil 1000 km olur. Tabi son 5 lt yi tüketmeyi göze almamanız koşulu ile.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanıma bağlı yakıt tüketimi değişken
Kasarsan 1 depo ile uzun yolda 1300km yapar
Sürekli Basarsan 600-700
https://hizliresim.com/bDXNJm

Çevrimdışı gazeteci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI 110 hp aracı yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.sakin, agresif,  şehir içi sakin, agresif, çok yoğun, yoğun, az yoğun, şehir dışı sakin,  agresif her türlü aracı kullanıp test ettim. gözlemlerim şu şekilde.
Şehir içi kullanımlar:1 depo ile
çok yoğun 40-50 metrede bir durulan trafikte 650 km
Yoğun trafikte 720 km
az yoğun trafikte agresif kullanım 750
Az yoğun trafik sakin kullanım 850
Şehir dışı:
agresif kullanım 900
sakin kullanım 1050 km
çok daha kasarsanız biraz daha fazla yol alabilirsiniz..

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

1.2 ile dizel arasında kalmıştım ama yılda 25 bin km civarında yaptığım için dizel aldım geçen ay. Hafta sonu Ankaradan İstanbula geldik 4 kişi ve dolu bagaj ile Ankaradan evden çıktıktan sonra yakıt aldım İstanbulda evin önüne kadar (son 1 saat istanbulda köprü trafiğinde geçti) ilk 1000 km de olduğumuzdan çok zorlamadım ama genellikle hız sabitleyici ile 120 km de kullandım otoyolda sonuç benzinli arabadan dizele geçen benim için tam bir mucizeydi sevdim bem bu arabayı

Sent from my iPhone using Tapatalk