škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam açarken gelen sürtünme sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Bugün birşey dikkatimi çekti, ön iki camda, camı açarken sanki bir sürtünme sesi gibi bir ses geliyor patır patır ses çıkarıyor, toz mu yapıyor yoksa başka bir şey mi anlam veremedim, cam kapanırken bu ses gelmiyor, geçmediği takdirde servise götürmeyi düşünüyorum.

Camın açılmasında en ufak bir problem yok, tek dokunuşla açılıp kapanabilme özelliği tüm camlarda aktif, fakat camlar ıslakken daha önce 2 kez açmak istediğimde, tek dokunuşla açma fonksiyonu çalışmamıştı, birkaç ay kadar önce.

Benzer bir ses duyan ya da hiç dikkat eden oldu mu? Bu konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu sorun lastikten az bir ihtimal
Genellikle krikonun 2 yanında birde ortada bir ray bulunur oralar yağlanınca geçer. Kendinizde yapabilirsiniz fakat ortadan geliyorsa ses biraz zor kapının perçinleri sökülecek orta yağlanacak. Daha cuma günü yapıldı tecrübeyle sabittir. Sıkıntısız çalışıyor.
Araç genelde çok güneşte kalınca olur. Plastik genleşir sürtünme miktarı artar. Kışın çok fazla olmaz bu olay ama a7 octi için erken olmuş.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 22:10:51 Gönderen: abdullah_ates »

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de şöför camında oluyor ara sıra, inip kalkarken takır takır bir sürtme takılma sesi geliyor, sonrasında kendiliğinden geçiyor, bende anlamadım sorunu açıkcası?

Çevrimdışı versamax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de var. Geçen servis bakım sırasında yağladı, geçti ama bir süre sonra yine başladı.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sıkıntı zaman zaman benim ön camlarda da oluyor. Özellikle yazın bu sıkıntı ortaya çıkıyor. Bazen hiç ses yok bazende takur tukur sesler geliyor sanki içerde lastik katlanıp tekrar açılıyormuş gibi. Arka camlarda bugüne kadar hiç ses olmadı. Uzun zamandır ön camlarda da yok ama her an başlayabilir tekrar. İlk zamanlar kafaya takmıştım ama şimdi duymuyorum bile. Asıl sorun bence camlar az miktarda açıkken bozuk yollarda sallanması ve ses yapması.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Pazar günü denediğimde yoktu, hava yağmurluydu ama şuan ses hala devam ediyor...

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de oldu tozdandir diye kafaya takmadim araç 2015 model 2000 de....araç çok tozlu olduğunda otomatik kapanan yan aynalarda da oluyir yikatinca geciyor. .

Çevrimdışı bluebird64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benim aracımda da var. Aracı yıkayıp cam ıslakken indirip kaldırıyorum 1-2 gün ses kesiliyor camlar tekrar tozlanınca kirlenince başlıyoe gacır gucur. Cam yukarı kalkarken yok inerken var. Servise gidince söylicem bende

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı eto666

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;508983
Merhaba arkadaşlar,

Bugün birşey dikkatimi çekti, ön iki camda, camı açarken sanki bir sürtünme sesi gibi bir ses geliyor patır patır ses çıkarıyor, toz mu yapıyor yoksa başka bir şey mi anlam veremedim, cam kapanırken bu ses gelmiyor, geçmediği takdirde servise götürmeyi düşünüyorum.

Camın açılmasında en ufak bir problem yok, tek dokunuşla açılıp kapanabilme özelliği tüm camlarda aktif, fakat camlar ıslakken daha önce 2 kez açmak istediğimde, tek dokunuşla açma fonksiyonu çalışmamıştı, birkaç ay kadar önce.

Benzer bir ses duyan ya da hiç dikkat eden oldu mu? Bu konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.
kardeş  kayışlar eskimiş bizde oldu onu bir an once degıstır yoksa bızım gıbı sogukta acık yolculuk yaparsın

Çevrimdışı oceanix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim 4 camda da var. Böyle bozuk bir dişli sesi gibi. tıkır tıkır bir ses. Servise gittim sırf bunun için, orada yapmadı :)

Tespit doğru; güneş altında kalınca daha çok yapıyor. Ama ilk 1 sene yoktu. 2. senede ortaya çıktı.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzer bir sorun bende de var. Aynı sesi 2004 model Fabiam 10 yaşında iken yapmıştı (aynı şekilde güneşte kaldığında yapıyordu)ve artarak devam etti, garantisinin bitmesi yakın olanlara tavsiyem bir an önce servise başvurmaları çünkü camın düşmesine kadar gidebilir işin sonu.

Çevrimdışı Burak58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Würth silikon sprey cam açıkken filillerden kenara doğru sıkın bir daha gelmez ses servis bu sorunu çözemiyor