škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 tdi dsg yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aceran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar bende aranıza 5 gün önce katılmak nasip oldu aslıda çok şey öğrenmeye çalışıyorum ama şu an çok kafama takılan S Moda nasıl alınır D Moda nasıl geri dönülür benimle paylaşırsanız çok sevinirim herkese şimdiden teşekkürler sağ olun.........

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vitesi otomatik konumda iken yani D de iken aşağıya çekerseniz S moda geçer Tekrar aşağıya çekerseniz D moduna geçer.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
D konumundan aşağı çekince kadranda S moda geçer, bir süre sonra zaten D konumuna getirin diyo eko uyarısı. Tekrar aşağı bi tokat attığınızda D ye geçer :)
Aman fazla kaptırmayın S modda araba şahlanıyor :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali Bey, forum kuralları gereği öncelikle "Tanışma" bölümünden kendinizi tanıtınız.

30. Foruma üye olan her yeni üyenin herhangi bir konu açmadan ya da mesaj yazmadan önce "Tanışma" bölümünden kendini tanıtması(İsim, yaş, şehir, meslek vb. bilgileri içerecek şekilde) zorunludur. Bu kurala aykırı olarak açılan konular ve yazılan mesajlar yöneticiler tarafından kapatılabilir/silinebilir.

*Forum kültürünün yerleşmesi açısından mevcut üyelerin de bu tarz durumlarda konulara ya da mesajlara cevap yazmaması rica olunur...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı BeyazMelek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aceran;495664
Merhaba Arkadaşlar bende aranıza 5 gün önce katılmak nasip oldu aslıda çok şey öğrenmeye çalışıyorum ama şu an çok kafama takılan S Moda nasıl alınır D Moda nasıl geri dönülür benimle paylaşırsanız çok sevinirim herkese şimdiden teşekkürler sağ olun.........

sürüş esnasında  r'ye getirmede gerçi geçmez r ye sonra ne istersen yap hiç bişey olmaz ileri geri götürüp getirmen yeterli vw mandal var r ye geçiş için bunda direk geçiş geri çek yeterli d almak için ileri itmen yeterli

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aceran;495664

S ye almak için mandala basmanız gerekiyor, tekrar D ye almak için mandala basmaya gerek yok

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;497226
S ye almak için mandala basmanız gerekiyor, tekrar D ye almak için mandala basmaya gerek yok

A7 lerle gelen yeni nesil şanzımanlarda d ve s ayrı iki bölme değil. Vitesi bir defa arkaya çekip bırakırsanız s/d arasında değişim yapıyor eski nesilden farklı anlayacağınız :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;497235
A7 lerle gelen yeni nesil şanzımanlarda d ve s ayrı iki bölme değil. Vitesi bir defa arkaya çekip bırakırsanız s/d arasında değişim yapıyor eski nesilden farklı anlayacağınız :)

bence biraz kullanışsız olmuş ama yinede kullanmadan bilinmez, istemeden vitesi kendine doğru oynatsan S ye geçecek garip olmuş bence, S o kadar sık kullanılmaz aslında ama tabi kendim için söylüyorum, ben bir yıldır 3-4 sefer ancak kullanmışımdır

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;497241
bence biraz kullanışsız olmuş ama yinede kullanmadan bilinmez, istemeden vitesi kendine doğru oynatsan S ye geçecek garip olmuş bence, S o kadar sık kullanılmaz aslında ama tabi kendim için söylüyorum, ben bir yıldır 3-4 sefer ancak kullanmışımdır

hızlı kalkmak gerektiğinde işe yarıyor ve tek şeritli yollarda sollamaya girerken kolaylık sağlıyor ve oldukça pratik 5 6 ay oldu alalı ve her bindğimde mutlaka s ye almışımdır :D

Çevrimdışı görmeyen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabaarkadaşlar peki s ye alınca manuel kullanım nasıl oluyor saygılar

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: görmeyen;497281
merhabaarkadaşlar peki s ye alınca manuel kullanım nasıl oluyor saygılar
s sport mod oluyor tiptronice almak için vitesi sağa tokatlamanız yeterli olacaktır :)