škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

silindir hatasi ve tekleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı esmustafa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi gunler arkadaşlar
fabia 1.2 classic hatchback sahibiyim ve bu ilk aracim. Aracim 2006 model ve 103 bin km de arabamda lpg bulunmamakta . Geçenlerde şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım aracın motor arıza lambası yandı ve araç boşta çalışırken bildiğin motor can cekisir gibiydi gaza bastigimda gazı yemiyor ve hava emme sesi gibi bi ses geliyordu kontagi kapayıp açınca sorun düzeliyor ve bu sıkıntı sık olmamakla beraber çoğu zaman oluyor ve birde ışıklarda kalkarken sanki benzini bitmiş araç gibi gaza bastigin halde gitmiyor yığılıp kalıyordu . Servise götürdüm silindir 1 ateşleme hatası katalizör vb sıkıntılar çıktı bobin ve buji değişti fakat aynı sıkıntı tekrar devam ediyor servis segmanlardan olabileceğini söyledi ve ortalama 2000-3000 tl bi masraf olabilir dedi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servise gittiysen ocağına incir diker  birde özel servislere göster. bir ustanın bilmediğini bazen başka bir usta çok basitçe çözebiliyor ...

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boğaz kelebeği ve oksijen sensörünü güzelce temizletin sorun kalmaz.

Çevrimdışı nicusuv

• VAG Tutkunu
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bir ustaya gösterdikten sonra benzin pompasını da ölçtürün derim.benzer bir sıkıntı başıma gelmişti.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: esmustafa;491030
İyi gunler arkadaşlar
fabia 1.2 classic hatchback sahibiyim ve bu ilk aracim. Aracim 2006 model ve 103 bin km de arabamda lpg bulunmamakta . Geçenlerde şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım aracın motor arıza lambası yandı ve araç boşta çalışırken bildiğin motor can cekisir gibiydi gaza bastigimda gazı yemiyor ve hava emme sesi gibi bi ses geliyordu kontagi kapayıp açınca sorun düzeliyor ve bu sıkıntı sık olmamakla beraber çoğu zaman oluyor ve birde ışıklarda kalkarken sanki benzini bitmiş araç gibi gaza bastigin halde gitmiyor yığılıp kalıyordu . Servise götürdüm silindir 1 ateşleme hatası katalizör vb sıkıntılar çıktı bobin ve buji değişti fakat aynı sıkıntı tekrar devam ediyor servis segmanlardan olabileceğini söyledi ve ortalama 2000-3000 tl bi masraf olabilir dedi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

dostum 28.000 de başladı benım fabişde 2013 1.2 htp araba resmen magırus gıbı tırıyordu rolantıde. Skoda kayadıbıne defalarca sölemem rağmen abı yapısından motorun dıye salladılar. En son yüce oto ya gıttım nurettın usta kaputu acar acmaz tekleme oldugunu ve 1.piston arızalı oldugu anlasıldı. Servis garanti kapsamında yarım motor yaptı araca. Anlayacagın usta cok onemlı. Bir kaç ustaya sormadan dıek yaptırma
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2014, 01:55:11 Gönderen: dynia »

Çevrimdışı neslisoner

• tonmaister
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende 2005 model 1.2 skoda  fabia 12 valf htp motor aracım var
motor yağ kapağının oradan beyaz buhar gibi birşey geliyor.tamirci normal dedi
Araba yağ eksiltmiyor suda eksiltmiyor arabanın çekilişinde düşme yok motor gayet iyi çalışıyor. Yağı yağ filtresi yeni değişti araba 188000 km de acaba yağdan kaynaklanabilir mi reinhol diye bir marka
« Son Düzenleme: 14 Mart 2015, 22:55:19 Gönderen: neslisoner »