škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni aldığım Superb ilk çalıştırdığımda stop ediyor

S10er · 27 · 13899

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Madem km bilgisi çıkması durumu var belki ECU de bir gecikme söz konusu. Yarım kontak yapınca doğrudan çalıştırmayın ECU'nun kendine gelmesi için 5-10 saniye bekledikten sonra çalıştırıp deneyin.

Çevrimdışı Berat0753

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Aynı sorun bende de mevcut. 3 gün önce şirketimize skoda superb 1.6 tdi style paket aldık.  Bundan önce 2016 ve 2018 olmak üzere iki farklı octavia 1.6 tdi style kullandım ve bu motora ve skoda kullanımına son derece hakimim. Aracı çalistirdiginizda bir kaç saniye sonra motor duruyor ve manuel olarak calistirin  uyarısı veriyor. 2. Kez Tekrar calististirdigimda aynı hatayı vermiyor. Arabayı aldığımın ertesi günü bu hata başladı.  Bu sorun kırmızı ışıkta kemer çıkarmaktan daha farklı bir durum. Ben de ilk defa karşılaştım ve 200 küsur bin para verip ertrsi gün böyle bir şey ile karşılaşmak çok can sıkıcı. Antalyadaki yetkili Servise gösterdiğimde bana söylenen "her 10 araçtan 2 tanesinde böyle bir sorunun cikabildigi, ve skodanin bu sorun için arge çalışmalarının devam ettiği yönünde. Aractaki yazilimin son versiyon oldugunu ve yuklenebilecek daha guncel bir versiyonun bulunmadigini belirttiler. Araci yarin tekrar goturecegim ve bir takim verileri kontrol edip merkeze bildireceklermis. Merkezden nasil bir cevap gelecegi de muamma. Satış öncesi verilmeyen bu bilgilerin satış sonrası bu kadar aleni şekilde bir nevi itiraf mahiyetinde açıklanması ne kadar etik yorumu sizlere bırakıyorum. 10 araçtan 2 tanesi demek %20 ye tekabül ediyor ve bu çok ciddi bir oran. Sonuçla ilgili tekrar paylaşımda bulunacağım.

Çevrimdışı Burakvural54

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba hocam bendeki son durum klima kapalı çalıştırıp  gaz verdikten sonra klimayı açıyorum.ilk başta zate kontağı tam çevirmeden ışıkların sönmesini bekliyorum.bu şekilde yapınca stop etmedi.gelelim.gaz vermeden klimayı acarsam en sonda parkta dahi olsa araba stop edip manuel calistirin uyarısı veriyor.servisten daha dönüş yok.artik bu vga kablosunu alıp klima ayarlarını kontrolü kendim yapmayı dusunuyorum

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
motor hararet çubuğu ortaya gelmeden klima çalıştırmayın ...ben 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

bendeki durum şöyleydi, araba zor yada geç çalışıyordu sabahları ilk çalıştırmada, servis yetkilisi "park manevra freni devre dışı uyarısı " gibi bir uyarı verdimi aracınız dedi. Evet verdi dedim, ben soğuk havalardan olduğunu düşünüyordum ama değilmiş, sorun akü denmiş, bazı araçların akü leri böyle sorunlu geliyormuş, arabamda garanti kapsamında olduğu için aynı gün hızlıca yeni akü taktılar ve sonrasında ne geç nede zor çalışma gibi bir durumla karşılaşmadım.

aracım, 2017 son çeyrek çıkan 1,6 tdi manuel style paket

Çevrimdışı refiky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuyla ilgili son durum nedir arkadaşlar? Bizim şirkette bir arkadaşın aynı motora sahip yeni passat'ın da aynı problemi yaşadığını söyledi. Demek ki problem sadece skodaya ait bir sorun değil gibi. Servisten cevap alan/çözüm üreten birileriniz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı refiky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hicbir servisten konuyla ilgili bir cevap gelmedi mi? Ben de soruyorum servise boyle sikayetler gelmedi, getirin inceleyelim diyorlar. Havalarin sogumasi ile stop problemleri azaldi gerci ama yine de sorun sorundur.

Çevrimdışı refiky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
stop sorunu ile ilgili bir gelişme oldu mu? Havalar ısındı ve yine zaman zaman stop problemleri oluşmaya başladı.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar durumla iligi güncelleme varmı servisleden cevap alan varmı