škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb için kiş lastiği önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;627498
Lastik alın. kumhonun kışlıkları 485 tl tanesi.

19 inç için mi? Ben Nokian düşünüyordum ama arada ciddi fark varmış fiyat olarak. İş görür mü sizce? Zaten Allah kısmet ederse 1 kış kullanılacak.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dunlop'ları çıkarıp Nokian A4'e geçtim kış lastiği olmasına rağmen müthiş bir lig farklılığı var ya, yol sesi gitti, rolling resistance yok gibi Dunlop'a göre, bilmiyorum psikolojik mi ama.

A4'lerin ikinci senesi bende. Kışın karda yola böyle zamk gibi yapışmıyordu bence ama özellikle ıslak zeminde ve kışın kuru zeminde çok iyi bir lastik olduğunu düşünüyorum. Dunlop'a dönmem bu gidişle bir sonraki bahar inşallah.

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracıma kış lastiği alma arifesindeyim. Önceki aracım b7 passattı. Orada şöyle bir durum vardı. Trendline passatlar 205/55/16 lastik ebadıyla geliyordu fabrikadan. Comfortline olanlar ise 215/55/16 olarak geliyordu. Farklı bir forumda bu konu tartışılmıştı. Comfortline passata 205/55/16 kış lastiği taksak ne olur diye. Aynı soruyu burada sormak istiyorum. Aracımın üzerinde fabrika çıkışı gelen 215/60/16 lastikler var. Kış lastiği olarak 205/55/16 ebatlarında lastik taksam ne olur? Fiyat konusunda belirgin bir fark oluşuyor. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklerinizin yere basan zemini kısalmış olur, kış lastiği için ideal bir durumdur. Kış lastikleri ince olması avantaj yaratır.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Goruntu olarak 19 jantin sigabildigi camurluk icinde el arabasi tekerlegi gibi kalir. Ayrica lastikte guvenlik icin %3 ten fazla fark onerilmez.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Ben aracima Lassa Sonway 215 55 16 aldim..% 2,5 fark cikiyor.Oda makul olcu..

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ofe7;627972
Aracıma kış lastiği alma arifesindeyim. Önceki aracım b7 passattı. Orada şöyle bir durum vardı. Trendline passatlar 205/55/16 lastik ebadıyla geliyordu fabrikadan. Comfortline olanlar ise 215/55/16 olarak geliyordu. Farklı bir forumda bu konu tartışılmıştı. Comfortline passata 205/55/16 kış lastiği taksak ne olur diye. Aynı soruyu burada sormak istiyorum. Aracımın üzerinde fabrika çıkışı gelen 215/60/16 lastikler var. Kış lastiği olarak 205/55/16 ebatlarında lastik taksam ne olur? Fiyat konusunda belirgin bir fark oluşuyor. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: Forever;627988
Goruntu olarak 19 jantin sigabildigi camurluk icinde el arabasi tekerlegi gibi kalir. Ayrica lastikte guvenlik icin %3 ten fazla fark onerilmez.

Active araçlar 16 inç jantla geliyor ve çok da kötü görüntüsü yok.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-superb-active-1.4-tsi-125-2016-474680652/detay
19 janttan 16 janta ve 205'e geçen biri yol tutuş dahil herhangi bir sıkıntı yaşamadığını söylenmişti. Hatta Pegasus jantın replikasını bulmuş, görüntü olarak da fena değildi. Ancak orijinal VW grup jantı daha mantıklı olur.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar benim araç Active ben yaz kış 16' kullanıyorum Kış lastim Nokian 4D XL çok memnunum

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;628075
Active araçlar 16 inç jantla geliyor ve çok da kötü görüntüsü yok.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-superb-active-1.4-tsi-125-2016-474680652/detay
19 janttan 16 janta ve 205'e geçen biri yol tutuş dahil herhangi bir sıkıntı yaşamadığını söylenmişti. Hatta Pegasus jantın replikasını bulmuş, görüntü olarak da fena değildi. Ancak orijinal VW grup jantı daha mantıklı olur.

Benim aracımda Active ancak 215 60 16 lastik ile 205 55 16 arasında %5'ten fazla çevre farkı 36 mm çap farkı var, o yüzden yandan baktığınızda lastik küçük görünecektir. Ben B6 passatta 215 yaz ile 205 kış lastiği arasındaki farkı gözle anlayabiiliyordum.

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2 yıl önce bridgestone kışlık almıştım alır almaz kayıp hafif ön tarafı vurdum. Çok kötü bir lastik. İncelemeye gönderdim, iade etmek istedim, sorun yok deyip geri verdiler. Daha önce Goodyear kullanmıştım çok memnundum kışlık olarak Bridgestone almayın da ne alırsanız alın.