škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb için kiş lastiği önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akademisyen42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Araniza yeni katilan biri olarak 2016 1.6tdi dsg 17 jant aracim için kiş lastiği önerisi almak istiyorum.215 55 r17. Continental çok pahali ancak ayni satici continentalin yan ürünü barum önerdi 225 50 r17 boyutunda. Seninkiyle ayni, continental 215 55 r17 alacağina bunu yari fiyatina alirsin diyor (tane 340 tl). Ne diyorsunuz veya önereceğiniz marka nedir?

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akademisyen42;626676
Arkadaşlar merhaba. Araniza yeni katilan biri olarak 2016 1.6tdi dsg 17 jant aracim için kiş lastiği önerisi almak istiyorum.215 55 r17. Continental çok pahali ancak ayni satici continentalin yan ürünü barum önerdi 225 50 r17 boyutunda. Seninkiyle ayni, continental 215 55 r17 alacağina bunu yari fiyatina alirsin diyor (tane 340 tl). Ne diyorsunuz veya önereceğiniz marka nedir?

Merhaba
 Bence onun yan ürünü, bunun yan ürünü markalarına girmeyin derim.
 Eğer uygun fiyata kış lastiği alayım diyorsanız petlas alabilirisiniz, belirttiğiniz lastik ebatı Ankara da tanesi 310 tl den veriyorlar, ama yok iyi marka düzgün bir şey olsun istiyorsanız tanesine en az 500 tl gözden çıkartacaksınız.
 Ben goodyear ultra grip serisini kullanırım hep, dikmen semtinde oturan biri olarak çok memnun kalmışımdır. Bu sene de goodyear ultra grip performance 215 55 17 aldım tanesi 510 tl den

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akademisyen42;626676
Bende bir önceki mesaj sahibi ile aynı fikirdeyim.  Hemde farklı bir boyutta lastik takmak pek sağlıklı gözükmüyor.
Ankarada yaşarken petlas almıştım focus 2 aracıma. Çok memnundum. 3yıldan beride babam aracında kullanmakta, bir sorun yaşamadık.
Bende superbime 215 55 17 boyutunda lastik ararken çok az kullanılmış yeni tarihli petlas buldum ve aldım. Ayrıca doğu illerinde petlasın oldukça popüler olduğunuda belirtsmeliyim.
Tavsiyem orta kalite isterseniz petlas, daha iyi bişey isterseniz nokian olacaktır. Kolay gelsin.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Petlastan uzak durun derim çok çok araştırmış birisi olarak sava eskimo2 aldım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Benim araç şuan 36.500de kış lastiği almayı düşünmüyorum fiyatlar çok fahiş 18.inclerde , hatta normal yaz lastiği baktım öylesine şuan mevcut pirelliler bile 700liradan başlıyor ama ihtiyacım olduğunda yaz lastiği olarak Nokianları düşünüyorum yada şansa denk getirebilirsem en iyisi continental almakta kısmet. Kışı nasıl geçireceğim diyecek olursanız eğer babamın jetta ile aciliyetimi görürüm :D

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben geçen sene kumho aldım. Bence kumhoya bir bakın derim ben. Ve bir sıkıntı yaşamadım sadece sesi biraz fazla gibi geliyor bana.

Çevrimdışı ciko44

• SuperB 3 1.6 Dsg Prestige
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;626697
Petlastan uzak durun derim çok çok araştırmış birisi olarak sava eskimo2 aldım

Daha önce Petlas kış lastiği kullandınız mı ?

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kis lastiginde markanin cok onemi yok. Hesabina ne gelirse gonul rahatligiyla alabilirsin (cin mallari haric). Sadece islak zemin etiketinin C ve uzerinde olmasina dikkat et yeter. Bunun disinda Vakumlu olduklari icin kuru zemin soguk havada hepsinin tutusu cok iyi, karli zeminde en kotusu bile yolda birakmaz, buzda hicbiri yol tutmaz.
Daha once BARUM polaris 3 kis lastigini 3 sezon kullandim, simdi babamin aracinda takili. Cek cumhuriyetindeki fabrikanin sahibi Continental. Alman kalitesinde uretim yapiliyor fakat conti satislarini etkilememesi icin reklami yok. Lastigin kanallari zigzagli degil duz vakum kanallari var ve digerlerine gore sessiz buna ragmen karda tutusu cok iyi idi. Ben suan 17 jantta KUMHO wi31 kullaniyorum, kuru zeminde mukemmel, garip bir sekilde buzda da tutuyor ama islak zeminde rezalet. Sabah kalktigimda yagmur varsa stres olup eşimin araciyla gidiyorum işe.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ciko44;626753
Daha önce Petlas kış lastiği kullandınız mı ?

Evet kullandım böyle berbat bir kar performansı olan başka bir lastik daha görmedim

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Conti ts860 kullanmış birisi olarak nokianı denemenizi tavsiye ediyorum

Çevrimdışı ciko44

• SuperB 3 1.6 Dsg Prestige
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;626760
Evet kullandım böyle berbat bir kar performansı olan başka bir lastik daha görmedim

Çok enteresan yıllardır petlas snowmaster kullanıyorum çok memnunum

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ciko44;626768
Çok enteresan yıllardır petlas snowmaster kullanıyorum çok memnunum

Bedava verseler takmam o derece  beni öyle yerlerde bıraktı ki diğer aracımızda kumho kw22 vardı aynı yerleri patinaj bile çekmeden geçip gidiyordum

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yurt dışında adac, tcs, öamtc vb. gibi lastik testleri yapan bağımsız kuruluşlar mevcut. Petlas ürününe güveniyorsa bence bu karşılaştırmalı testlere katılıp diğer markalar karşısında ne seviyede olduğunu göstermelidir. Bireysel memnuniyetler veya memnuniyetsizlikler subjektif değerlendirmenin ötesine geçemezken bu testler gerçek sonuçların ortaya çıkması açısından bence oldukça önemlidir. Aracıma lastik alırken bu tür test sonuçlarını inceleyip ona göre karar vermeye dikkat ederim.