škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb (Bitmek bilmeyen) Donanımsal Güncellemeler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;614420
bayii aradım. Genel müdürlükten aldığı bilgiye göre sizin dediğiniz gibi 22.ci haftada donanım güncellemeleri olacak ve büyük bir ihtimalle 9.2" Colombus opsiyon olarak açılacak.
 Bayii istersem şiparişi bekletebileceğimi ve 5 hafta sonra yeni opsiyonlar belli olduğunda siparişi yenileyebileceğimi söyledi.
 8" yerine 9.2" ekran için 5 hafta fazla beklenir mi ? Zaten 8-10 hafta bekleme süresi var. Toplamda 13 hafta beklemiş olacam.
 Buna değer mi ?  Fark tuşlar haricinde sadece ekran büyüklüğü mü ?

Kararsız kaldım :confused::confused:

Bence değer aracınızı o kadar ekstra donanımla alacaksanız ve uzun süre kullanacaksanız mantıklı olabilir. Ancak Türkiye'ye gelse dahi birçok  online servisin Türkiye'de kapalı olacağını unutmayın.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda'nın bu anlamda ilginç bir stratejisi var. Konuyu açan arkadaş katılıyorum. Mesela Rapid, benim Fabia'mdan daha üst segment bir araç. Ama onda anahtarsız çalıştırma yokken ben de var.

Ya da benim 2015 model aracımda park sensörü yokken, 2016 model Fabia'da görsel destekli park sensörü var.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;614420
bayii aradım. Genel müdürlükten aldığı bilgiye göre sizin dediğiniz gibi 22.ci haftada donanım güncellemeleri olacak ve büyük bir ihtimalle 9.2" Colombus opsiyon olarak açılacak.
 Bayii istersem şiparişi bekletebileceğimi ve 5 hafta sonra yeni opsiyonlar belli olduğunda siparişi yenileyebileceğimi söyledi.
 8" yerine 9.2" ekran için 5 hafta fazla beklenir mi ? Zaten 8-10 hafta bekleme süresi var. Toplamda 13 hafta beklemiş olacam.
 Buna değer mi ?  Fark tuşlar haricinde sadece ekran büyüklüğü mü ?

Kararsız kaldım :confused::confused:

Eğer sizin için başka sorunlara neden olmayacaksa bekleyin derim. Mesela ben bekleyemezdim, verdim siparişi. 6.5" - 8" ekran farkımız var. Birde araç benim aldığım zamanlarda gün gün zam yiyordu. Burası Türkiye, nolacağı belli olmuyor.
Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15235]imotro[/MENTION] yerinizde olsam mutlaka beklerim zaten size denilen 8 hafta 12 haftayı kesin buluyor. Hadi verdim siparişi getirin 2 ayda arabamı deseniz inanın 3 aydan önce kesin gelmez. Benim 4 ayda gelemedi aracım, sonra kaporamı geri alıp başka bayiden hazır bir araç almıştım. Evet beklemek zor ama Yılda 1 kere yapılan güncellemeyi kaçırmamak gerek.şu an bilmediğimiz bazı özellikler de ekleniyor olabilir 22. Hafta sonrası.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sizinde fikirlerinizi alarak beklemeye karar verdim. Umarım anormal bir fiyat farkı gelmez vede Superb için 22 haftada devreye girecek olan 9.2" ekranlı cihaz Türkiye içinde geçerli olur.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bekle kardeşim. 12 hafta bekleyen 16 da bekler. Yeni octavia da gördüm 8,2 inch ekranı bayide. Tuşlar siyah dokunmatik olmuş aracın havası değişmiş. Superb de 9,2 ye çıkarsa güzel olur.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb' de Columbus gelecektir bencede.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;614493
Superb' de Columbus gelecektir bencede.

Umarım bana verilen bilgi tahmini bir bilgi değildir. Yani 22.ci haftadan sonra Superb'lerde Colombus opsiyonu 9.2" olarak türkiye’ye de uygulanacaktır.
Çünkü aynı şekilde 2017 Octavia’lar da Colombus 9.2” olarak geliyor ama türkiye’ye siparişi kapalı şu anda. Aynı durum superb'lerde de olabilir mi ?
Bunu en kesin kim bilebilir ? Yada şimdiden bu bilgi oluşmuş mudur ?

5 ay boşu boşuna beklemek komik olur

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;614509
Umarım bana verilen bilgi tahmini bir bilgi değildir. Yani 22.ci haftadan sonra Superb'lerde Colombus opsiyonu 9.2" olarak türkiye’ye de uygulanacaktır.
Çünkü aynı şekilde 2017 Octavia’lar da Colombus 9.2” olarak geliyor ama türkiye’ye siparişi kapalı şu anda. Aynı durum superb'lerde de olabilir mi ?
Bunu en kesin kim bilebilir ? Yada şimdiden bu bilgi oluşmuş mudur ?

5 ay boşu boşuna beklemek komik olur

Hocam audi a4 kasa degistirecek bayilerde 2016 tfsi arac var, bir arkadas konyada 150.bine otomatik 1.4 tfsi a4 aldigini soyledi, bence degerlendirebilirsiniz. Superbden cok cok konforlu ve yalitimi cok iyi.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Genova'daki tanıtım filminde Superb Combi'de yer alan 9.2" büyüklüğündeki ekran sanki bir garip durmuyor mu ? Boyutu kendi olması gereken yerden taşmış gibi.. ve de dışa doğru bir kalınlık oluşturmuş. 2017 Octavia'nın 9.2'si tam yerine oturuyor iken bunu neden böyle yapmışlar.
 Göz yanılması mı acaba ? Her açıdan nasıl olduğunu gösteren başka resimde yok internette..

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;610647
Çoğu araç üreticisi aracını piyasaya sürdükten sonra hiç bir şekilde donanımsal revizyon yapmayı tercih etmezken, Skoda özellikle Superb modelinde yaptığı bitmek tükenmek bilmeyen ve süreğen halde her üretim haftasında değişen güncellemelerle "sinir bozmaya" devam ediyor.

Aracın çıktığı 2015 sonbaharından beri adım adım:

- Dikiz aynasının çerçevesiz olarak değiştirilmesi
- 8" Bolero ekranın kullanılmaya başlaması
- İç ambiyans renk seçeneklerinin 10'a çıkarılması
- Premium Bluetooth alındığında kablosuz şarjın gelmesi
- Arka silecek standart hale getirilmesi
- ACC alındığında hız limitleyici özelliğin ve düğmenin eklenmesi.
- Arka kameranın yıkama başlığı özelliği getirilmesi.
- Isıtmalı Direksiyon opsiyonunun eklenmesi.

gibi opsiyonlardan sonra Genova'daki Superb'de

- Vites topuzunun Kodiaq'daki versiyona dönüştürülmesi
- Yeni 9" ekranın kullanılmaya başlanması
- Online servisler ve Google Maps ve Earth eklentisi
- Klima panelinin piyano parlak kaplama sunulması
- Smartlink + ile wireless Apple CarPlay
- Uzaktan klima ısıtma sistemlerinin Online kontrolü ve Smartgate özelliklerinin üniteye entegre edilmesi.
- Skoda Connect ve SOS acil durum sistemleri.

Sayın Rumiexile, selamlar.

- Uzaktan klima ısıtma sistemlerinin Online kontrolü ve Smartgate özelliklerinin üniteye entegre edilmesi.
- Skoda Connect ve SOS acil durum sistemleri

Bu özellikler DVD modülünde simkart'la internete bağlanarak mı kullanılacak ? Türkiye'ye Colombus simkart'lı geliyor mu ? Bunu ayrıca belirtmek mi gerekiyor Colombus'u seçerken ?
 Bu özellikler daha ilerde Türkiye içinde geçerli olabilir mi ?

Bu konuda biraz daha detay bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;614799
Alıntı yapılan: rumiexile;610647
Çoğu araç üreticisi aracını piyasaya sürdükten sonra hiç bir şekilde donanımsal revizyon yapmayı tercih etmezken, Skoda özellikle Superb modelinde yaptığı bitmek tükenmek bilmeyen ve süreğen halde her üretim haftasında değişen güncellemelerle "sinir bozmaya" devam ediyor.

Aracın çıktığı 2015 sonbaharından beri adım adım:

- Dikiz aynasının çerçevesiz olarak değiştirilmesi
- 8" Bolero ekranın kullanılmaya başlaması
- İç ambiyans renk seçeneklerinin 10'a çıkarılması
- Premium Bluetooth alındığında kablosuz şarjın gelmesi
- Arka silecek standart hale getirilmesi
- ACC alındığında hız limitleyici özelliğin ve düğmenin eklenmesi.
- Arka kameranın yıkama başlığı özelliği getirilmesi.
- Isıtmalı Direksiyon opsiyonunun eklenmesi.

gibi opsiyonlardan sonra Genova'daki Superb'de

- Vites topuzunun Kodiaq'daki versiyona dönüştürülmesi
- Yeni 9" ekranın kullanılmaya başlanması
- Klima panelinin piyano parlak kaplama sunulması
- Skoda Connect ve SOS acil durum sistemleri.

Sayın Rumiexile, selamlar.

- Skoda Connect ve SOS acil durum sistemleri

Bu özellikler DVD modülünde simkart'la internete bağlanarak mı kullanılacak ? Türkiye'ye Colombus simkart'lı geliyor mu ? Bunu ayrıca belirtmek mi gerekiyor Colombus'u seçerken ?
 Bu özellikler daha ilerde Türkiye içinde geçerli olabilir mi ?

Bu konuda biraz daha detay bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler

Türkiye'de bir önceki nesil Columbus online servisleri desteklemiyordu ve sim desteği bulunmuyordu. Yeni nesil online servisler için ülke desteği listesinde Türkiye bulunmadığından bu özelliklerin hiçbiri çalışmayacaktır.  (kaynak: https://skoda-connect.com/portal/en_GB/web/guest/market-selection ) Opsiyon olarak da malesef istenemiyor. Türkiye'de umarım ilerde olur ancak Apple Carplay ya da Android Auto'nuz varsa hiçbirini aramıyorsunuz içiniz rahat olsun. Özellikle carplay için Siri entegrasyonu Türkiye için artık tam manasıyla açık. Navigasyon yönlendirmesinden Whatsapp mesajı okumasına kadar çok iyi gerçekten. Hatta "Sezen çal" dediğinizde Sezen Aksu çalabiliyor. Gün geçtikçe de iyileşeceğine şüphe duymuyorum. Gerisi çok önemli değil skodadan hele skodadan hiç öyle güncelleme özellik ekleme beklemeyin. Columbus'u columbus yapan özellikler Türkiye'de açık değil o yüzden Bolero alıp başka bir donanıma harcayın bence paranızı. Ya da başka bir şeye.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;614854
Alıntı yapılan: imotro;614799

Türkiye'de bir önceki nesil Columbus online servisleri desteklemiyordu ve sim desteği bulunmuyordu. Yeni nesil online servisler için ülke desteği listesinde Türkiye bulunmadığından bu özelliklerin hiçbiri çalışmayacaktır. (kaynak: https://skoda-connect.com/portal/en_GB/web/guest/market-selection ) Opsiyon olarak da malesef istenemiyor. Türkiye'de umarım ilerde olur ancak Apple Carplay ya da Android Auto'nuz varsa hiçbirini aramıyorsunuz içiniz rahat olsun. Özellikle carplay için Siri entegrasyonu Türkiye için artık tam manasıyla açık. Navigasyon yönlendirmesinden Whatsapp mesajı okumasına kadar çok iyi gerçekten. Hatta "Sezen çal" dediğinizde Sezen Aksu çalabiliyor. Gün geçtikçe de iyileşeceğine şüphe duymuyorum. Gerisi çok önemli değil skodadan hele skodadan hiç öyle güncelleme özellik ekleme beklemeyin. Columbus'u columbus yapan özellikler Türkiye'de açık değil o yüzden Bolero alıp başka bir donanıma harcayın bence paranızı. Ya da başka bir şeye.

Yanıtınız için teşekkürler.

Colombus'u seçmemin bir başka sebebi, DVD, Usb ve Sd karttan video oynatabilme imkanı - ki araba hareket halinde iken bile bunu sağlayan çözümlerin var olduğu biliyorum.

Saygılar

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl isterseniz DVD sorun olmuyor ama kendi dosyalarınız için codec ve çözünürlük limitleri var kılavuzda, dönüştürmeye uğraştırır. Bu arada sadece Vag can pro ile video in motion açılabiliyor.