škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb (Bitmek bilmeyen) Donanımsal Güncellemeler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;611204
Kim açıkladı gelmeyeceğini ?
Alıntı
İç mekandaki değişiklikler burun yapısı gibi yepyeni hissettirmese de fonksiyonellik açısından çok önemli. Gösterge tablosu daha kolay okunur hale getirilmiş. Daha da önemlisi multimedya sistemlerinin modernizasyonu. Porto'da test sürüşlerinde Octavia'da kullanılan en gelişmiş sistem olan Columbus'u deneyimledik. 9,2 inçlik kapasitif ekrana sahip sistem en gelişmiş multimedya olanaklarını sunuyor. Ekranın çözünürlüğü ve hassasiyeti çok iyi.
Akıllı telefonlarla bağlanabilen (SmartLink+), wifi hotspot özelliği sunabilen, online bağlantıyla trafik raporlarına, hava durumuna, park yerlerine kadar birçok bilgiye ulaşmanızı sağlıyor. Ne yazık ki bu ekranın Türkiye'de sunulması beklenmiyor. Zaten Türkiye'de bu sistemin kullandığı aplikasyonların bir kısmı henüz çalıştırılamıyor.
Aldığımız bilgiye göre bu sistemin bir alt versiyonu Türkiye'de sunulacak.

http://www.otohaber.com.tr/testmerkezi/2017/03/14/surus-izlenimi-skoda-octavia-16-tdi-dsg
« Son Düzenleme: 18 Mart 2017, 21:46:56 Gönderen: Mr.Mister »

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;611217
http://www.otohaber.com.tr/testmerkezi/2017/03/14/surus-izlenimi-skoda-octavia-16-tdi-dsg

Paylaştığınız haber resmi bir kaynak değil. Octavia için çok emin olamıyorum ama Superb de kesinlikle gelecektir. Muhtemelen 22.hafta üretiminden itibaren yeni vites topuzuyla birlikte columbus 9.2" ekran opsiyonel olarak sunulacaktır Superb' de. Zaten makyajlı Octavialar çarşamba veya perşembe gelecek bayilere. Opsiyonel donanımlarda yakında açıklanır.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;611204
Kim açıkladı gelmeyeceğini ?

Active de ekran hala 5" ;)

Çok saçma bir yorum olmuş kusura bakmayın lütfen.

Uc bes sene sonra eskiyip degistirecegimiz bir arac aldik, VW ortagi gibi davranip karsindakilere saygisizlik etmenin anlami yok.
Siz bu olaydan memnun olabilirsiniz ama ben aptal muamelesi gormekten memnun degilm. Sizde baskalarinin gorusune saygi duymak zorundasiniz. Begenmediginiz yorumada cevap yazmazsiniz olur biter. Terbiyesizligin anlami yok.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;611233
Uc bes sene sonra eskiyip degistirecegimiz bir arac aldik, VW ortagi gibi davranip karsindakilere saygisizlik etmenin anlami yok.
Siz bu olaydan memnun olabilirsiniz ama ben aptal muamelesi gormekten memnun degilm. Sizde baskalarinin gorusune saygi duymak zorundasiniz. Begenmediginiz yorumada cevap yazmazsiniz olur biter. Terbiyesizligin anlami yok.

Aracın donanım güncellemesinin Doğuş ile ne ilgisi var ? Bu güncellemelerin ve iyilestirmelerin iki nedeni var, birincisi gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek, ikincisi müşterilerden gelen geri dönüşler...bunu sadece Skoda değil, diğer markalarda yapıyor. Sadece siz mağdur değilsiniz yani. Ne yapsın adamlar, kendilerini geliştirip yenilemesinler mi ? Aracı ilk üretildiği gibi mi bıraksınlar ? Yeni cikmis bir urunu alanlar bu konularda maalesef sanssiz oluyorlar, buna katiliyorum, fakat bunun nedeni sizin saydiklariniz degil. Bu arada sizde başkalarının yorumuna saygı duyup lutfen üslubunuzu düzeltin. Yorumunuza katılmak zorunda değilim. Eleştiriyi kaldıramayacak durumdaysaniz hiç yorum yapmayın o halde.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklisiniz iki yil once style donanima xenon far koyacak boleroyu 8 inc uretecek ve active donanima katlanir ayna ekleyecek teknoloji yoktu. Hatta 2017 de teknolojide bir gerileme olmus active den katlanir ayna tekrar cikarilmis. Bunun tek aciklamasi var skoda VW satislarini etkilemeyecek sekilde konumlandirilan ikinci sinif bir marka muamelesi goruyor. Turkiyede de alanlarin buyuk cogunlugu passat ile ayni ama daha ucuz diye dusunerek aliyor.
Skoda disinda baska bir markada yok boyle bir uygulama. Gelisen teknoloji muhabbeti ile her sene yeni model cikarmak hayatimiza iphone ile girdi ama onlarin bir insafi var, Ozellikler yeni modelle geliyor.
Musterinin guveni kalmiyor, bayide olmayan bir model siparis verdiginizde gelene razi olmak zorunda kaliyorsunuz. Superb alanlarin cogu prestige paket aldi ve guncellemelerden en az prestige etkilendi. Olmaz ama  fiyat farki olmadan hayalet gosterge veya full led matrix far eklenirse siz forumdaki isyanlari o zaman gorun.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;611239
Haklisiniz iki yil once style donanima xenon far koyacak boleroyu 8 inc uretecek ve active donanima katlanir ayna ekleyecek teknoloji yoktu. Hatta 2017 de teknolojide bir gerileme olmus active den katlanir ayna tekrar cikarilmis. Bunun tek aciklamasi var skoda VW satislarini etkilemeyecek sekilde konumlandirilan ikinci sinif bir marka muamelesi goruyor. Turkiyede de alanlarin buyuk cogunlugu passat ile ayni ama daha ucuz diye dusunerek aliyor.
Skoda disinda baska bir markada yok boyle bir uygulama. Gelisen teknoloji muhabbeti ile her sene yeni model cikarmak hayatimiza iphone ile girdi ama onlarin bir insafi var, Ozellikler yeni modelle geliyor.
Musterinin guveni kalmiyor, bayide olmayan bir model siparis verdiginizde gelene razi olmak zorunda kaliyorsunuz. Superb alanlarin cogu prestige paket aldi ve guncellemelerden en az prestige etkilendi. Olmaz ama  fiyat farki olmadan hayalet gosterge veya full led matrix far eklenirse siz forumdaki isyanlari o zaman gorun.

Teknolojiden kastım, multimedia ekranların gelişmesi ve daha fazla özelliğe sahip olması, sos sisteminin eklenmesi, smartgate özelliği, araç içi iletişim özelliği vs. Style pakette uygulanan donanım artışı müşteri geri dönüşlerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Özellikle Style paket alanlar ne yazikki mağdur oldular. Buna diyecek lafım yok. Çok fazla fiyat farkıda olmadı. Ama güncellemeler gelmeye devam edecektir. Ama emin olun diğer marka modellerde çok yapıyor bunu. Superb de full led farlar mutlaka gelecektir ama makyajla birlikte muhtemelen. Yeni multimedia sistemleri, yeni vites topuzu vs. hepsi eklenecek. Yapacak birşey yok.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VW'de de aynısı oluyor.Ben arabamı bir ay önce alsaydım bluettoth olmayacaktı bir ay sonra alsaydım ekstradan park sensörleri olacaktı.Passatta hayalet gösterge standart oldu.Ekranlar 5,8 den 6,5 oldu vs. Çok takılmamak lazım.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;611223
Paylaştığınız haber resmi bir kaynak değil. Octavia için çok emin olamıyorum ama Superb de kesinlikle gelecektir. Muhtemelen 22.hafta üretiminden itibaren yeni vites topuzuyla birlikte columbus 9.2" ekran opsiyonel olarak sunulacaktır Superb' de. Zaten makyajlı Octavialar çarşamba veya perşembe gelecek bayilere. Opsiyonel donanımlarda yakında açıklanır.

Selamlar,
 Dün Superb  1.4 TSI 150 BG DSG ACT  - Prestige paketi ve ek olarak Colombus + Canton Ses sistemi ile siparişimi verdim. Tahminen 8-10 hafta arası bir sürede gelir dediler.
 Sizin tahmininize göre 22.haftadan sonra Colombus 9.2" olarak opsiyonel sunulacaksa, ben 4-5 hafta farkla kaçırdım demektir.
 Ben sipariş verirken hem 2017 Octavia için hemde Superb için Colombus 9.2 inch opsiyon seçeneği olmadı söylendi. Hatta Octavia için Colombus seçeneği hiç yok. O yüzden şipariş ettiğim Superb için 8" Colombus ekleyebildim.
 Acaba en yetkili ağızdan Superb için 9.2"in açılacağı bilgisi nerden öğrenilebilir. Benim siparişimde de bu değişiklik yapılabilir mi ?

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;614354
Selamlar,
 Dün Superb  1.4 TSI 150 BG DSG ACT  - Prestige paketi ve ek olarak Colombus + Canton Ses sistemi ile siparişimi verdim. Tahminen 8-10 hafta arası bir sürede gelir dediler.
 Sizin tahmininize göre 22.haftadan sonra Colombus 9.2" olarak opsiyonel sunulacaksa, ben 4-5 hafta farkla kaçırdım demektir.
 Ben sipariş verirken hem 2017 Octavia için hemde Superb için Colombus 9.2 inch opsiyon seçeneği olmadı söylendi. Hatta Octavia için Colombus seçeneği hiç yok. O yüzden şipariş ettiğim Superb için 8" Colombus ekleyebildim.
 Acaba en yetkili ağızdan Superb için 9.2"in açılacağı bilgisi nerden öğrenilebilir. Benim siparişimde de bu değişiklik yapılabilir mi ?

Siparişiniz için üretim haftası belli olduğunda yine satış temsilciniz bu bilgileri öğrenebilir. Ama geçen sene bu zamanlar sipariş veren olarak 19.Haftayı yakalayamazsınız (erken durumdasınız).
Eğer aceleniz yoksa 1 ay kadar bekleyip siparişi oluşturun. Ya da columbus'u iptal edin derim çünkü bolero ekranlar da 8" gelecek. Sadece navigasyon için ek ücret vermeye değmez. Canton'u bilemiyorum tabi, o ayrı bir zevk...

Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;614363
Siparişiniz için üretim haftası belli olduğunda yine satış temsilciniz bu bilgileri öğrenebilir. Ama geçen sene bu zamanlar sipariş veren olarak 19.Haftayı yakalayamazsınız (erken durumdasınız).
Eğer aceleniz yoksa 1 ay kadar bekleyip siparişi oluşturun. Ya da columbus'u iptal edin derim çünkü bolero ekranlar da 8" gelecek. Sadece navigasyon için ek ücret vermeye değmez. Canton'u bilemiyorum tabi, o ayrı bir zevk...

Hayırlısı olsun.

Teşekkürler,

Colombus'un navigasyon ilavesi dışında DVD oynatıcısı, dahili hardiski var. Ve en önemlisi Usb ve sd kart üstünden video oynatabiliyorsunuz. Bence Colombus almaya değer.
 Donanım güncellemelerini genelde 19-22'ci haftalarda mı yapıyorlar ?
 Dediğiniz gibi eğer 9.2" Colombus Superb'lerde opsiyon olarak dahil olacaksa - bunu yakından takip etmek lazım. Bi ihtimal denk gelebilir.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;614364
Teşekkürler,

Colombus'un navigasyon ilavesi dışında DVD oynatıcısı, dahili hardiski var. Ve en önemlisi Usb ve sd kart üstünden video oynatabiliyorsunuz. Bence Colombus almaya değer.
 Donanım güncellemelerini genelde 19-22'ci haftalarda mı yapıyorlar ?
 Dediğiniz gibi eğer 9.2" Colombus Superb'lerde opsiyon olarak dahil olacaksa - bunu yakından takip etmek lazım. Bi ihtimal denk gelebilir.

Evet 22.hafta onlar için yıl dönümü/değişimi zamanı. (ilk mesajımda 19.yanlışlıkla yazmışım)
Zevkler tartışılmaz tabi. Sadece fikrimi belirtiyorum.
Not: Hareket halinde video oynatmıyordur ama :confused:

Şu konuda takip edilebilir.
https://www.briskoda.net/forums/topic/425911-skoda-superb-sportline-my18-changes/
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2017, 15:10:36 Gönderen: wertasd »

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;614365
Evet 22.hafta onlar için yıl dönümü/değişimi zamanı. (ilk mesajımda 19.yanlışlıkla yazmışım)

Hareket halinde DVD, Usb ve Sd karttan video oynatımı çözülüyor :ok:

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

https://www.briskoda.net/forums/topic/425911-skoda-superb-sportline-my18-changes/

bayii aradım. Genel müdürlükten aldığı bilgiye göre sizin dediğiniz gibi 22.ci haftada donanım güncellemeleri olacak ve büyük bir ihtimalle 9.2" Colombus opsiyon olarak açılacak.
 Bayii istersem şiparişi bekletebileceğimi ve 5 hafta sonra yeni opsiyonlar belli olduğunda siparişi yenileyebileceğimi söyledi.
 8" yerine 9.2" ekran için 5 hafta fazla beklenir mi ? Zaten 8-10 hafta bekleme süresi var. Toplamda 13 hafta beklemiş olacam.
 Buna değer mi ?  Fark tuşlar haricinde sadece ekran büyüklüğü mü ?

Kararsız kaldım :confused::confused:

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Bayii aradım. genel Md’lükten aldığı bilgi sizin dediğiniz gibi yani 22.ci haftada bazı güncellemeler olacak ve büyük bir ihtimalle 9.2” Colombus opsiyonel olarak açılacak.
8” yerine 9.2” için 5 hafta fazla beklemeye değer mi. Zaten 8-10 haftadan bahsediliyor. Şimdi bu 13 haftaya çıkmış olacak. Tuşların haricinde ve ekran boyutunun haricinde değişen ne olabilir.
Ekran çözünürlüğü artmış mıdır.
Açıkçası kararsız kaldım :confused::confused:

Yanlışlıkla 2 kere basmışım
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 11:28:40 Gönderen: imotro »