škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb (Bitmek bilmeyen) Donanımsal Güncellemeler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çoğu araç üreticisi aracını piyasaya sürdükten sonra hiç bir şekilde donanımsal revizyon yapmayı tercih etmezken, Skoda özellikle Superb modelinde yaptığı bitmek tükenmek bilmeyen ve süreğen halde her üretim haftasında değişen güncellemelerle "sinir bozmaya" devam ediyor.

Aracın çıktığı 2015 sonbaharından beri adım adım:

- Dikiz aynasının çerçevesiz olarak değiştirilmesi
- 8" Bolero ekranın kullanılmaya başlaması
- İç ambiyans renk seçeneklerinin 10'a çıkarılması
- Premium Bluetooth alındığında kablosuz şarjın gelmesi
- Arka silecek standart hale getirilmesi
- ACC alındığında hız limitleyici özelliğin ve düğmenin eklenmesi.
- Arka kameranın yıkama başlığı özelliği getirilmesi.
- Isıtmalı Direksiyon opsiyonunun eklenmesi.

gibi opsiyonlardan sonra Genova'daki Superb'de

- Vites topuzunun Kodiaq'daki versiyona dönüştürülmesi
- Yeni 9" ekranın kullanılmaya başlanması
- Online servisler ve Google Maps ve Earth eklentisi
- Klima panelinin piyano parlak kaplama sunulması
- Smartlink + ile wireless Apple CarPlay
- Uzaktan klima ısıtma sistemlerinin Online kontrolü ve Smartgate özelliklerinin üniteye entegre edilmesi.
- Skoda Connect ve SOS acil durum sistemleri.

ekleniyor. Sizi bilmem ama ben bu üretim haftasına bağlı güncellemeleri keyfi ve aracı ilk alanların aleyhinde görüyorum. Bu güncellemelerin topladığınız zaman facelift düzenlemesi kadar kapsamlı olduğunu düşünüyorum.

Muhtemeldir ki birkaç ay içinde hayalet gösterge (2017 22. hafta sonrası) ve VW grubunda artık standartlaşmaya başlayan yaya acil fren desteği gibi birçok şey daha gelecek. Piyasada Superb dediğiniz zaman oluşan donanımsal farklılığın ikinci el alıcılarının da kafasını çok karıştıracağını düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=W1Tqtkp5COI
« Son Düzenleme: 13 Mart 2017, 08:27:07 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: rumiexile;610647

...Piyasada Superb dediğiniz zaman oluşan donanımsal farklılığın ikinci el alıcılarının da kafasını çok karıştıracağını düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=W1Tqtkp5COI

Kapitalist düzendeki pazarlama stratejileri, tüketicilerin kafasını karıştırmak üzerine kurulu olduğu için, söylediğiniz maalesef doğrudur.

Ürünün fiyatıına düzenli olarak giydirirlen fiyat artışlarını kamufle etmek  veya piyasadaki rekabet ortamında, avantaj elde etmek için üreticiler (özellikle de VAG grubu) bunları yapıyor. Nihayetinde de, alttan altta, "en yeni, her zaman en iyidir, yenisini tüketin" mesajını geçmiş oluyorlar bize.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben bunu daha ilk güncellemede dile getirmiştim mağdur oluyoruz diye. hem de güncellemeden sonra herhangi bir fiyat farkı da olmamıştı. bunu izmir-vosmer' de dile getirdim, araç ilk çıktığında alanları mağdur ediyorsunuz, en azından cüzzi bir rakam karşılığında güncellemeden bizler de faydalanalım dedim ona da yanaşmadılar. benim bildiğim ya da olması gereken, bu derece donanımsal farkların makyaj ile birlikte gelmesidir. ben ilk güncelleme öncesi aldım style model aracımı, 6.5 luk bolero var, active araç alan adamda 8 lik bolero var. böyle bir mantık var mı allah aşına? bixenon için 4500 tl gibi bir opsiyon fiyatı verdim, güncellemeden sonra standart hale geldi. arka led high paketlerini falan saymıyorum bile. bundan sonra skoda araç alacak olsam yeni kasa araca hiç bulaşmam en az 2 sene bekler öyle alırım

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlarda bu seviyede değişiklikler görmüyorduk ama işin içine teknoloji çok fazla girmeye başladı. Ayak uydurmak için yapılan hamleler gibi görünüyor. Tabi dediğiniz gibi, olan bizlere oluyor. Sonu da yok, bugün alsan yarın gene başka bişey değişiyor. Her yıl değişen cep telefonları gibi...

Bu arada 2016 22.hafta güncellemesinde 8" bolero yanında yazılımsal değişiklikler de var. 3 anahtarla birlikte sürücü profili oluşturulabiliyor.

Selamlar.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız hemde çok ama çok haklısınız lakin içinde güncel teknoloji barındıracak tüm tüketim ürünlerinde böyle artık.Elektrik, Elektronik ve Mekanik dünyası içinde üretilen her ürün böyle  parti parti yapılıyor üretim ve her partide üretilen aynı ürünün sahip olduğu özellik ve donanımlar farklılık gösteriyor bu yüzden hayıflanmanın faydası yok....Eskiden 5-10 yıllık periyot artık maalesef 5-10 aylık bir zaman aralığına döndü ki bu ara ilerde 5-10 güne bile düşecektir yapacak bir şey yok, ihtiyaç hasıl olduğunda alacaz ve sonraki partisinde hep pişmanlık duyacaz........

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benım sahsı fikrim bu donunımları 1.6 motorlara veya daha dusuk motorlara koymiyacakları. sportline rs 4x4 motorlarda mevcut olacaktır. kafa yormaya gerek yok bence :Ç)
« Son Düzenleme: 13 Mart 2017, 19:02:46 Gönderen: Rache »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: wertasd;610715
Araçlarda bu seviyede değişiklikler görmüyorduk ama işin içine teknoloji çok fazla girmeye başladı. Ayak uydurmak için yapılan hamleler gibi görünüyor. Tabi dediğiniz gibi, olan bizlere oluyor. Sonu da yok, bugün alsan yarın gene başka bişey değişiyor. Her yıl değişen cep telefonları gibi...

Bu arada 2016 22.hafta güncellemesinde 8" bolero yanında yazılımsal değişiklikler de var. 3 anahtarla birlikte sürücü profili oluşturulabiliyor.

Selamlar.
Benim aracım 2016 43.hafta Dızel manuel actıve versiyonu 6.5 bolero var.Bu versiyonda 8 olan arkadaşım var mı ?

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hakikaten çok can sıkıcı bir durum, hadi ilk güncellemeler normal dediydim olabilir dedik ama adamlar neredeyse 6 ayda bir yeni güncellemeler yapıyorlar. Özellikle yeni ekran, navigasyon ve smartgate olayları kesinlikle tercih edeceğim seçenekler olurdu. Artık ilk makyajda neler değiştirirler Allah bilir.

Buradan yeni kodiaq almayı planlayanlara da iyi bir ders çıkıyor ki acil veya maddi bir sıkıntı yok ise en az 1.5 2 sene beklenmesinde fayda var :dede:

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
9 inch'lik ekranı boşuna beklemeyin bence.Yeni Octavia'da da aynısı var ve Türkiye'ye gelmeyeceği açıklandı.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce bu konuyu dile getirmiştim ve bazı arkadaşlar bunun tüm araçlarda olduğunu savunmuştu. Bana göre skoda ve doğuşun alıcılara aptal muamelesi yapmalarıdır. 150bin para verip full araç alacaksın, iki hafta sonra yeni bir güncellemeyle yeni donanımlar eklenecek, bunun başka açıklaması yok. Ayrıca teknolojinin gelişmesiylede alakalı değil. iki yıl önce 9 inç boleroyu üretecek teknoloji yok muydu,
Diğer markalarda durumun böyle olduğunu sanmıyorum, bir model makyajlanana kadar ciddi değişiklik yapılmıyor.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ya tamam yapıyorsun güncellemeyi teknolojiye ayak uyduruyosun falan falan.. o zaman güncelleme öncesi araç alanlara da güncellemeden faydalanma imkanı vereceksin ki oluşan mağduriyeti ortadan kaldırıcaksın. 22. hafta öncesi style aracım var. bixenon üniteye bir ton opsiyon parası döktük, standart oldu. hafızalı ayna-koltuk,arka stop ledhigh ünite,renkli maxidot, vs vs bunların hiç biri benim aracımda yok, standart oldular. active-style farkı için bir ton para döktük bende 6.5 luk ekran varken şuan active de 8 lik ekran standart oldu. arkadaşın dediği gibi hakatten aptal gibi hissediyorum kendimi

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durum bende Skoda'nın Türkiyedeki satıcısıyla ilgili sorunları hep kulak arkası etmesi konusunda fikir oluşturdu. Skoda merkez de herhalde satış sonrasında değil de satarken müşterisine şirin görünme peşinde :)  Sattıktan sonra saldım çayıra diyorlar. Eleştirilere katılıyorum. Yapılan değişikliklerin büyük bir kısmı çoğu markada makyajla gelecek değişiklikler.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;610744
9 inch'lik ekranı boşuna beklemeyin bence.Yeni Octavia'da da aynısı var ve Türkiye'ye gelmeyeceği açıklandı.

Kim açıkladı gelmeyeceğini ?

Alıntı yapılan: egeyildirim;610763
ya tamam yapıyorsun güncellemeyi teknolojiye ayak uyduruyosun falan falan.. o zaman güncelleme öncesi araç alanlara da güncellemeden faydalanma imkanı vereceksin ki oluşan mağduriyeti ortadan kaldırıcaksın. 22. hafta öncesi style aracım var. bixenon üniteye bir ton opsiyon parası döktük, standart oldu. hafızalı ayna-koltuk,arka stop ledhigh ünite,renkli maxidot, vs vs bunların hiç biri benim aracımda yok, standart oldular. active-style farkı için bir ton para döktük bende 6.5 luk ekran varken şuan active de 8 lik ekran standart oldu. arkadaşın dediği gibi hakatten aptal gibi hissediyorum kendimi

Active de ekran hala 5" ;)

Alıntı yapılan: Forever;610759
Daha önce bu konuyu dile getirmiştim ve bazı arkadaşlar bunun tüm araçlarda olduğunu savunmuştu. Bana göre skoda ve doğuşun alıcılara aptal muamelesi yapmalarıdır. 150bin para verip full araç alacaksın, iki hafta sonra yeni bir güncellemeyle yeni donanımlar eklenecek, bunun başka açıklaması yok. Ayrıca teknolojinin gelişmesiylede alakalı değil. iki yıl önce 9 inç boleroyu üretecek teknoloji yok muydu,
Diğer markalarda durumun böyle olduğunu sanmıyorum, bir model makyajlanana kadar ciddi değişiklik yapılmıyor.

Çok saçma bir yorum olmuş kusura bakmayın lütfen.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...