škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel partükül filtresi uyarısı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel partikül filtresi ile ilgili hem sarı ünlem işareti hemde filtre işareti yandı öndeki ekranda. Kullanım kılavuzuna bakmam yönünde bir yönerge var. Kullanım kılavuzunda aşağıdakiler yazıyor. Malum kar yağdı ve sıcaklıklar sıfırın altında ve hız yapmak 2-3 gün zor. Bu şekilde kullanırsakısınma probleminde bahsediliyor. acaba sabah 4 km işe gidip yine 4 km işten gelmek için 3-4 gün kullanabilir miyim?

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracin hareket etmesi sart degil. Dururken yuksek devirde calistirabilirsiniz. Ama belli bir deviri gecmiyordu galiba dururken. O lamba uc bes dk da sonmez. 15 20 dk suruyor sonmesi. Lamba yaninca da motoru stop etmemek lazim galiba opel oyleydi. Yakit aldiginiz yeri degistirin. Ben onceki aracimi 100 bin km kullandim bir defa dahi uyari almadim. Yazin vana gitmek durumunda kaldim orda 3 depo yakit kullandim 3 defa doldu partikul filitresi. Yakitin kalitesi cok onemli.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 14000 de.  Arka arkaya shell den almıştım.  Ama sürekli şehir içi kullanıyorum.  4km mesafedeki işe git-gel olarak.  Araç durdugu yerde çalıştırarak filtre temizliği yapılabiliyorsa  iyi. Bu karda kışta uzun mesafe hızlı  gitmek zor.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 14 km 2000 devir civarı 5. vites ile 100 km/s hızla gittim ve uyarı lambaları söndü. Yani filtredeki kurumlar temizlendi.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne saçma bir yöntem size ekstra yakıt harcatıyor gene CO2 salınımı oluyor. vs vs. dizel iş değil.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;604963
ne saçma bir yöntem size ekstra yakıt harcatıyor gene CO2 salınımı oluyor. vs vs. dizel iş değil.

Ekstra yakıt harcama olmadı. Yani normal gideceğim yere giderken bu temizleme işlemi gerçekleşti.