škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 fİYAT LİSTESİ

ringcep · 69 · 13105

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;603977
119800 PRestij 1.4 150 manuel. skoda sitesinde fiyatı var.
bendeki opsiyonlarla baz fiyat 70.000 i geçer
119800 den geri %18 kdv ve %50 ötv düşersek : 67683 tl çıplak fiyat
 bendeki opsiyonlar : 2016 fiyatı ve % 45 ötvli olarak
 panaromik sunroof : 4500 tl
 phoenix 19" jantlar: 1750 tl
 adaptif hız sabitleyici + front asist: 2500 tl (2016larda front asist yok bu şekilde ekleniyor.)
 8750 tl %45 ötvli opsiyon var.
 5113 tl çıplak opsiyon fiyatı.
 67683+5113 = 72796 ve bingooo...
 üstüne %18 kdv ve %60 ötv sonuç 137438 tl yaptı. hatam varsa düzeltin. hatta bu opsiyon fiyatları da ağustos 2016 falan sanırım kurdan dolayı artmış da olabilirler. 138-139 bin tl olmuş olabilir.

Bence şuan satışa çıkarmamak lazım. Fiyatlar biraz otursun. Hala herkesin kafası eski fiyatlarda 5-6 aya oturur. Yalnız aracı elden çıkarttınmı yenisini almakda eskisi gibi kolay değil. Bence yakın zamanda bomboş D segmenti araçlar satılacak 70.000 i geçmemek için.70.000 lik sınır dolar yada euro üzerinden belirlense sorun yoktu. Ama TL olarak belirlenince düşünün iki ay önce 2.85 ti dolar şimdi 3,70 e dayandı 4 ü geçerse c segmenti almak bile hayal olacak. Köprü geçişleri vs. dolar üzerinden vergisınırları TL üzerinden:D

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acil bir ihtiyaç olmadıkça satmayı düşünmem. bir sonraki aracım hibrit ve elektirikli olur herhalde. zaten bu fiyatlara bile satsam yerine alacağım araç saçma sapan bir fiyatta olacak. bundan iyisini alamayacak olduktan sonra satmanın anlamı yok.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2017 Model Rapid Spaceback Fiyat Listesi 05.01.2017

İlginç bir durum var aracım %50 ötv ye girmiş

1.2 TSI 90 PS Green Tec DSG Style Metalik renk aracım

72.900 + metalik renk : 1400 = 74.300

Anladığım kadarıyla sadece SuberB değil skodanın birçok aracında fiyatlar abartı şişirilmiş

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;603848
2015 aralık ayında kısa bir süre geldi(1-2 ay) o zamanki style paketlere 13bin tl lik extra donanım eklenmiş geldi. Daha sonra bu paket kaldırıldı. Bu paketteki donanımların %90 oranında tutulup 2016 model style paketlere konuldu forumda bu konu çok tartışıldı.Bu yüzden skoda nın sayfasında bulamamanız doğal. 2016 style modellere göre extralar
-front assist
-anahtarsız giriş ve çalıştırma
-18" zenith jant
-arka hava yastıkları
-bazı versiyonlarda ambiyans aydınlatma da var

buyrun link saydığınz herşey opsiyon style paketede alınabilen opsiyonlar bayinin biri yanlış yazmış ismi insanlarda kaptırmış gitmiş forumları okudum bir tane adam kopyala yapıştır yapmış her foruma öyle bir paket yok kısaca sadece 2015 22. haftadan sonra üretilen arabalar 2016 model geçtiği için bazı donanım değişiklikleri oldu bazı şeyler cıkarıldı eklendi adınıda style plus yapıcaklardı vazgeçildi ki yurtdışında style plus paket mevcut
https://store.donanimhaber.com/59/ff/5b/59ff5b83825e504a551e75c9875f6024.png

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bu fiyatlar Ocak 2017 ama araçlar 2016 model.Çünkü arac tesliminde satıcı 2017 ler martta geliyor fiyatlarda gelmeden belli olmaz demişti.Benim aldığım Actıve dizel manıule  fiyat 110 bin civarında olur diye tahmin ediyordu.Yeni yılla birlikte taşıt kredileride 15 puan birden yükselmiş.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;603982
Bence şuan satışa çıkarmamak lazım. Fiyatlar biraz otursun. Hala herkesin kafası eski fiyatlarda 5-6 aya oturur. Yalnız aracı elden çıkarttınmı yenisini almakda eskisi gibi kolay değil. Bence yakın zamanda bomboş D segmenti araçlar satılacak 70.000 i geçmemek için.70.000 lik sınır dolar yada euro üzerinden belirlense sorun yoktu. Ama TL olarak belirlenince düşünün iki ay önce 2.85 ti dolar şimdi 3,70 e dayandı 4 ü geçerse c segmenti almak bile hayal olacak. Köprü geçişleri vs. dolar üzerinden vergisınırları TL üzerinden:D

C segmenti bazı araçların liste satış fiyatı. (Opsiyonsuz en üst dizel otomatik paketler için)

Octavia - 108.000
Astra - 108.000
Golf - 110.000
Cee'd - 111.000
i30 - 97.000

Bir hesap yaptım. 4 sene önce C sınıfı bir araç almak için 24 aylık gelirimin tamamını vermem gerekirken, şu an 36 maaşımla ancak alabiliyorum.
D segmentinde daha fena. 4 sene önce 27 maaş, şu an için 47 maaş.
Temel ihtiyaçlara bakarak çok kaba bir hesap yaptım. Et, süt, yumurta , zeytinyağı gibi. 3 senede en az % 40 fakirleşmişiz. Ürünlerin çoğuna %100 zam gelmiş.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;604020
Bu fiyatlar Ocak 2017 ama araçlar 2016 model.Çünkü arac tesliminde satıcı 2017 ler martta geliyor fiyatlarda gelmeden belli olmaz demişti.Benim aldığım Actıve dizel manıule  fiyat 110 bin civarında olur diye tahmin ediyordu.Yeni yılla birlikte taşıt kredileride 15 puan birden yükselmiş.

Benim eklediklerim 2017 model yılı. İnternet sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;603983
Acil bir ihtiyaç olmadıkça satmayı düşünmem. bir sonraki aracım hibrit ve elektirikli olur herhalde. zaten bu fiyatlara bile satsam yerine alacağım araç saçma sapan bir fiyatta olacak. bundan iyisini alamayacak olduktan sonra satmanın anlamı yok.

Aynı düşüncedeyim. Bundan sonra sıfır araç almak hayal gibi. Ya işimde acayip bir terfi ve çok ciddi bir zam alacağım, ya da piyangodan para çıkacak.
Benim bir sonraki aracım ticari olacak gibi.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VW Grup olarak ellerinde olmayan daha doğrusu gümrükten geçmeyen araçlara fiyat vermiyorlar,2017 modeller marttan önce gelemeyeceğine göre bu fiyatlar 2017 modelleri kapsamıyor diye düşünüyorum

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi adamlar eklemiş, fiyatlar da 2016 model yılına göre daha pahalı. 3 ay sonra fiyatlar ne olur, onu bilemem, ama şu an için 2017 model yılında öngörülen fiyatlar bu

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat artışları Superb'in satışlarını baskılamaya başladı; Aralık ayında Passat 3500 tane satarken Superb'in 630'da kalması düşündürücü. Son ÖTV ve kur zamlarından sonra Skoda, fiyat avantajını tamamen yitirdi; Octavia'nın yeni kasasının fullü 120.000 olur bu gidişle.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;604139
Fiyat artışları Superb'in satışlarını baskılamaya başladı; Aralık ayında Passat 3500 tane satarken Superb'in 630'da kalması düşündürücü. Son ÖTV ve kur zamlarından sonra Skoda, fiyat avantajını tamamen yitirdi; Octavia'nın yeni kasasının fullü 120.000 olur bu gidişle.

Artık ucuz araç diye bir şey kalmadı. 2 sene Passat'ın full modeli 120 idi yanılmıyorsam, şu an o paraya C sınıfı araç alabiliyoruz ancak. Dediğim gibi çoğu insana sıfır araç hayal, C sınıfının bile sıfırını alamayacağız bu gidişle.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mertabibibi;604011
buyrun link saydığınz herşey opsiyon style paketede alınabilen opsiyonlar bayinin biri yanlış yazmış ismi insanlarda kaptırmış gitmiş forumları okudum bir tane adam kopyala yapıştır yapmış her foruma öyle bir paket yok kısaca sadece 2015 22. haftadan sonra üretilen arabalar 2016 model geçtiği için bazı donanım değişiklikleri oldu bazı şeyler cıkarıldı eklendi adınıda style plus yapıcaklardı vazgeçildi ki yurtdışında style plus paket mevcut
https://store.donanimhaber.com/59/ff/5b/59ff5b83825e504a551e75c9875f6024.png

Bayinin biri dediğiniz bütün skoda bayileri yanlış yazmış o zaman. Ayrıca ben bu donanımlar style pakette alınmıyor demedim yazımı okursanız 13bin tllik extra donanımla geldi dedim. Aşağıda konu başlığını bulabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=33399

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VW tekrardan kampanya başlattı,ama araç yok.Olmayan aracın kampanyasını merak ettim doğrusu..

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Satışların kesilmesi yakın görünüyor, Euro 3,90 oldu.