škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süper B 180 kilometre hızıgeçmiyor

Rache · 72 · 12449

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracta guvensizligin en onemli nedeni konfor odakli amartisorler bunun yaninda yuksek suratlere cikmak icin yuksek devir cevirme ihtiyaci ve aracta olusan titresim. Onunuzde catlayacak gibi calisan motor insani rahatsiz ediyor.
Bugun 3.0 benzinli quatro audi ile ankaradan 300km yolu iki saatte geldik, 180km/h suratte arac 3000 devirde. 220km suratte sifir titresim var.
1.4 tsi ile sorun 235e cikmakta degil en ufak yavaslamada tekrar o surate cikmak cok vakit aliyor. Sonra 2-3 saat o suratte gitmisiz heyecani yasiyoruz.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
112 tork, 64ps fabia 205 görüyordu....
önemli olan ise o hıza ne kadar zamanda çıktığı ve ne kadar süre o hızı koruduğu...
tork ve ps arttıkça bu durum stabil olur.
 herhangibir araba bu hızları görür tabii arızası yoksa...
süperb gibi bir arabadan ve 1,6 tdi gibi bir motordan bahsediliyorsa bir sorun olduğu muhakkak...

Çevrimdışı sera.2002

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Buradaki gibi hız sınırını 180 yapmış olabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 18:44:43 Gönderen: sera.2002 »

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
arabayı bayiden aldım sadece 20 dk sonra eve gelirken 220 km hızı görmüştüm

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;602221
Sn crash musadenızle dusuncelerımı paylasmak ısterım;

bence yakıt tüketimi odaklı değil. euro6 motor, surucu dahıl 1.5 ton ve ortalama degerler ortada.

citroen c5 euro5 motor; 1.8 ton suruculu ve daha az yakıyor. ortalama 0.5lt daha az. bırde tonajlar esıt olsaydı?

pek bılgım yok ama bende olusan algı Alman arabaları fazla yakıyor.

bırde gelınen bu noktada 1.5ton 1.6 250bg arabadan 180km hız beklenmeyecek olması bence teknolojı ıle tezat dusen bır cumle.

2.0 ve ustu dızel mı almalı Skoda aılesınde bu hız ıcın. 1.3 dızel lınea bıle bu hızlara cıkarken.

sunu dersenız; bazı guvenlık gerekcelerıyle yada donanım yetersızlıgınden sınırlama var. eyvaAllah

konfor gorecelı bırsey tartısılır cunku kısıden kısıye degısır.

180 km/h hızı geçip geçmemesinden ziyade sizin beklentileriniz daha önemli burada. 180 km/h hızı geçip 220 km/h hızı gören arkadaşlarımızda var gördüğünüz gibi. 1.6 TDI motor yakıt odaklı bir motordur ve yüksek süratlere çıkma gibi bir amacı yok bu motorun. 180' i geçmiyor demeniz sizin beklentilerinizin ve ihtiyaçlarınızın farklı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle 1.4 TSI 150 HP' ye yönelmeniz daha doğru olurdu demek istiyorum.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
240Km hızı gördük biz gayet memnunum ELHAMDULİLLAH 180km de benim ideal hızım

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sera.2002;602354
Buradaki gibi hız sınırını 180 yapmış olabilir misiniz?

Bunlar lastiklerin dayanabildiği maksimum hızlar. Araç hızıyla bir ilgisi yok. Misal T kodlu bir lastiğiniz varsa 190 km/h hızı aşmamanız gerekir.

Çevrimdışı sera.2002

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;602594
Bunlar lastiklerin dayanabildiği maksimum hızlar. Araç hızıyla bir ilgisi yok. Misal T kodlu bir lastiğiniz varsa 190 km/h hızı aşmamanız gerekir.

"....lastiklerin hız sınırlaması ayarlanabilir."Şeklinde bir uyarıyı kastetmiştim ki kitapçığa göre bu mümkün.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2016, 12:33:35 Gönderen: sera.2002 »

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bin km den sonra 215 e bastım bunun vıdeosu formda var daha sonra otobanda bı rampa asagı duz yol buldum 252 yı gordum ama cekecek vaktım olmadı o hıza ulasacagını tahmın etmeyınce hazırlıklı degıldım :) onun için kesinlikle hız sınırlaması yok bu arabalarda

Çevrimdışı sera.2002

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1800 km den sonra ilk denememi yaptım 225'i gördüm.Araçta dört kişiydik yeter dediler bıraktım.Ama araç halen istiyordu.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı F.M.A

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 230 yaptım

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
180 ideal hizim derken ? Surekli boyle gitmeye calisiyorum demek istemiyorsunuzdur insallah sizin bizim ve sevdiklerimizin can guvenligi acisindan.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;610252
180 ideal hizim derken ? Surekli boyle gitmeye calisiyorum demek istemiyorsunuzdur insallah sizin bizim ve sevdiklerimizin can guvenligi acisindan.

Yok tabiki güvenli hız limtim 130 km 180 km hızlı olarak ideal hız manasında dedim tabi bu söylediklerim hızlar otobanda şehir içi 80 km kolay kolay geçmem yol boş olsada

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yarin araci servise goturuyorum. Aracin neden 180km hizi gecmediyine bakacaklar. Telefonda Arac kalabilir dediler ona deli oldum. Ogle sacmalikmi olur arac neden kalsin orda