škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süper B 180 kilometre hızıgeçmiyor

Rache · 72 · 12441

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;602045
1.6tdi 120 ps motorla 229km hızı nasıl gördünüz acaba gerçekten çok merak ettim ve şoktayım şuan 1.9 130ps olan eski aracımla 233km hız gidebilmşştim sadece

cok basıt ıste boyle :)

[/url][/IMG]

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağlam bir rampa bulursan 229'u görürsün yoksa 2.0tdi 190ps passatın son sürati o civarda.

https://www.youtube.com/watch?v=1cI4XWzrHqQ

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;602087
Sağlam bir rampa bulursan 229'u görürsün yoksa 2.0tdi 190ps passatın son sürati o civarda.

https://www.youtube.com/watch?v=1cI4XWzrHqQ

bu hızı Cesme otobanında Urla sapagından KAraburun sapagı arasında yaptım. saglam bır rampa fılan yok duz yol. belkı cok az meyıllıdır ama rampa asagı fılan degıl.

cok rahat 210 goruyorum ustu hafıf meyıllı yol ıle desteklı oluyor ama bu ıvmeyı kazandıktan sonra duz yol olsada hız dusmesı fazla olmuyor.

baska ornekler vermenıze gerek yok arabamı bılıyorum, kullanıyorum ve bızzat test edıyorum.

bırgun gelın mısafırım olun bırlıkte bır cay ıcmeye Mordogan'a gıdelım

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Saglam rampadan ne anliyoraunuz bilmiyorum ama 230 basabileceginiz virajsiz yolda sehir icindeki gibi dik bir yokustan bahsetmiyorum. Sonucta bizde uzayda yasamiyoruz. 1.6 aracin sinirlari belli. Ayni yolun ters istikametindede 230 goruyorsaniz "cok basit iste boyle" diyebilirsiniz.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;602112
Saglam rampadan ne anliyoraunuz bilmiyorum ama 230 basabileceginiz virajsiz yolda sehir icindeki gibi dik bir yokustan bahsetmiyorum. Sonucta bizde uzayda yasamiyoruz. 1.6 aracin sinirlari belli. Ayni yolun ters istikametindede 230 goruyorsaniz "cok basit iste boyle" diyebilirsiniz.

Saglam rampa demenizden anladigim; asagi dik inis. Cunku vurgu yapmissiniz (saglam rampa)

Benim ise bu hizi yaptigim yeri soyledim. Aksi yonunde de 210 goruyorum ama otoban olmasi sebebiyle yolun belli yerlerinde meyiller var bu meyiller sonrasi 220 ustune cikiyorum (git-gel) ve meyil duz yola donusunce bu hizdan cok buyuk bir dusus yasamiyorum.
Ornek 210 ile giderken 225 oluyor, duz yola gecince gazdan ayak cekmezseniz yukari egim gelene kadar 217 filan oluyor.

Max gordugum 233km.

Aracin sinirlari belli degil demekki (fabrika verilerine gore max km ustune cikiyorum) bazi kullanicilar 180 gorememis, bazilari benim gibi 233 yapmis.

Bu arada daha onceki araclarimda fabrika max km limitine olusunca ustune 2km cikiyor sonrasinda gaz kesiliyordu. Bu aracimda boyle birsey yasamadim.

Demekki saglam rampada 233 ustude gorulebilir ama orada ortaya cikacak soru buna dsg dayanir mi? Bunlar uzmani oldugum konular degildir.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracta hizlanmayi tork son hizi beygir gucu saglar. 120hp bir motor duz yoldaki sinirlari o yuzden belli. Cunku motorun karsi koydugu ruzgar direnci daha yuksek surate musade etmez, egim ile yercekimini yaniniza alirsaniz son suratiniz biraz daha artar. Sizin aracinizda daha 4000devir cevirmesine ragmen son hizina ulasmis. Araclarin kitapciginda yazan son suratler onerilen son suratlerdir, dolayisiyla cogu aracta bunlarin rahatlikla uzerine cikarsiniz (benim kullandigim tum araclar fabrika verisini en az 10 km geciyordu)
DSG icin endise etmeyin cok dayanikli sanzuman, fabrikanin onerdigi son hizin uzerinde endise etmeniz gereken aracinizin yapisi (fren, amartisor, sase, agirlik) bunu kaldirirmi?

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgi icin tesekkur ederim ve merakla birinin denemesinide tavsiye etmiyorum. Sahsen ben zaten bu arabada bir guven eksikligi yasiyorum. Bu hizlara cok acil bir durum olmadikca cikmiyorum ve kimseninde cikmamasini en ust perdeden rica ediyorum. Bana gore daha oncede belirttim bu araba guven vermiyor bana. Hem aerodinamik ve statik hemde elektronik olarak.

Test ederkende bu sorun hasil oldu extra airbag dosettim arabaya sunabildikleri olcude tabi.

Keyifli bir arac ama tam kurallara uyuldugunda. Sanki kurallara gore uretilmis.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 09:13:02 Gönderen: smsener »

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;602163
Bilgi icin tesekkur ederim ve merakla birinin denemesinide tavsiye etmiyorum. Sahsen ben zaten bu arabada bir guven eksikligi yasiyorum. Bu hizlara cok acil bir durum olmadikca cikmiyorum ve kimseninde cikmamasini en ust perdeden rica ediyorum. Bana gore daha oncede belirttim bu araba guven vermiyor bana. Hem aerodinamik ve statik hemde elektronik olarak.

Test ederkende bu sorun hasil oldu extra airbag dosettim arabaya sunabildikleri olcude tabi.

Keyifli bir arac ama tam kurallara uyuldugunda. Sanki kurallara gore uretilmis.
1.4 150 act sahibiyim. 235km süratle hiç hız kesmeden 2-3 saat boyunca gittim (eşimi sınava yetiştirmem gerekiyordu erzurumdan izmire dönüyordum aciliyeti vardı). hiç bir güven eksikliği vermedi bana. sanki 140-150 civarı gidiyormuşum gibi çok rahat gittim

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;602168
1.4 150 act sahibiyim. 235km süratle hiç hız kesmeden 2-3 saat boyunca gittim (eşimi sınava yetiştirmem gerekiyordu erzurumdan izmire dönüyordum aciliyeti vardı). hiç bir güven eksikliği vermedi bana. sanki 140-150 civarı gidiyormuşum gibi çok rahat gittim

okuyan forumda dostları bu cumlelerınızden sunu anlamamalı dıye dusunuyorum" guven eksıklıgı yok bas basa bıldıgın kadar..."

cok acıl durumlar oluyor, nefıse yenı dusuyoruz caremız hız yapmak olabılıyor aman dıkkat dıyelım emnıyetı elden bırakmayalım. bır cıvı o hızda teker ıcın kafı!

guven eksıklıgı kısılere gore ve gecmıslerıne gore degısıklık arz edebılır haklısınız, benım dusuncem bu yondedır.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;602180
okuyan forumda dostları bu cumlelerınızden sunu anlamamalı dıye dusunuyorum" guven eksıklıgı yok bas basa bıldıgın kadar..."

cok acıl durumlar oluyor, nefıse yenı dusuyoruz caremız hız yapmak olabılıyor aman dıkkat dıyelım emnıyetı elden bırakmayalım. bır cıvı o hızda teker ıcın kafı!

guven eksıklıgı kısılere gore ve gecmıslerıne gore degısıklık arz edebılır haklısınız, benım dusuncem bu yondedır.

tabi ki acil durumlar dışında bu hızlara gelinmemeli. lastiklerim csc5, diğer superblerdeki berbat bir pirelli yok aracımda belki de bu yüzden olabilir bilemiyorum. o hızda bir  salınım yaylanma hissetmediğimi söyledim. kişiye göre değişir tabi bu. superb öncesi merso bmw audi veya üstü segment araç kullananlar için bu hızlarda bu araç daha güvensiz gelmesi çok normal. benim önceki aracım astra j idi bu arada

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
lastık konusunda mutevazı olmussunuz. bence rezalet otesı.

arac 23000km'de yerınde sayıyor kalkarken...

ılk fırsatta STARMAXX'ın performans serısınden alacagım bende

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI 120 HP 250 NM sürücü dahil 1.5 ton araç 180 km/h' ı geçmiyor deme lüksünüz yok bana kalırsa. Bunun için 1.4 TSI 150 HP ACT almalıydınız ki araç sizi son hız ve hızlanma konularında memnun edebilsin. Bence hatalı bir karar vermişsiniz. Aldığınız araç yakıt tüketimi ve konfor odaklı bir otomobildir. Fazlasını istesenizde veremez.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;602217
1.6 TDI 120 HP 250 NM sürücü dahil 1.5 ton araç 180 km/h' ı geçmiyor deme lüksünüz yok bana kalırsa. Bunun için 1.4 TSI 150 HP ACT almalıydınız ki araç sizi son hız ve hızlanma konularında memnun edebilsin. Bence hatalı bir karar vermişsiniz. Aldığınız araç yakıt tüketimi ve konfor odaklı bir otomobildir. Fazlasını istesenizde veremez.

Sn crash musadenızle dusuncelerımı paylasmak ısterım;

bence yakıt tüketimi odaklı değil. euro6 motor, surucu dahıl 1.5 ton ve ortalama degerler ortada.

citroen c5 euro5 motor; 1.8 ton suruculu ve daha az yakıyor. ortalama 0.5lt daha az. bırde tonajlar esıt olsaydı?

pek bılgım yok ama bende olusan algı Alman arabaları fazla yakıyor.

bırde gelınen bu noktada 1.5ton 1.6 250bg arabadan 180km hız beklenmeyecek olması bence teknolojı ıle tezat dusen bır cumle.

2.0 ve ustu dızel mı almalı Skoda aılesınde bu hız ıcın. 1.3 dızel lınea bıle bu hızlara cıkarken.

sunu dersenız; bazı guvenlık gerekcelerıyle yada donanım yetersızlıgınden sınırlama var. eyvaAllah

konfor gorecelı bırsey tartısılır cunku kısıden kısıye degısır.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 18:22:59 Gönderen: smsener »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Benim taka da (308) 180i geçmedi 1-2 ay oluyor. 2500km'de falandı. Şimdi 4700 oldu fırsat bulsam deneyeceğim ama güvenli yol şart.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aracın en düşük km si 205 tir 180 km hıza kadar.çok.iyi ilerliyor daha önce 205'i birkaç.sefer.gördüm ama sıkıntı geçende 180 km hızı geçememsi bu araç sadece 180 km gider.birşey.demedim