škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süper B 180 kilometre hızıgeçmiyor

Rache · 72 · 12448

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracım 180 kilometre hızı gecmiyor bütün modları denedim sanki kitlenmiş 180de
180km yrtiştimi sanki bir arkadan çekiyormuş gibi bunun sebebi nedir ilk defa böyle bir durumla.karşılaşıyorum
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2016, 19:21:18 Gönderen: Rache »

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir yerde ilk birkac bin km de aracin kendisini korumak icin perfOrmansin sinirlanmis olabilecegi fikri vardi, yani öyle olabilir diye tahmin ediyorlardi briskoda da.

Araciniz kaç km bilmiyorum ama belki bununla ilgilidir.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 4500km de daha önce 204km gittmiştim. Şimdi ise otoyolda geçemedim yol yardımını aradım saçma sapan şeyler söylediler yok hava soğuk motor korumaya alıyor kendini yok bilmem ne en saçma cevabı verdi bana yüzüne kapattım telefonu

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araciniz dizel degil mi. Arac dizel partikul filtresinin rejenerasyonu icin hizinizi sinirliyor, rejenerasyon tamamlaninca duzelir. Ayrica rodaj doneminde yuksek devirler onerilmez

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet aracım 1.6tdi dsg şanzıman 4.500 km oldu  ama ilk defa öğle bir sorunla karşılaşıyorum servis hiç öğle birşeyden bahsetmedi yol yardımı aradım saçma sapan şeyler söyledi

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel partikül olayı doğru.Daha önce forumda bu konu tartışıldı.Ama 4500 km ye kadar sürmesi ilginç

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce 204 km yi bir cok kez gördüm ama bugün 180 de takılması beni çileden çıkardı. En cok sinir oldugun nokta ise yol yardımını aradım.beni servise bagladılar bana dediği hava soğuk motor kendini koruyor . Gelde o insanı orda kim çalıstırıyor diye soruşturma nasıl işe alınmış diye dert.yanma

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13961]Rache[/MENTION] hiç dert etme dizel partükül temizleme devreye giriyor geçici birşey yani servisler mal mal mal nasıl bu kadar sattıkları araçlardan habersizler anlamıyorum delirtiyor beni

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4500e kadar surmuyor. Sehir ici dusuk devirde kullanilan arac her 1000-1500km de DPF %80 doluluga ulasiyor ve rejenerasyona giriyor, rejenerasyonu tamamlamadan her seferinde stop ederseniz DPF tamamen doluyor ve degistirmeniz gerekiyor, yada iptal ettireceksiniz dizel focusta Fiyati 5bin tl civari idi, iptali icinde 2 bintl istiyorlar.
Rejenerasyon isleminde ise aracin zengin karisimla calisarak performansi sinirlayip egsoz uzerindeki DPF sicakligini 700 derece uzerine cukarip icindeki kurumu yakiyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha önce de paylaşıldı. dpf rejenerasyonu. başka bir sorun yok.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
229km hiz yaptim, 210 ustune bircok kez ciktim, bir sorun yasamiyorum

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayatımda hiç 180 yapmadığım için birşey diyemeyeceğim :)

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6tdi 120 ps motorla 229km hızı nasıl gördünüz acaba gerçekten çok merak ettim ve şoktayım şuan 1.9 130ps olan eski aracımla 233km hız gidebilmşştim sadece

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;601833
Aracım 4500km de daha önce 204km gittmiştim. Şimdi ise otoyolda geçemedim yol yardımını aradım saçma sapan şeyler söylediler yok hava soğuk motor korumaya alıyor kendini yok bilmem ne en saçma cevabı verdi bana yüzüne kapattım telefonu

İyi yapmıssın bazen adamı delirtiyorlar

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;601878
Daha önce 204 km yi bir cok kez gördüm ama bugün 180 de takılması beni çileden çıkardı. En cok sinir oldugun nokta ise yol yardımını aradım.beni servise bagladılar bana dediği hava soğuk motor kendini koruyor . Gelde o insanı orda kim çalıstırıyor diye soruşturma nasıl işe alınmış diye dert.yanma

Hava soğuk olunca araba 180 geçmiyor tabii yaa biz niye bunu düşünemedik.
Hava soğuk hava... hava sıcak olsa geçer... hep havadan bunlar.. tövbe tövbe