škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kiş lastiği önerisi

Ncr1 · 82 · 13498

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba aracımızı daha yeni aldık. Aracımız pirelli lastik ile geldi. Forumda yazıldığı üzere çok ses yaptığını Fark ettim. Bunun için kış lastiğinde sizlerin görüşünü almak istiyorum. Kış için hangi lastiği tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat performans = Petlas. Kış lastikleri gerçekten çok iyi özellikle fiyatı diğerlerine nazaran bayağı düşük.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Goodyear grip 8 ya da 9 . Çok güzel aynı zamanda kurudada çok iyi yol tutuyor. Memnunum

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ContiWinterContact TS 850 (testleri izleyebilirsiniz) biraz pahalı ve çok dayanıklı değil ancak kesinlikle amacına uygun bir lastik.
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı Tempest33

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Daha önceden nokian wr a3 ü kullanmıştım, bu kış wr d4 alacağım. Nokian tavsiye ederim...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ölçünüzü belirtseydiniz daha iyi fikir verebiliriz. Ben de bir süredir 235/45/18 için bakıyorum. Şu ana kadar iki ürün üzerine yoğunlaştım.

Continental  Ts850
Tüm değerleri çok dengeli. Al ve unut cinsinden, marka güven veriyor, çoğu marka her sene desen model güncellerken bu model senelerdir iyi. C+C etiket değerleri var. Diğer yandan çok pahalı 600 civarı

Nokian A4
Bu sezon ilk kez piyasaya giriyor, A3ü yaklaşık 70K km kullanmıştım. Soğuk havada kuru zeminde dahil iyi ve sessizdi(ilk üç sene), rolling resistance ve tüketim düşüktü B+B etiket değerleri. 500 civarı fiyatı olacak.

A3 de yola zamk gibi yapışan bir tür lastik değil, zira performans sınıfı boyutlarda üretiliyor yani friction (dönerek) tutma eğliminde, conti ile ise ts800 tecrübem(Citigo) yola tutunmayı daha çok seven ve buna bağlı pozitif ve negatiflikleri olan bir lastik. Yine de Nokian sessiz kış lastiği tanımıyla 400 TL ucuz fiyatıyla daha çok ilgimi çekiyor. Bir de Nokiana özgü lastik aşınma göstergeleri, jant koruyucu duvarlar, parlatılmış desen içleri gibi özellikler daha AR-GEli teknolojik yapıyor gibi ürünü.

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 235/45 18 Hankook var. Memnunum pirelli yazdan daha sessiz ve sürekli İstanbul Ankara arası seyahat ediyorum hiç sorun yaşamadım. Fiyatı da 450TL idi geçen kış.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende geçen sene good year
UltraGrip Performance 2

aldım çok çok memnunum şiddetle tavsiye ederim

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;590471
Ölçünüzü belirtseydiniz daha iyi fikir verebiliriz. Ben de bir süredir 235/45/18 için bakıyorum. Şu ana kadar iki ürün üzerine yoğunlaştım.

Continental  Ts850
Tüm değerleri çok dengeli. Al ve unut cinsinden, marka güven veriyor, çoğu marka her sene desen model güncellerken bu model senelerdir iyi. C+C etiket değerleri var. Diğer yandan çok pahalı 600 civarı

Nokian A4
Bu sezon ilk kez piyasaya giriyor, A3ü yaklaşık 70K km kullanmıştım. Soğuk havada kuru zeminde dahil iyi ve sessizdi(ilk üç sene), rolling resistance ve tüketim düşüktü B+B etiket değerleri. 500 civarı fiyatı olacak.

A3 de yola zamk gibi yapışan bir tür lastik değil, zira performans sınıfı boyutlarda üretiliyor yani friction (dönerek) tutma eğliminde, conti ile ise ts800 tecrübem(Citigo) yola tutunmayı daha çok seven ve buna bağlı pozitif ve negatiflikleri olan bir lastik. Yine de Nokian sessiz kış lastiği tanımıyla 400 TL ucuz fiyatıyla daha çok ilgimi çekiyor. Bir de Nokiana özgü lastik aşınma göstergeleri, jant koruyucu duvarlar, parlatılmış desen içleri gibi özellikler daha AR-GEli teknolojik yapıyor gibi ürünü.
Lastik ölçüleri 235/45 18
Ben biraz araştırdım da 560 dan aşağı da bulamadım sanırım bu ebatta ki lastikler için ortalama fiyatlar ben michelin alıyım diyordum pek öneren olmadı

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam,
Hankook ve Nokian kullandim. Hankook dan daha memnun kaldim. En son da michelin cross climate kullandim ama onu tam kis lastigi saymiyorum.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar ithal lastiklere sağlam bir zam gelebilir. N11, hepsiburada gibi sitelerden de bakabilirsiniz. Ben hep internet üzerinden alıyorum.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Petlastan memnunum ama lastikçi arkadasim nexeni siddetle tavsiye ediyor ;)

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
225/45/17 lastiklerde geçen sene nokian wrd4 aldım ve kış lastikli a3 sedan Tdi ın çıkamadığı yerde hiç patinaja kalmadan tek seferde çıktım. Bu net örnekti. Diğerlerinin girmeye korktukları yerlerde keçi gibi geziyordum. Bence nokian. Conti ts850 de olabilir bilindik olsun dersen.