škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Passat B8 ve Superb rüzgar sesi

RallPH · 31 · 12613

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RallPH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün Passat b8 ve Superb 3 test ettim. 80 km hızdan sonra passatın içinde rüzgar sesi çok fazla idi. Radyoyu açıp resmen sesi bastırdık. Sonra Superb 3 ü test ettim onda ses 95 ten sonra duyulmaya başlıyor. Enteresandı Passat da ses çok daha fazla idi. Bu doğrultuda ikisi arasında büyük ihtimal Superb i seçecem ama rüz gar sesini en azından 110 dan sonra duymaya başlasam çok daha iyi olurdu

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otopark.com un superb testini izlemenizi öneririm. Fiyat performans oranı olarak superb önde. Passatın limitleri daha iyi ama o limitlere kimse çıkmıyor yani passat gzili hazine ama hazinesi bize hitap etmiyor...

Çevrimdışı RallPH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;557148
Otopark.com un superb testini izlemenizi öneririm. Fiyat performans oranı olarak superb önde. Passatın limitleri daha iyi ama o limitlere kimse çıkmıyor yani passat gzili hazine ama hazinesi bize hitap etmiyor...

Aynı karoser platform üzerinde üretiliyor diye biliyorum, ikiside virajlara kendinden çok emin giriyor ve çıkıyor savrulma vs yok bu arada Superb i yanımdaki bmw 320 nin yan aynasını baz alarak parkettim sensörler çıldırdı arkadaki en gele geçiriyormuşum yani Superb i yandaki aracın aynasını bazalarak parketmemeli maşallah gemi gibi araç diğerleri küçük kalıyor yanında
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2016, 23:27:29 Gönderen: RallPH »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: RallPH;557144
Bugün Passat b8 ve Superb 3 test ettim. 80 km hızdan sonra passatın içinde rüzgar sesi çok fazla idi. Radyoyu açıp resmen sesi bastırdık. Sonra Superb 3 ü test ettim onda ses 95 ten sonra duyulmaya başlıyor. Enteresandı Passat da ses çok daha fazla idi. Bu doğrultuda ikisi arasında büyük ihtimal Superb i seçecem ama rüz gar sesini en azından 110 dan sonra duymaya başlasam çok daha iyi olurdu

Kişiye göre Ses kavramları biraz farklı. Ben dediğiniz kilometrede rüzgar sesi duymuyorum. SuperB'de rüzgar sesi eski aracım 2011 A6'dan daha az. Yol sesi daha fazla. Dedim ya farklı bakış açıları. Dün Passat B8'e bindim. İnanın SuperB'den sonra bariz aracın içi beni sıktı. Kasvetli geldi. Passat'ın sürüş dinamikleri SuperB'den iyi diye inanın o rahatlıktan vazgeçemeyeceğimi düşündüm. SuperB'yi satsam yine A6 alırım. Passat ile ikisinin arasında kalmayın. SuperB iyi tercih olacaktır...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O rüzgar sesi ve sert süspansiyondan dolayı passattan vazgeçip süperb aldım. konfor harika. bize kalan 235 tabandan gelen lastik sesi.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;557193
O rüzgar sesi ve sert süspansiyondan dolayı passattan vazgeçip süperb aldım. konfor harika. bize kalan 235 tabandan gelen lastik sesi.

Lastik sesinden gerçekten şikayetçiyim. Başka ses gelmiyor araçtan. Buna nasıl bir çözüm buluruz acaba. Ziebart yaptıracaktım fakat olumsuz yorumları okuyunca vazgeçtim

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla öyle şikayet edecek bir ses yok bende. başka ses olmayınca yolda ilerlerken bi onu duyuyoruz. daha iyi izolasyon için daha yüksek bütçe ayırmak lazım arabaya.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2016, 15:33:37 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;557260
Valla öyle şikayet edecek bir ses yok bende. başka ses olmayınca yolda ilerlerken bi onu duyuyoruz. daha iyi izolasyon için daha yüksek bütçe ayırmak lazım arabaya.

Beni ciddi ciddi rahatsız ediyor. :(

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de daha önce e39 kullanmıştım onda da lastik sesi daha az idi. (önler 245, arkalar 275 olmasına rağmen) o sınıfa çıkmak lazım demek ki. a6, e serisi, 5 serisi...

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;557217
Lastik sesinden gerçekten şikayetçiyim. Başka ses gelmiyor araçtan. Buna nasıl bir çözüm buluruz acaba. Ziebart yaptıracaktım fakat olumsuz yorumları okuyunca vazgeçtim

Üzerinde gelen lastikler ne marka/model?

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;557391
Üzerinde gelen lastikler ne marka/model?

pirelli cinturato p7

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;557217

Evet lastik sesi beni de rahatsız eden seslerden bende 2012 jetta var yakın tarihte çamurluk içlerine bitüself uygulamayı düşünüyorum. Çamurluk içlerine bitüself tarzı yalıtım malzemesi kullanarak bir nebze de olsa gelen lastik sesleri azaltılabilir düşüncesindeyim.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;557399
pirelli cinturato p7

Lastiklerle alakalı olabilir mi? Malum Pirelli'nin hamuru sert, Michelin'le bu seste baya bi azalır tahminim...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;557442
Lastiklerle alakalı olabilir mi? Malum Pirelli'nin hamuru sert, Michelin'le bu seste baya bi azalır tahminim...

18 jant olarak AB etiket değerlerine göre değerlendirirsek Pirelli'den Michelin'e geçmenin bir faydası olmaz; zira Cinturato da 71 desibel, Michelin Pliot Sport ve Primacy 3 de 71 desibel. O ebatta benim bildiğim en sessiz lastik Good Year Eagle F1 Assymetric 2, 68 desibel ses değeri ile.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi baktım. pirelli p7 19 inçte 235 40 19 da 72db diyor lastik için.