škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pandizot Sesine Bulduğum İlkel Çözüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abi bu ön taraf vites arkası bardak koyma yerinden ses geliyor bununla ilgili bir çözüm var mı? Sırf bunun için 200 km. yapıp servise gittim kaporta ustasının izinli olacağı tutmuş :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;484917
Abi bu ön taraf vites arkası bardak koyma yerinden ses geliyor bununla ilgili bir çözüm var mı? Sırf bunun için 200 km. yapıp servise gittim kaporta ustasının izinli olacağı tutmuş :)
Mehmet ses kemer yuvasının bardak tutucunun plastiğine vurmasından geliyor olabilir mi? Aracı ilk aldığımda fark ettiğim bir durumdu ve pandizotta kullandığım malzemeyle kemer yuvasının etrafını sararak ssi çözmüştüm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abi onu da deneyeyim ancak sanki bardak yuvası oynuyor bizim yollarda parke taşı olunca oradan ses geliyor kapağı çekince azalıyor sanki navigasyon takarken servis iyi oturtamamış

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;484944
Abi onu da deneyeyim ancak sanki bardak yuvası oynuyor bizim yollarda parke taşı olunca oradan ses geliyor kapağı çekince azalıyor sanki navigasyon takarken servis iyi oturtamamış
O kısımla ilgili bir demonte ve sonra monte işlemi yapıldıysa muhtemelen dediğin yerden geliyordur o zaman. Ben o kısmı düşünmemiştim, yani standart haline göre yazmıştım.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şans servise gittim o da kaporta ustası izinliymiş bakan olmadı

Çevrimdışı Tuhraser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pandizot için Adana da serviste o plastik kısmın olduğu yere bu sehpaların ayaklarına parkeyi çizmesin diye takılan arkası yapışkanlı önü keçe gibi olan malzemelerden yapıştırıyorlar.Sesi kesiyor. Birde pandizotun ucunda 2 tane plastik var.Dikkat ettiyseniz o da ses yapar.Onu da bu şekilde halledebilirsiniz. Birde lastiklere silikon sprey sıkmakta fayda var. Benim el freni çekerken ses yapıyordu yağlamadım, siliokn sprey sıktım düzeldi. Sunroofun olduğu kısmada silikon sprey sıktım ses gitti. Bu Skoda, audi ve VW de lastik kısımlarda çok ses yapıyor. Gıcır Gacur sesler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Angara grubu. Mali cozmus bulunmaktayim. Bagajda duruyor. İlk bulusmada kado garajin yakisikli sahibinden israrla isteyiniz :D tabikide tamamen ucretsiz :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;487875
Angara grubu. Mali cozmus bulunmaktayim. Bagajda duruyor. İlk bulusmada kado garajin yakisikli sahibinden israrla isteyiniz :D tabikide tamamen ucretsiz :)

Aha. Hemen deneyelim:D

whitewolf

• Ziyaretçi
arkadaşım
füme renkli esnek izolasyon bantları var 1cm eninde yıllar önce yapıştırdım halen görevini yapıyor.

Çevrimdışı dselvili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendede aynı ses vardı kafayı yedim desem yeridir. Servise gittim skodaya mail attım ama çözümü yine kendim buldum. Pandizotu çıkartım sürüş yaptım baktım ses gelmiyor. Sonrada tekzenden şu sandalye altlarına yapıştırılan ucuz sünger bantlardan aldım pandizotun plastikle buluştuğun en son kısma iki tane sünger yapıştırdım. Ses kesildi hem çirkinde durmadı hiç belli bile olmuyor. Bu sesten rahatsız olan arkadaşlara tavsiye ederim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde ayni cozumdeyiz. Ankara grubu icin ayarladim o arkasi yapiskanli kaucuklardan ;)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Konu eski bir konu fakat aynı sıkıntıdan ben de muzdaripim aracın son 1 aydır arka taraftan gelen sesi ne yaptıysam bulamadım en sonunda geçen fark ettim bu pandizot sesini fitiller vs hiç bir yerden ses gelmiyor bir tek bundan geliyor kafayı yedirtecek bana. Ama burada yapılan çalışmalardan yola çıkarak ben de kendimce bir çözüm yapıp en kısa sürede bu sorundan kurtulacağım inşalalh :) :)

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bu tür sesler için, yapışkanlı bez bant kullanmanızı tavsiye ederim.

Farklı genişlik ölçülerinde bulmak mümkündür.

Hızlı uygulama yapıp, hızlı sonuç alırsınız.