škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112963

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seko01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.Bugün servis randevum vardı.(İzmir alsancak skoda vosmer)Usta araca baktı ve durum genel merkeze bildirildi.Garantim şubat ayında bitmişti.Düzenli servis müşterisi olduğum için servis danışmanı arkadaşlar yardımcı oldular ve firma vites mekanizmasının tamamını(%100) iyi niyet garantisi kapsamında değiştirdi.Benden sadece 110 TL işçilik alındı.
Bugünlük araçtan hata uyarısı almadım.Umarım bundan sonra da almam.Süreci sizinle paylaşmaya devam edeceğim.İyi akşamlar.
Bu arada skoda merkeze parça için kesilen fatura 2800 TL civarındaydı.Ona da imza attım.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2017, 22:23:45 Gönderen: seko01 »

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun , bunlar servis için güzel haberler . Bende vosmer i kullanıyorum ve memnunum 2014 tdi

Çevrimdışı seko01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim hocam.Bu durumda servisin tutumu çok önemli.Ayrıca DSG kullananlar mutlaka yetkili servise gitmeli.Ne olacağı hiç belli olmuyor.

Çevrimdışı drok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drok;621592
Haber aldıkça sizi bilgilendireceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bakımları zamanında ve düzenli aralıklarla Skoda yetkili serviste yaptırdım. Garantim bitmesine rağmen Kayseri İncar da iyi niyet garantisi çerçevesinde 102 TL işçilik ücreti karşılığında bedelsiz parça değişimi yapıldı. Takılan parça ayrıca 1 yıl garantiliymiş, sıkıntı olursa tekrar ücretsiz değişim olacakmış.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün marmaristen fethiye ye indiğimde ekranda bu uyarıyı aldım bayağı bir uyarı sinyali verdi 1000km yaptım ilk kez bu uyarıyı verdi havanın sıcak olması mı acaba ısınan dsg sanırım bu uyarıdan ortalama 250metre sonra durabildim

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kimse yorum yapmayacak sanırım benim sorunuma [emoji5]

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şanzuman ısınmış sanırım ondan olmalı

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba e.atakan.  
Şanzıman ısınmış. Soğuyunca geçer [emoji16].
Ama tatilin bitince servise göster istersen. 32.5 derece yüksek bir sıcaklık sayılmaz. Ancak kamyon arkasına kalıp sürekli 1-2-3 vitesler arası çok oynamissa şanzıman ısınmıştır.
Abimde Toyota multimode vites vardı ısınınca kenarda 15 dk bekliyordu. Bende DSG var henüz sıcaklıktan etkilenmedi. Ama vites mekanizmasından cortladi.

Vites mekanizmasını değiştireli yaklaşık 2 ay ve 4000 km olacak. Bir daha hata mesajı almadim

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2017, 11:54:07 Gönderen: durma »

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durma;622241
Merhaba e.atakan.  
Şanzıman ısınmış. Soğuyunca geçer [emoji16].
Ama tatilin bitince servise göster istersen. 32.5 derece yüksek bir sıcaklık sayılmaz. Ancak kamyon arkasına kalıp sürekli 1-2-3 vitesler arası çok oynamissa şanzıman ısınmıştır.
Abimde Toyota multimode vites vardı ısınınca kenarda 15 dk bekliyordu. Bende DSG var henüz sıcaklıktan etkilenmedi. Ama vites mekanizmasından cortladi.

Vites mekanizmasını değiştireli yaklaşık 2 ay ve 4000 km olacak. Bir daha hata mesajı almadim

Teşekkür ederim bilgilendirme için iki şeritli bir yolda önde giden tanker bizi bitirdi [emoji5]yol dar karşı taraf full olunca geçemedik bir süre ve araç isyan etti demekki tatil dönüşü baktıracağım muhakkak

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında servisin söyleyeceği şey burada yazılan ile aynı olacak. Eğer tekrarlar da götürürsünüz. Bir de öyle sıkışıklığı gideceğinizi düşündüğünüzde vitesi manuel yada sport moda almayı düşünebilirsiniz. Biraz daha az konforlu olur. Özellikle dur kalk yapıyorsanız silkeleme yapabilir.

Çevrimdışı Mehmet demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seko01;622139
Merhabalar.Bugün servis randevum vardı.(İzmir alsancak skoda vosmer)Usta araca baktı ve durum genel merkeze bildirildi.Garantim şubat ayında bitmişti.Düzenli servis müşterisi olduğum için servis danışmanı arkadaşlar yardımcı oldular ve firma vites mekanizmasının tamamını(%100) iyi niyet garantisi kapsamında değiştirdi.Benden sadece 110 TL işçilik alındı.
Bugünlük araçtan hata uyarısı almadım.Umarım bundan sonra da almam.Süreci sizinle paylaşmaya devam edeceğim.İyi akşamlar.
Bu arada skoda merkeze parça için kesilen fatura 2800 TL civarındaydı.Ona da imza attım.
Merhabalar    
     Aynı sorun benim 2014 1.6TDI ocatvia aracımda da çıktı. serevis genel merkeze bildrdi iyiniyet garantisinden %70 indirim yaptılar. İşçilik dahil 1380 T.L. gibi bir rakam talep ediyorlar.
    Size yapılan %100 indirimi nasıl alabiliriz?

Çevrimdışı hasanimben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yahu bende de bu hatayı alıyorum da neden servise gideyim? Neden 2000-3000 tl gibi saçma bi para ödeyelim? Arabamın bişeyi yok ki. Ne şanzımanında ne motorunda ne gidişinde hiçbir sorun yok. Sadece böyle bi hata çıkıyor hepsi bu.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu uyarı neticesinde mekanik bir aksaklık yaşayan oldu mu acaba?
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2017, 19:50:36 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mutlu son arkadaşlar.bugün servise tekrar uğradım,aslında ben pes etmiştim ama uyarı sayısı bi hayli artmıştı.Servis parçayı garantinin ücretsiz karşılayacağını sadce 200 tl işçilik alacaklarını söylediler.P,tesi halledeceklermiş.sorun yaşayan arkadaşlara duyurulur.istanbula (yüce ,doğuş ptoya devamlı mail attım sanırım dize geldiler)benim gbi sorun yaşayıp garantisi bitmiş olanlar hemen gitsinler servise bu bilgi eşliğinde ücretsiz değişim talep etsinler.Saygılar.ptesi bilgilendireceğim

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aynı hata hakkında And Skoda'ya gittim, 29 Eylül'de tespit yapılacak, parça istenecek. Montaj için'de ekimin ikinci haftasına randevu aldım.

Efe'ye tadilat sonrası belediye ruhsat vermemiş. And'da vıcık vıcık araba var, çok kalabalık. Bu kalabalıkta kaliteli iş çıkarabilirler mi bilmiyorum.

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;623230
Bugün aynı hata hakkında And Skoda'ya gittim, 29 Eylül'de tespit yapılacak, parça istenecek. Montaj için'de ekimin ikinci haftasına randevu aldım.

Efe'ye tadilat sonrası belediye ruhsat vermemiş. And'da vıcık vıcık araba var, çok kalabalık. Bu kalabalıkta kaliteli iş çıkarabilirler mi bilmiyorum.

Ankara'da tek skoda yetkilisinin and  olmasının çok büyük dezavantajı var malesef. Hem satışta hem serviste çok yoğun bu durum ankara'lı skodacılara çok büyük sıkıntı yaratıyor umarım efe hızlı bir şekilde yeniden açılır.