škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son dönemde Rapid alt forumu altında aynı hususla ilgili olarak birçok farklı konu açıldığı gözlemlenmiştir. Bundan sonra yakıt tüketim değerleri tecrübeleri ve yakıt tüketim değerleri ile ilgili soruları bu başlık altında paylaşalım. Bundan sonra tüketim ile ilgili bu başlık haricinde açılacak konular direkt olarak kilitlenecektir.

Konunun amacına uygun ilerlemesi için; tüketim değerleriyle ilgili olarak güzergah, trafik durumu, mesafe, trafikte geçirilen zaman, ortalama hız vb. bilgileri de paylaşalım lütfen.

Ayrıca konunun zaman içinde akaryakıt fiyatlarındaki değişim nedeniyle anlamsız hale gelmemesi için tüketim verilerini litre bazında paylaşalım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Parkur: Ankara>İstanbul arası 439 Km Uzunyol
Ortalama Hız: 101 km/h Hız sabitleyici devre dışı
Seyahat Süresi: 4saat 22 dakika
Tüketim: 6.1 lt/100km
Yük: Yüksüz(2 yetişkin)
DriveGreen Puan:60
Araç: Sedan Rapid 1.2 TSI 90bg DSG
Araç Km: 800
Klima: Kapalı
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2016, 09:37:32 Gönderen: solidfact »

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Parkur: Sakarya>Ankara arası 350 Km Uzunyol
Ortalama Hız: 100 km/h Hız sabitleyicisi açık
Seyahat Süresi: 4saat 15 dakika
Tüketim: 6.0 lt/100km
Yük: 2 yetişkin 2 çocuck bagaj dolu
DriveGreen Puan:84
Araç: Rapid Spaceback 1.2 TSI 90 DSG
Araç Km : 750

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bursa-Ankara: 460 km
Ort hiz: 100 km hiz sabitleyici
Sure: 5 bucuk saat
Tuketim: 4.1 lt/100km
2 yetiskin 1 cocuk bagaj dolu
Arac: 1.4 tdi dsg rapid sedan
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2016, 23:14:44 Gönderen: dtmaden »

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kış soğuğu gelmesiyle beraber aynı güzergahta 5.5 litre yakarken artık 6.0 litre yakıyor araç :)

Sizlerde de bu istanbul soğuğunda böyle bir değişikliği gördünüz mü ?

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceki bildirimlerinde litre fiyatının 4,32 olduğu zamanlarda kilometredeki tüketim miktarının 26 kuruşa kadar indiğini gördüğüm zamanlar oldu ancak;

yakıtı 4,93 fiyat etiketi ile Opetten doldurdum, ve 102,5 km yol gittim,sonrakinde mecburi sebeplerden petrol ofisinden tekrar doldurdum.

Son 100 km.'lik işe gidiş geliş kullanım denememde,
Gidişi 4.5 km 3 kez yokuş tırmanıyorum, Dönüşü 4,5 km 1 kez yokuş tırmanıyorum.

102,5 km sonunda 4,96 fiyat etiketi ile aldığım miktar 8,90 litre. Yaklaşık 43 kuruş falan yaktı bu sefer. Resmen coştu ama bunda yolun çok etkisi oldu. Demek ki yolumuzu değiştirip tekrar deniyoruz. Yol kısa olduğu olduğu için katalog verilerini yakalayamıyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@devrimyalcin bahsettiğiniz mesafelerde yakıt tüketimi yanıltıcı olur! En az 200-300 km lerdeki tüketilen, aynı şekilde (hatta aynı pompadan) harcanan yakıtı gidilen mesafeye oranlarsanız daha isabetli tüketim değerleri bulabilirsiniz.

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid Spaceback 1.4 tdi otomatik
İlk güzergah Kastamonu-İstanbul tam 500km tüketim 4.5 ortalama hız 105-110 bandı
İkinci güzergah Kastamonu-Antalya tam 700km tüketim 4.7 ortalama hız 115.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Is yerinden eve gelis surecinde cok tatli kullandim puanima dikkat ederseniz 91 bu sekilde bile 7.7 lt cok fazla deil mi keyfe keder kullansam 9 lt den asagi yakmz bu aracin benzinlisi cok yakiyor :)))

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2016, 23:06:45 Gönderen: josephanzel »

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;599319
@devrimyalcin bahsettiğiniz mesafelerde yakıt tüketimi yanıltıcı olur! En az 200-300 km lerdeki tüketilen, aynı şekilde (hatta aynı pompadan) harcanan yakıtı gidilen mesafeye oranlarsanız daha isabetli tüketim değerleri bulabilirsiniz.

Tabiiki haklısın, o yüzden söyledim zaten katalog verilerini yakalayamıyor diye. Normal bir değer değil bu, merak ettim denedim. ki gidip geldiğim yolun bir kısmını 30 km ile gitmek zorunda kalıyordum. artık yolu uzatarak gideceğim bakalımm sonuç ne olacak.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Parkur: istanbul>edirne e5 edirne>Istanbul tem  uzunyol 516km
Ortalama Hız: 77 km/h Hız sabitleyici devre dışı
Seyahat Süresi: 6 saat 43 dakika
Tüketim: 6.5 lt/100km
Yük: Yüksüz(2 yetişkin)
DriveGreen Puan:69
Araç: Sedan Rapid 1.2 TSI 90bg DSG
Araç Km: 2000
Klima: Kapali

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, son zamlarla (mazot lt 4.3tl) km 0.30 tl km değerim. İstanbul atakentte kalıyorum, bakırköyde çalışıyorum. 1 sene önce arabayı aldığımda 170 tl ye dolan depo şimdi 230 tl ye doluyor. Bir depo ile 800 km yol gidiyorum. Aracım 1.4 tdi dsg rapid.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;599670
Merhaba arkadaşlar, son zamlarla (mazot lt 4.3tl) km 0.30 tl km değerim. İstanbul atakentte kalıyorum, bakırköyde çalışıyorum. 1 sene önce arabayı aldığımda 170 tl ye dolan depo şimdi 230 tl ye doluyor. Bir depo ile 800 km yol gidiyorum. Aracım 1.4 tdi dsg rapid.

Aracın yol bilgisayarından paylaşabilir misin.

Is yerinden eve gelis surecinde cok tatli kullandim puanima dikkat ederseniz 91 bu sekilde bile 7.7 lt cok fazla deil mi keyfe keder kullansam 9 lt den asagi yakmz bu aracin benzinlisi cok yakiyor :)))

şehir içi aracı kullanmaya devam ediyorum 15 km daha yaptım,

9.2 Litreye çıktı ortalamam, ilginç 2000 motor araca biniyorum sanki hani 5.8 litre ????? fabrika bu aracı hangi şehir içinde kullanıyor acaba ?

Alıntı yapılan: Krst03;599628
Direksiyondan aşağıdaki videodaki gibi bir ses geliyor muydu?

https://youtu.be/4vjddQulO3c

Hayır bende çıkan ses değil boşluk var gibi ani sağ sol yaptığımda elime geliyordu tıkırtı,komple servo sistem mil falan değişti,25 gün yattı araç.şu an olduğum yerde sağa sola çevirirken çatırtı geliyor.yani hocam sonuç olarak buraya araçla ilgili çok şey yazmak isterdim ancak daha öncede dediğim gibi forumun yarısının yıllık araç kullanımı 15 bin bilemedin 20 bin,o yüzden ordan burdan ses gelince çözümü servis.ya garanti bitince km ler 100 binleri aşınca nolacak.aldığımdan beri soğukta geç çalışma sorunum var 2. Viteste kavrama yaparken zırıltı var bunların hepsini söyledim servise yanıtı hiç yazmıyım.ayrıca baskı balata volan hariç ki değişmesi lazım dedi servis +triger bakımı toplam volan hariç 4400 tl,volan da 1500 olsa 5900 oturup hesap yapıyor insan

Markaya karşı soğukluğum başladı,servis ve satış yüzüne bakmıyor,defalarca araç için gittim ilgilenmediler bile.her servise bıraktığımda bizim tercih ettiğiniz için tik ederiz msj geliyor,kimi tercih edecektik,tercih hakkımız bile yok.aslında bu vurdumduymazlık vw emisyon skandalından sonra başladı,dizel jetta piyasadan toplatıldı( ki aslında toplatılmadı kiralık olarak piyasaya sürüldü bence) oktavia nın fiyatı birden uçtu,bu sınıfta tdi motor alternatifi başka yok.satışlar skoda da patladı,satış yapılan müşteriye ilgi sıfır.şimdi bu yazıyı okuyan yıllık 15 bin yapan müşteri yoo ben çok memnunum diyebilir.Türkiyenin neresinde bakım için 20 gün sonraya gün veriliyor ya da yedek parça için 25 gün beklemek.evet bana 25 gün ikame araç verdiler kardeşim ben 50 kişinin kullandığı yıpranmış yolda sağa sola çeken kiralık araba istemiyorum kendi aracımı istiyorum.garantiden değişen devirdaim pompası için 4 gün yattı araç.valla markaya ve distribitöre çok doluyum

Alıntı yapılan: Uzman24;599792
Fosfor değil hocam led, elektriği çakmaklıktan aldım. Özel aparatı var zaten direk çakmaklığa takıyorsunuz. Tıpkı şarj cihazları gibi. Gerçekten güzel duruyor. Yoksa uygulamazdım. Bende de orjinal takıntısı vardır. Mesala arabamın tüm aksesuarlarını servisden temin ettim. (Paspalar. Bagaj Havuzu, Kapı eşikleri, Çamurluk paçalıkları, multi media tutucu) yani demek istediğim orjinal olmayan şeye karşıyım. Araba kedi ise aslan göstermeye gerek yok. Tabiki zevk meselesi

Tam istediğim cevap. Teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: SinirliSürücü;599793
Erdem hocam yinemi sen :D bu şeritler fosforlu gibi düşünebilirsin gün içerisinde ışığı depoluyor akşam passat ve superb deki gibi AMBİANS aydınlatma sağlıyor sadece lüks klas araçlarda olur.

Eğer abartmadan yeterli seviyede uygulanırsa süper olur. Kapılardada ayrı bir hoş oluyor söyliyim.

:D Her zaman. Bir deneyeyim bunu, merak ediyordum ben de. Ama arkadaş çakmaklıktan enerji alan led olduğunu söylemiş. Aslında buna gizli bir düzenekle pil sistemi bile eklenebilir. Aklımda deli sorular. Biraz bakayım :)

Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI 90 PS DSG 2016 Model Sıfır araç değerleri.

Şehir içi Ankara kullanıma devam, akşam trafiğinde yol sakindi,
Kırmızıya kadar kullanıcam, depo full

Şuan benzin 5 tl. yani km de 0,41 Yakıyor.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 12:38:52 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa aralıklarla yeni mesaj yazmak yerine ilk mesajınız için "Düzenle" özelliğini; üyelerden tek tek alıntı yapmak yerine "Çoklu alıntı" özelliğini kullanınız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...