škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti 17 Jant

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yeti16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba.Ben skoda yeti 1.6 tdı dsg elegance almayı düşünüyorumda. Siyahını alıcam 17 jant matterhon Jantının araca yakıştığını düşünüyorum .  acaba 16dan 17ye geçerken performansı;konforu;yakıt tüketimi;yalıtımı Belirgin bir biçimde azalıyormu  cevaplarsanız sevinirm.İyi geceler.....

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı jantı kullanan bir komşum var sorarım sizin için ama. Tanışma bölümüne Kendinizi tanıtan bir konu açarsanız açtığınız bu konunun kilitlenmesini engellemiş olursunuz. Iyi geceler

Çevrimdışı Yeti16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamm dediğiniz işlemi yaptım yeni kayıt olmuştum bilmiyorumda o yüzden Tşkürler...
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2015, 17:48:45 Gönderen: Yeti16 »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hem 16 inç hemde 17 inç jantlı yetim oldu.

Lastik sesi daha çok geliyor,yol tutuş bir nebze olsun iyileşiyor,yakıt tüketimi keslinlikle artıyor,konforu da biraz törpülüyor.

Çevrimdışı Gezbeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim, bu konu ile ilgili bir ingiliz forum sitesinden elde ettiğim bilgiyi aşağıda ekledim, skoda2 nin yorumu gayet doğru gözüküyor, tavsiye etmem;
I use the standard fitted 225/50/17 tyres in the summer, and 215/60/16 in winter. The ride on the 16" wheels is far more comfortable than on the 17". To fit 18" wheels would reduce the cushioning even further than the 17". The Yeti has a stiff suspension, with the wheels you suggest you will feel every single bump in the road no matter how small. Unless you can test the wheel /tyre combination without spending any money (i.e. borrow them from a friend) don't do it. You could find it a very expensive mistake. If you want a car suited to such tyres don't buy a Yeti.

The circumference of the standard 17" tyre is 206.34 cm, the 18" would be 210.08 cm, so your speedo would under read by 1.8% so 30 mph would be 30.5 mph.