škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni spaceback ile aranizdayim insallah 1 ocakta

guthrie · 70 · 10178

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;549826
Tesekkuler ustad.bu boya catlamasini servise sorarim.olmazsa garantisini uzattiririm.stop etme problemi bizim araclarda opmaz sanirim yazilimi guncelleyipte verirler insallah. Ben araci 1 ocakta cikaracagim trafik sigortasi ve kasko ne cikar acaba yas 32 daha once hasar kaydim veya kaza gecmisim yok.yozgat plaka olacak arac tahminleriniz varmi?birde arac icin kaucuk pas pas verirler mi istesek? Cok mu yuzsuzluk etmis oluruz?

Ben eşimin adına aldım ilk araçı ilk sigorta kastamonu plaka yaş 30 trafik sigortası 560 kasko grupama 1300 tl hepsi ilk mez yapıldığından biraz yüksek gibi.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre-usta;549833
Ben eşimin adına aldım ilk araçı ilk sigorta kastamonu plaka yaş 30 trafik sigortası 560 kasko grupama 1300 tl hepsi ilk mez yapıldığından biraz yüksek gibi.

Hmmm trafik sigortalari baya yuksek cikiyor yaw? Bakalim bize kac para cikacak? Bizdr ilk kez yaptiracaz hayirlisi bakalim.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba, bende az evvel foruma üye oldum buda ilk mesajım. Bugün İstanbul Rami'de bulunan Skoda bayiinden yarış mavisi renkli 1.4 TDI DSG sytle rapid spaceback araç aldım. Araç bayiie dün akşam giriş yapmış, gidip bir kontrol ettik her tarafı bandajla kaplı. Daha önce sıfır araç hiç almadım 3 senedir kullandığım Golf V'imi geçen hafta sattım. Bende alırken nelere dikkat etmem lazım çok iyi bilmiyorum. Satışı yapan arkadaş anahtarlık, flash disk, ilk yardım çantası veriyoruz (bir çanta dedi ama yanılmıyorsam ilkyardım) dedi. Aracı kontrol ederken bagajda bagaj havuzuda vardı. Autoking'de koltuk koruma yaptırmak için kupon veriyorlarmış birde. Ben Autokinge gittiğimde kaput kaplamada yaptırmayı planlıyorum. Ayrıca kapı kolları altına tırnak çiziklerini önlemek için uygun yapışkan ile (HB'de ve aliexpress'te var) izole etmeyi, kapı kenarlarınada açılırken çarpmalardan korumak için takılan şeylerden almayı planlıyorum. Sizinde tavsiyeleriniz varsa duymak isterim.
not: ben araç için fazla pazarlık edemedim, bu bayii aramadan evvel sorduğum bayilerde dizel dsg yoktu bulunca atladık.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;550067
arkadaşlar merhaba...

Aracınız şimdiden hayırlı olsun. Lütfen forum kuralları gereği kendinizi Tanışma alt forumunda tanıtan bir konu açınız. İyi forumlar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba, bende az evvel foruma üye oldum buda ilk mesajım. Bugün İstanbul Rami'de bulunan Skoda bayiinden yarış mavisi renkli 1.4 TDI DSG sytle rapid spaceback araç aldım. Araç bayiie dün akşam giriş yapmış, gidip bir kontrol ettik her tarafı bandajla kaplı. Daha önce sıfır araç hiç almadım 3 senedir kullandığım Golf V'imi geçen hafta sattım. Bende alırken nelere dikkat etmem lazım çok iyi bilmiyorum. Satışı yapan arkadaş anahtarlık, flash disk, ilk yardım çantası veriyoruz (bir çanta dedi ama yanılmıyorsam ilkyardım) dedi. Aracı kontrol ederken bagajda bagaj havuzuda vardı. Autoking'de koltuk koruma yaptırmak için kupon veriyorlarmış birde. Ben Autokinge gittiğimde kaput kaplamada yaptırmayı planlıyorum. Ayrıca kapı kolları altına tırnak çiziklerini önlemek için uygun yapışkan ile (HB'de ve aliexpress'te var) izole etmeyi, kapı kenarlarınada açılırken çarpmalardan korumak için takılan şeylerden almayı planlıyorum. Sizinde tavsiyeleriniz varsa duymak isterim.
not: ben araç için fazla pazarlık edemedim, bu bayii aramadan evvel sorduğum bayilerde dizel dsg yoktu bulunca atladık.

Hayirli ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Bende aralik bitmeden aracimi cikarmayi dusunuyorum. Spaceback arackarda bagaj havuzu standart sanirim. Flash disk ve autoking hediyesi guzelmis bende eryaya sorayim bi? Kaca aldiniz bu arada cam tavan varmi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;550093
66500'e aldık. Cam tavan yok

Autoking'e kullandıkları filmin markasını sorun. Benim önerim tüm kaputa Llumar marka kaput filmi çektirin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;550093
66500'e aldık. Cam tavan yok

Metalik boya farki var sanirim sizinkinde?
Allah hayirli ugurlu etsin. Bu autoking de yapilan kaput kaplama ise yariyor mu? Tasli yollarda seken taslarin iz burakmasini engelliyormu? Birde kaucuk pas pas yok sanirim bizim arabalarda bayiden istesek verirlermi yada baska yerden paraylami almak daha mantikli malum 2 tane cocuk var cok kirlenio araba? Birde kilif nasil yapabilirim su sadece koltuklarun oturulan kisumlatina serilen hasir gibi kiliflar nasil olur acaba? Simden tsk

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
doğrudur bende pazarlık yapmadığım için 1500 fazlamı verdim diyordum, haklısınız metalik renk. enoktakenokta'nın tavsiye ettiği Llumar marka filmi araştırdım gayet kaliteli ve koruyucu nitelikte görünüyor. Paspas olarak bende HB'den 3D havuzlu tam uyumlu buldum onu alacam galiba alanların yorumları memnun olduklarını gösteriyor. Koruyucu koltuk kılıfınıda araştırıyorum GG gibi sitelerde güzel seçenekler var ama 150 TL civarı. Bana biraz fazla geldi. Bende de aynı sizin gibi biri 2,5 yaşında diğeri 7 aylık 2 sıpa var, aracın temizliği için bir takım önlemler almak lazım :)

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;550127
doğrudur bende pazarlık yapmadığım için 1500 fazlamı verdim diyordum, haklısınız metalik renk. enoktakenokta'nın tavsiye ettiği Llumar marka filmi araştırdım gayet kaliteli ve koruyucu nitelikte görünüyor. Paspas olarak bende HB'den 3D havuzlu tam uyumlu buldum onu alacam galiba alanların yorumları memnun olduklarını gösteriyor. Koruyucu koltuk kılıfınıda araştırıyorum GG gibi sitelerde güzel seçenekler var ama 150 TL civarı. Bana biraz fazla geldi. Bende de aynı sizin gibi biri 2,5 yaşında diğeri 7 aylık 2 sıpa var, aracın temizliği için bir takım önlemler almak lazım :)

Cocuklar arabayi cok kirletiyor kikif almak sart. Ben simdi araci 31 aralikta cikartsam onlar tescil isini ocakta yapabiliyorlarmi? 3~5 gun icin bir vergi daha idemek istemiyorum acikcasi. Birde ben yozgattayim arabayi ist dan aliyorum satis elemani islemlerin tamamlanmasi icin parayi en gec 28 inde hesabimiza gecin dedi sikinti olnaz degilmi? Birde plakayi inlarmi takacak y9ksa ben yozgat plakayi donunce burdami taktiracagim? Bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse sevinirim

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teknik olarak 1 Ocakta çıkarmak zorunda kalacaksınız, 31 Aralıkta çıkarırsanız bir gün için vergiyi siz vermek zorunda kalabilirsiniz 1 gün daha sabredin derim ben, plakayı da onlar zaten çıkarıyor illa yozgata gitmek zorunda değilsiniz 66 plaka takılmış vaziyette yola çıkarsınız hayırlı olsun :)

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Plakayı bayi sizin TC niz nerde kayıtlı ise oranın plakası ile tescil ettirip takacak. 1 ocaktan sonra olursa işlem Mtv bayiye aittir. Şimdiden güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Enoktakenokta arkadaşımızın dediği gibi uzun ömürlü kullanım düşünüyosanız Llumar her türlü tavsiye ederim. 2 aracımda da kullandım ve çok memnunum. Bide ufak çocuk olduğu ultraviole ışınları süzme olayı felanda var, o açıdan da güzel. Ama başka yerlerden de fiyat alın sadece autokinge odaklanmayın derim. Bayiden çıkarınca çok vakit kaybetmeden nano boya korumada faydalı olur aracınız için ve de kaput filmi.ben aracım beyaz olmasına rağmen yaptırdım nano koruma ve çok memnun kaldım ki sizin aracınız metalik renkmiş.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;550131
Cocuklar arabayi cok kirletiyor kikif almak sart. Ben simdi araci 31 aralikta cikartsam onlar tescil isini ocakta yapabiliyorlarmi? 3~5 gun icin bir vergi daha idemek istemiyorum acikcasi. Birde ben yozgattayim arabayi ist dan aliyorum satis elemani islemlerin tamamlanmasi icin parayi en gec 28 inde hesabimiza gecin dedi sikinti olnaz degilmi? Birde plakayi inlarmi takacak y9ksa ben yozgat plakayi donunce burdami taktiracagim? Bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse sevinirim

koltuk kılıfı değilde koltuk koruyucu kılıf arattığımda BOD marka hemen hemen her marka ve model için üretilen bir ürüne çokça denk geldim. Gittigidiyor üzerinden bir satıcıya sorduğumda rapid spaceback için henüz üretmiyoruz dedi. Ben ürünün octavia için uyumlu olan versiyonunu buldum. Acaba bizim rapid spaceback'in koltukları octavia koltukları ile aynı olabilirmi?

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;550178
Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Enoktakenokta arkadaşımızın dediği gibi uzun ömürlü kullanım düşünüyosanız Llumar her türlü tavsiye ederim. 2 aracımda da kullandım ve çok memnunum. Bide ufak çocuk olduğu ultraviole ışınları süzme olayı felanda var, o açıdan da güzel. Ama başka yerlerden de fiyat alın sadece autokinge odaklanmayın derim. Bayiden çıkarınca çok vakit kaybetmeden nano boya korumada faydalı olur aracınız için ve de kaput filmi.ben aracım beyaz olmasına rağmen yaptırdım nano koruma ve çok memnun kaldım ki sizin aracınız metalik renkmiş.

teşekkür ederim hocam, nanokoruma tam olarak nasıl bir şey? ben daha evvel bir detaing forum sitesindeki kullanıcıların çokca tavsiye ettikleri FK1000 diye bir cila temin ettim ve eski aracıma zaman zaman uyguladım, çok da memnun kaldım. Benzer bir şey ise zaten kendim FK1000 uygulamayı düşünüyorum. Ancak çok daha kalıcı ve etkiliyse onuda yaptırabilirim.