škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İç mekan ve Koltuk bakım koruma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperguzel0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba , iç mekan bej renk koruma ve bakımı nasıl yapmalıyız hangi ürünleri kullanmalıyız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperguzel0618;652790
Merhaba , iç mekan bej renk koruma ve bakımı nasıl yapmalıyız hangi ürünleri kullanmalıyız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4 yıldır bej döşeme kullanıyorum. ben şahsen yılda 1 kez eşimin yapmış olduğu karışımın( aspirin deterjan) köpüğüyle siliyorum o kadar. koltukları gören aracı yeni mi aldınız diyor. ha paran varsa, kohh kemi pole star ph:0 ile sil üstüne bir de gyeon leather shield uygula olsun bitsin. bunun da maliyeti kendin yaparsan 500tl, dışarıya yaptırınca asgari 1000 tl olur.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2019, 11:27:40 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;652828
4 yıldır bej döşeme kullanıyorum. ben şahsen yılda 1 kez eşimin yapmış olduğu karışımın( aspirin deterjan) köpüğüyle siliyorum o kadar. koltukları gören aracı yeni mi aldınız diyor. ha paran varsa, kohh kemi pole star ph:0 ile sil üstüne bir de gyeon leather shield uygula olsun bitsin. bunun da maliyeti kendin yaparsan 500tl, dışarıya yaptırınca asgari 1000 tl olur. bu bilgileri de her yerde bulamazsın bilesin.

İsanbul Anadolu yakasında bu uygulamayı yapan varmı ? Vede 2.5 senelik bej deri döşemeye bu uygulama işe yarar mı ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: imotro;652833
İsanbul Anadolu yakasında bu uygulamayı yapan varmı ? Vede 2.5 senelik bej deri döşemeye bu uygulama işe yarar mı ?

Detailworks var A.zade'de

Detailworks Premium Car Care yazın Google'a çıkıyor

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15235]imotro[/MENTION] İstanbulu bilmiyorum ama oradada mutlaka vardır.2.5 yıl bence sorun değil, you tube da bu ürünlerin videolarında 10-15 yıllık döşemelere uygulanma görüntüleri var. o videolardan faydalanıp kendiniz pek tabi uygulayabilirsiniz. uygulaması çok basit. bahsettiğim ürünleri boyakoruma.com dan temin edebilirsiniz. kendiniz yaptığınızda hem daha ucuza gelir hem de belki birkaç defa uygulama yapabilirsiniz.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta bej döşeme, 3 yıldır kendim silerim koltukları.
Sıvı arap sabununu (kaliteli markalı alın) sıcak su dolu kovada köpürtün her seferinde bezin fazla suyunu sıkıp koltuğun kuru bir yeri kalmayacak şekilde her yerini bezi bastırarak siliyorum, kuru yer kalırsa daha sonradan dalgalı çirkin görüntü çıkıyor ortaya.
Havanın sıcak ve en az 2 saat vaktinizin olduğu bir gün yapılmalı bu işlem.
İlk alındığı günkü gibi tertemiz oluyor.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Islak işlem yapan arkadaşlara bir sorum var. Sildikten sonra, halı yıkama özellikli bir süpürgeyle suyunu çektiriyor musunuz? Sıvılar, koltuğun içine doğru kirle beraber girmiyor mu?

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=18203]octa[/MENTION] Kumaş hafif ıslanacak kadar bezi ıslatırsanız, kumaş suyu için içine çekecek kadar ıslanmıyor.
Çok sulu silmemeniz gerekiyor,
Enişte mobilya döşeme ustası onun fikrini aldım bu konuda.
Oto yıkamada bol su ile yıkanan ve makineyle suyu çekilen işlemin videosunu izlettim iç kısımdaki sünger bol su ile kiri tamamen çeker geri dönüşümsüz olarak pis mikroplu kalacağını söylediği için ben sadece hafif ıslak bez ile sünger kısmını ıslatmayacak şekilde sildiğim için makine ile su çekme işlemine ihtiyaç olmuyor.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2019, 12:26:18 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blue Rapid;652865
[MENTION=18203]octa[/MENTION] Kumaş hafif ıslanacak kadar bezi ıslatırsanız, kumaş suyu için içine çekecek kadar ıslanmıyor.
Çok sulu silmemeniz gerekiyor,
Enişte mobilya döşeme ustası onun fikrini aldım bu konuda.
Oto yıkamada bol su ile yıkanan ve makineyle suyu çekilen işlemin videosunu izlettim iç kısımdaki sünger bol su ile kiri tamamen çeker geri dönüşümsüz olarak pis mikroplu kalacağını söylediği için ben sadece hafif ıslak bez ile sünger kısmını ıslatmayacak şekilde sildiğim için makine ile su çekme işlemine ihtiyaç olmuyor.

Cevabınız için teşekkürler. Yani "detaling" merkezlerinde gördüğüm birçok iç döşeme ve koltuk temizliği yıkamalı sistemle yapılıyor. Hatta yabancı ülkelerden birkaçında aracın içini tazyikli suyla yıkandığını görünce baya şaşırtmıştı. Benim de aklımda hep soru işareti oluşturuyor. Çünkü sıvının tamamını döşemeden geri emebilen bir sistem değil. Kendim de güçlü bir halı yıkama makinesi kullandım. Suyu tamamen çektiğini söyleyemeyiz. Bu kir elbette süngerin içine işliyordur. Gerçi, Octavia'da daha doğrusu yeni nesil araçlarda artık delikli sünger gibi şeyler yok. Gözeneksiz olduğundan belki yanıldığımız noktalar olabilir.

İlginç gelecek ama ıslak mendiller inanılmaz temizleme kapasitesine sahip. Janta yapışan balata tozundan tutun, koltuk döşemesindeki baya derin pisliği bile gayet iyi temizliyor.

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Islak mendil renk açar mümkün mertebe kişisel temizlik dışında kullanmanızı tavsiye etmem.