škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sizce hangisi ???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Forumu elimden geldiğince okuyorum. Aracım vardı sattım yeni araç bakıyorum. Pek çok modele baktım tamam dedim ama ya yakıtı ya sıkıntıları yada fiyatı sebebiyle vazgeçtim. Arkadaşımın biri yıl sonunu bekle skodaya bak dedi. Oktavia'ya daha önce bakmıştım güzel araba ancak dizel fiyatları yüksek. (bu arada 2. el araç almayı düşünüyorum. 2. el baktım sürekli) Sonra dur skodanın diğer modellerine bakayım dedim rapidi  (elegance. active çok boş) gördüm ve çok beğendim içi dışı duruşu gayet güzel. Zaten bir nevi octi'nin bir küçüğü gibi. rapide baktıktan sonra sıfırına da bakayım bari dedim elegance modeli için 59.900 TL istiyorlar. Araba ararken 52.000 limiti koyarak arıyorum sürekli. Dedim bu fiyat üzerinden pazarlık falan yapsam yıl sonuna doğru alsam kampanyadı falan filan 55.000 yada altına alamaz mıyım acep diye düşündüm. Siz ne dersiniz olabilir mi? Kriterlerimi ve alternatif yazıyorum değerlendirir misiniz lütfen

Arkadaşlar almayı düşündüğüm araç için max 50.000 TL ödenek ayırdım. (hatta kredi ile tamamlanacak)
-50.000 km altında olacak (en az 5 sene kullanmayı düşünüyorum)
-Baktığım araç dizel olacak.
-Manuel olması taraftarıyım ancak güzel bir motor olduğu sürece otomatikta olabilir.
-Az yakıt tüketecek
-Tipi Güzel görünecek
-Konforlu olacak
-Güvenli olacak
-Seri olacak (hantal olmayacak bastım mı iki saat düşünmeyecek gideyim mi diye)

ve 50.000 TL yi geçmemeye özen gösterecek :)

Şimdi sizlerden öneri beklediğim durum şu ben rapidi beğendim. Ancak bu fiyatlara 2009 model ve üstü octi bulunabilir ve alınabilir mi? Octi'den konfor ve güvenlik anlamında sıkıntı yaratmayacağını zaten biliyorum. Ancak hızlanmalar atiklik ne seviyede bilmek isterim. Ayrıca hani temiz octi ve rapid bulamam edemem dersem honda civic (LPG'li olacak tabiki) almayı düşünüyorum ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz?

Birde sizce rapid elgance mı yoksa active octi mi yada civic elegance mi (efsane kasa son kasa değil)

ÇOK YAZDIM KUSURA BAKMAYIN...

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2. el olarak hangisi güvenilir ve temizse onu alın derim

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
rapid sıfırında 55000 tl ye hayatta inmezler dizel manuel elegance için minimum 58 olur, ikinci el almanızda fayda var temiz ve güvenilir olduğu sürece

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
50 bin tl ye ikinci el düşünüyorum diyosan,

1) 2013 model Opel Astra 1,3 CDTI ( örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-astra-sport-156681156/detay ) veya

2) 2012 1,6 TDI golf (örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-2012-model-dizel-golf-178519311/detay ) bence aradığın özelliklere karşılık verecektir.

Hem satarken fazla zarara uğramazsın hem de çok az yakıt tüketirsin.

Tabi ille de Skoda diyorsan, eminim arkadaşlar detaylı cevap verecektir.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2014, 14:40:48 Gönderen: emirbsaalu »

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O paraya A5 Fl. veya 2.el Rapid bulabilirsiniz Skoda olacak derseniz. Ha belki Mazda olur, i30 olur belki Corolla olabilir yani...

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirbsaalu;478921
50 bin tl ye ikinci el düşünüyorum diyosan,

1) 2013 model Opel Astra 1,3 CDTI ( örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-astra-sport-156681156/detay ) veya

2) 2012 1,6 TDI golf (örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-2012-model-dizel-golf-178519311/detay ) bence aradığın özelliklere karşılık verecektir.

Hem satarken fazla zarara uğramazsın hem de çok az yakıt tüketirsin.

Tabi ille de Skoda diyorsan, eminim arkadaşlar detaylı cevap verecektir.

Opel gerçekten güzel bir araba çokta beğeniyorum uzun bir sürede baktım ancak o motorun o araca yetmeyeceğini düşünüyorum. 4 kişi ve bagaj bindi mi o araca cayır cayır yakar ayrıca da gitmez. Ayrıca göstermiş olduğunuz Golf trendline bomboş bir araba. Ben bu aracımın sedan olması taraftarıyım ve 50-51 bine rapid var. Bakıyorum yorum yapan hemen hemen herkes başka bir şey demiş. Rapid bu paraya alınamayacak bir araç mıdır? Değmez mi yani? Ben zaten ikinci el almayı düşünüyorum. Hatta bir tane 22.000 kmde 47.500 TL ye. kaza bela hasar olmayan bir araç buldum tabi expere servise göstericez. Ne diyorsunuz? Diğer araçlar genelde 50.000 TL ve civarında dolaşıyor. Sizce fiyatları biraz yüksek değil mi yoksa normal mi?

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atesvesugibi;478958
Opel gerçekten güzel bir araba çokta beğeniyorum uzun bir sürede baktım ancak o motorun o araca yetmeyeceğini düşünüyorum. 4 kişi ve bagaj bindi mi o araca cayır cayır yakar ayrıca da gitmez. Ayrıca göstermiş olduğunuz Golf trendline bomboş bir araba. Ben bu aracımın sedan olması taraftarıyım ve 50-51 bine rapid var. Bakıyorum yorum yapan hemen hemen herkes başka bir şey demiş. Rapid bu paraya alınamayacak bir araç mıdır? Değmez mi yani? Ben zaten ikinci el almayı düşünüyorum. Hatta bir tane 22.000 kmde 47.500 TL ye. kaza bela hasar olmayan bir araç buldum tabi expere servise göstericez. Ne diyorsunuz? Diğer araçlar genelde 50.000 TL ve civarında dolaşıyor. Sizce fiyatları biraz yüksek değil mi yoksa normal mi?

22,000 de ve 47,500tl olan aracın özellikleri ve motoru nedir ?

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
temiz 2013 1.tdi elegance ise fiyatı fena değil

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi elegance manuel idi ancak satılmış. Bu rapidin 2. eli bile pahalı ya...