škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

:mad: Kapı Lastikleri için Yüceye Mail Yağmuru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brkozrn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
film çekme uygulamalarına hiç gerek yok. aracım 26.000km de bendede bu ses vardı servise götürdüm octavia fabia ve rapidlerde varmış bu sorun. Ayrıca ben arabayı yıkarken kapı fitillerinide cam sil yada silikonlu spreyle siliyodum. kimyasallar ftilleri sertleştiriyomuş. ayrıca toz kir bunlarında etkisi var tabi. Serviste würth'ün spreyini sıktılar lastik bakım spreğiymiş. Fitiller yumuşadı ve sesi kesti 4 5 ay gider dediğiler 3 ay oldu daha herhangi bir ses yok. sizede tavsiye ederim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;591952
Semih hocam bu kapi fitilleri icin yapacagin uygulamadan bir haber cikmadi kis gelmeden uygulayabilirsen uygulama fotolarini ve nnasil uygulandigini paylasirsan memnun oluruz

Hocam yaptım hemde sadece şöför kapısı ve onun arka kapısına bir daha ses falan duymadım diğer iki kapıya da yapacağım ama zaman sıkıntım var biraz. Nasıl yaptığıma dair fotoğrafları da çektim fakat paylaşma fırsatı bulamadım bir türlü. Sesi %100 kesiyor mu çok emin değilim ama artık ses falan duymuyorum bundan eminim :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;592066
Hocam yaptım hemde sadece şöför kapısı ve onun arka kapısına bir daha ses falan duymadım diğer iki kapıya da yapacağım ama zaman sıkıntım var biraz. Nasıl yaptığıma dair fotoğrafları da çektim fakat paylaşma fırsatı bulamadım bir türlü. Sesi %100 kesiyor mu çok emin değilim ama artık ses falan duymuyorum bundan eminim :)

Merakla bekliyoruz hocam faydasi olacagini dusunuyorum kapi fitilleri icin silikon sprey de sıkiyoruz ama bu uygulama basarili sonuclar verebilir.
Kullandiginiz urunleri nereden temin ettiginizi de soylerseniz memnun oluruz hocam.

Ayrica kapi ici kullukler icin ben de eva uygulamasi yaptim o da iyi oldu diyebilirim forumdan bakabilirsin.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkozrn;592012
film çekme uygulamalarına hiç gerek yok. aracım 26.000km de bendede bu ses vardı servise götürdüm octavia fabia ve rapidlerde varmış bu sorun. Ayrıca ben arabayı yıkarken kapı fitillerinide cam sil yada silikonlu spreyle siliyodum. kimyasallar ftilleri sertleştiriyomuş. ayrıca toz kir bunlarında etkisi var tabi. Serviste würth'ün spreyini sıktılar lastik bakım spreğiymiş. Fitiller yumuşadı ve sesi kesti 4 5 ay gider dediğiler 3 ay oldu daha herhangi bir ses yok. sizede tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz ürün bu mu acaba? Ben de bu sesten kurtulmak istiyorum.
http://www.hepsiburada.com/wurth-lastik-bakim-tazeleme-spreyi-300-ml-made-in-germany-p-OTEV4045989471317?magaza=Hankook&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=CL6m_PKZyM8CFRITGwodmH4DQQ

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civilkaya;592276
Bahsettiğiniz ürün bu mu acaba? Ben de bu sesten kurtulmak istiyorum.

http://www.hepsiburada.com/wurth-lastik-bakim-tazeleme-spreyi-300-ml-made-in-germany-p-OTEV4045989471317?magaza=Hankook&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=CL6m_PKZyM8CFRITGwodmH4DQQ

Bence budur çünkü yorumlarda birisi bahsetmiş Çek arabalarında ki kapı sesleri çok iyi olduğuyla ilgili.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracım 18000 km oldu. Kapılardan da diğer bölgelerden de henüz ses gelmiyor ki hergün kullandığım yok gerçekten ama gerçekten çok kötü.

Tek problemim yağmur yağdığında camların fitillerinden giren su hemen kurumadığından  camı açıp kapattığımda camı ıslatması. Kapı içindeki sisteme de zarar veriyor olabilir. Acaba fitiller tıkanıp su mu birikiyor diyorum ama kapı içinden su sesi de gelmiyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;592080
Merakla bekliyoruz hocam faydasi olacagini dusunuyorum kapi fitilleri icin silikon sprey de sıkiyoruz ama bu uygulama basarili sonuclar verebilir.
Kullandiginiz urunleri nereden temin ettiginizi de soylerseniz memnun oluruz hocam.

Ayrica kapi ici kullukler icin ben de eva uygulamasi yaptim o da iyi oldu diyebilirim forumdan bakabilirsin.

Zamanında hepsiburada dan almıştım 3m kaput filmi. Camın denk geldiği üst ters u kısmını bu filmle kapladım. Zor bir işlem değil fitilleri karşılayacak şekilde şase kısmın ölçülerini alıyoruz maket bıçağıyla gerekli parçaları elde ediyoruz ve hafif ıslak olacak şekilde yapıştırıyoruz.

Çevrimdışı brkozrn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;592279
Bence budur çünkü yorumlarda birisi bahsetmiş Çek arabalarında ki kapı sesleri çok iyi olduğuyla ilgili.

aynen ben bunu kullanıyorum

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler Semih Hocam.Bu konuyla ilgili uygulama fotolarini gorebilirsek daha net bir fikir edinebiliriz diye duaunuyorum. Bir de bu filmi ne kadara almistiniz hatirliyor musunuz? Acaba hepsiburada da hala satista midir? Su anda cok sukur boyle bir ses sorunum yok ama bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyirum.Bu sorunlar skodalarda kacinilmaz son gibi geliyor bana.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkozrn;592357
aynen ben bunu kullanıyorum

Tamam o zaman hemen sipariş verelim. Şu sesten kurtulsam araba tamam olacak..

Çevrimdışı atoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar eski Golf 6 aracımda da, sonradan aldığım mk3 Leon aracımdada bu kapı gıcırtıları vardı... anlattıklarınızı okuyorum ve şunu net söyliyim, bu sorun C segmenti ve altındaki tüm VAG grubu araçlarında var... sadece eşimin şirket aracında (2015 Polo tdi dsg) henüz duymadım.

Çözüm için çok uğraştım. Tek tarafı tekstil gibi olan bantlardanda kullandım lakin onlarda tam yapışmıyor ve sökülüyordu... özellikle mk3 leon da bu sesten bezmiştim. En etkili çözüm arkadaşların paylaştığı würth lastik bakım spreyidir... silikon sprey değildir....  bu sprey ile durum idare edilir... hatırlıyorum o zamanları..ah ahh..az lanet etmemiştim...şimdi Octavia alma arifesindeyim... açıkçası bir duraksadım ...

D sehmenti modellerinde genellikle çift taraflı kauçuk bant kullanıyor VAG grubu ... bunlarda sorun olmuyor diye tahmin ediyorum... diğer markalarda bu tip bir sorun yaşamadım m ... hatta mk3 leonum varken, 2009 model şirket aracım olan Toyota Corolla daha az kapı gıcırtısı ve hatta trim sesine sahip diyordum ....vay beeee.. anılar depreşti