škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

:mad: Kapı Lastikleri için Yüceye Mail Yağmuru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla soğuma konusunda haklısın, dediğim gibi octavia'yı keyifle kullanıp skoda'ya güvenerek aldığım rapid'den böyle tuhaf bir sıkıntı çıkması benide üzdü açıkçası. Umarım bu sıkıntıya bir çare bulunur yoksa ayda bir kez fitil spreylemek durumunda kalacağız galiba. Ya da yüksek sesle müzik dinleriz...

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;585189
Hocam paylasiminiz icin tesekkur ederim ancak uygulama ile ilgili baglantilar arizali galiba birked yaziyor duzeltebilirseniz memnun oluruz

Bir de hangi mail adresine mail attiniz buraya yazarsaniz mail atacak diger arkadaslarimiza da yol gostermis olursunuz

10 ağustosta adana serviste olacağım bakalım nasıl bir tanı konacak.

Video 1
Kod: [Seç]
https://www.youtube.com/watch?v=KzMQOZ59_V0Video 2
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=MgSJRl6-dls

Mail Adresleri
Bilgi;
[FONT="]info@skoda.com.tr[/FONT]
Benimle iletişime geçen Derya Hanım ;

[FONT="]d.dinc@skoda.com.tr[/FONT]
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2016, 16:08:38 Gönderen: devrimyalcin »

Çevrimdışı semih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabada ki bu sıkıntılar başladıktan sonra zaten yüksek sesle müzik dinleyerek sesi kapatıyorum :) Ama şunu da belirtmek istiyorum arabanın diğer özellikleri mesela seri oluşu konforu iç hacmi yakıt tüketimi.. Bunlar harikulade tabi. Ses konusunda çok takıntılı olduğum için biraz sert çıkıştım. Skoda rapid alacakların artısıyla eksisiyle neyle karşılacaklarını bilmelerini isterim.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semih1;585203
Arabada ki bu sıkıntılar başladıktan sonra zaten yüksek sesle müzik dinleyerek sesi kapatıyorum :) Ama şunu da belirtmek istiyorum arabanın diğer özellikleri mesela seri oluşu konforu iç hacmi yakıt tüketimi.. Bunlar harikulade tabi. Ses konusunda çok takıntılı olduğum için biraz sert çıkıştım. Skoda rapid alacakların artısıyla eksisiyle neyle karşılacaklarını bilmelerini isterim.

Valla eski araçlarımda bir yerden tıkırtı gelse, tıkırtıyı bulacağım diye yola bakamıyordum. Her güzelin bir kusuru oluyor ancak, bizi sprey kullanmak gibi ilkel çözümlere itmesine kızmamak elde değil.

Daha 15 gün oldu arabayı alalı ama gıcırtılara dayanamadım ve würth'ün silikon spreyini alıp denedim, şimdilik % 90 oranında sessizlik hakim ama tamamen kesilmiş değil.

iki kapı ortasındaki direkler üzerinde yer alan siyah parlak plastik malzemeye dokunan kısımlar da gıcırdıyor. Cam çerçevesi dışında dikine olan ve içerideki sert kauçuk malzeme.

kapı çerçevesinin üstünde keçeli olan fitillerin üst kısmında keçenin bittiği yerdeki kısa mesafeli kauçuk alan kaportaya sürterek ses yapıyor hepsini buldum.

10 ağustosta bana tutup da niye böyle birşey yaptınız falan derlerse çok canlarını sıkarım.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;585167
Su yalıtkanlık özelliğini kaybetmesine neden oluyor sanırım.

Bu arada Yüce'ye mail attım durumu izah ettim. Bakalım dönüş yapacaklar mı?

Ek : 30 dk. içinde mail ile cevap geldi, araç bilgisini istediler bakalım ne olacak.

Hocam hangi mail adresine attınız postayı?  Ben info'ya attım hala dönüş yapmadılar

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;585205
Hocam hangi mail adresine attınız postayı?  Ben info'ya attım hala dönüş yapmadılar

Derya Dinç adresine gönder, ben onunla görüştüm. Hep birlikte hareket edersek bu sorunu çözmeleri için süreci hızlandırabiliriz.

Derya hanımın mail imzası;

[FONT="]Derya   Dinç,[/FONT][FONT="]   Müşteri İlişkileri Yetkilisi - Customer Relations Supervisor
  Yüce Auto A.Ş - E5 Karayolu Fil Yokuşu No:16 34846 Maltepe/İSTANBUL
  T +90 216 383 80 80, F +90 216 383 80 32[/FONT]
   [FONT="]Mersis   No: 0-9890-0169-2000015
  d.dinc@skoda.com.tr, http://www.skoda.com.tr [/FONT]

Çevrimdışı semih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;585204
Valla eski araçlarımda bir yerden tıkırtı gelse, tıkırtıyı bulacağım diye yola bakamıyordum. Her güzelin bir kusuru oluyor ancak, bizi sprey kullanmak gibi ilkel çözümlere itmesine kızmamak elde değil.

Daha 15 gün oldu arabayı alalı ama gıcırtılara dayanamadım ve würth'ün silikon spreyini alıp denedim, şimdilik % 90 oranında sessizlik hakim ama tamamen kesilmiş değil.

iki kapı ortasındaki direkler üzerinde yer alan siyah parlak plastik malzemeye dokunan kısımlar da gıcırdıyor. Cam çerçevesi dışında dikine olan ve içerideki sert kauçuk malzeme.

kapı çerçevesinin üstünde keçeli olan fitillerin üst kısmında keçenin bittiği yerdeki kısa mesafeli kauçuk alan kaportaya sürterek ses yapıyor hepsini buldum.

10 ağustosta bana tutup da niye böyle birşey yaptınız falan derlerse çok canlarını sıkarım.

Valla bravo hocam muhtemelen ses gelen yerler bende de aynıdır.  rapid le uzun yol yaptım o esna da senin yaşadıklarını yaşadım ses ordan mı geliyor burdan mı  geliyor diye yola bakmadan gidiyordum. Umarım sorunlarını giderirler . 15.000 bakımda bende başlarını ağrıtacağım  büyük ihtimal :)

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Reklam olarak algılanmasın ama;
Bir yurtdışı kaynaklı bir VW  forumunda konu gündeme gelmiş. Linkte görseller var. Adam ses gelen yere  göre kendince çözüm aramış. Polietilen malzeme kullanmış.

1.
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f128/guide-fix-those-squeaky-door-seals-85399.html
2. Bizim sprey konusu ve nereye uygulanacağından bahsetmiş.
http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=1017134
Söz konusu sprey tahmin ettiğiniz üzere Türkiyede yok. Alman malı bir ürün ve yurtışı kaynaklı forumların neredeyse tamamı bu ürün üzerinde yoğunlaşmış.

http://www.ebay.co.uk/itm/Nextzett-Gummi-Pflege-Rubber-Care-Stick-100ml-/251422930485
İkinci videoda diyorki; İngilizcesi Kauçuk koruyucu ve alman malı olan bu malzeme türünün en iyisi ve bir numara ???

[YOUTUBE]2jrXyt1TC88[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]1TXP2F4CDrA[/YOUTUBE]

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabam 3000 km yaklaştı bayada bozuk yollarda kullandım sizdeki problemler bende yok neden kaynaklanıyor acaba bu durum. Ya da daha önceki geri bildirimlerden yola çıkarak sorunlara düzeltme filanmı uyguladılar. İnşallah sıkıntılarınız giderilir. Bende daha ses seda yok ama olmayacağıda garanti değil. Benim araç 2016 5. Ay üretim sanırım beyaz bej sedan bendeki sesler ağırlıklı olarak hangi modellerde ve donanımlarda boy gösteriyor.

Edit: Şimdi ruhsata baktım 5. Ayın 2 si üretimi sanırım aracın muayene tarihinden yola çıkarak. Style dsg paket.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2016, 16:03:01 Gönderen: Paganini58 »

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benimki 2016 6. ay üretim ama bende ses var. Benimki de style dsg.

Bu arada şikayetine geri dönüş alan oldu mu acaba? Bana geri dönüş yapılmadı henüz. Haberdar ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civilkaya;585739
Benimki 2016 6. ay üretim ama bende ses var. Benimki de style dsg.

Bu arada şikayetine geri dönüş alan oldu mu acaba? Bana geri dönüş yapılmadı henüz. Haberdar ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Şu anda rahatsızlık vermemekle bir iki defa bende de dikkatimi çekti araç 3000 km de. Araç çapraz konumda kalırsa yapıyor. Bende gerekli bilgilendirmeleri yapayım gereken yerlere.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bozuk yolda ya da araç yaylanma yaptığında geliyor zaten ses ve aracın içinde hiç ses yokken duyuluyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Henüz bende yok diyen arkadaşlar için aracınız daha yeni biraz lastiklerin eskimesi gerek 5-6 bin km sonra oluşacaktır. Ayın 17 sinde randevum var buna da bakacaklar. Ama ne silikonlama ne de fitil değişimi çare olmuyor. Global olarak bir çare bulunması gerekiyor.
Yüceye maili nereden attım hatırlamıyorum ama bana o mail üzerine servis geri dönüş yaptı. Zaten şikayet değilde bilgi şeklinde atabildim ancak. Eğer çözüm bulamazlarsa bu konuya yazan herkes iletişim (mail) bilgisini bıraksın ve bir süre sonra organize bir şekilde bunun çözülmesini sağlayalım.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;585761
Henüz bende yok diyen arkadaşlar için aracınız daha yeni biraz lastiklerin eskimesi gerek 5-6 bin km sonra oluşacaktır. Ayın 17 sinde randevum var buna da bakacaklar. Ama ne silikonlama ne de fitil değişimi çare olmuyor. Global olarak bir çare bulunması gerekiyor.
Yüceye maili nereden attım hatırlamıyorum ama bana o mail üzerine servis geri dönüş yaptı. Zaten şikayet değilde bilgi şeklinde atabildim ancak. Eğer çözüm bulamazlarsa bu konuya yazan herkes iletişim (mail) bilgisini bıraksın ve bir süre sonra organize bir şekilde bunun çözülmesini sağlayalım.

Servis benimle iletişime geçti, 10 ağustosa randevu aldım. Açıkçası çok da umutlu değilim ama bakalım ne diyecekler. olmadığı takdirde nasıl bir çözüm bulacağız onu düşünüyorum. Hiç yapılmazsa da Mercedes araçlardaki gibi lastikleri mukavemeti yüksek bir kumaş ile mi kaplasak.

İnternette ne var ne yoksa araştırdım ettim tuttum, her yazılanı okudum ama, yok arkadaş, kalıcı çözüm bulanı görmedim. En uzuk soluklu çözümü aşağıdaki linkte vermişler.

Düzenleme;
Şimdi E39 sahibi elemanın birisi denemedik yol bırakmamış derdini ve çözümünü aşağıdaki konumda anlatmış

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=376342Diyor ki araçlar için yapılan ne varsa herşeyi denedim olmadı, en son denizcilerin kullandığı ve altta kodunu verdiğim ürünü denemiş.

http://www.denpar.com/urun/mc-lube-sailkote-spray-170ml_4321.aspx?CatId=496Uygulaması sonucu 2 ay ses seda almamış ama her zamanki gibi yine kalıcı çözüm değil.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2016, 14:10:15 Gönderen: devrimyalcin »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;585819
Servis benimle iletişime geçti, 10 ağustosa randevu aldım. Açıkçası çok da umutlu değilim ama bakalım ne diyecekler. olmadığı takdirde nasıl bir çözüm bulacağız onu düşünüyorum. Hiç yapılmazsa da Mercedes araçlardaki gibi lastikleri mukavemeti yüksek bir kumaş ile mi kaplasak.

http://www.bantdunyasi.com/TESA-BEZ-BANT-TUYLU-19MMx15MT,PR-310.html

3m kaput filmi üzerine şu ürünü yapıştırsak hem sökmede sıkıntı çekmeyiz hem de ses bırakacağını düşünmüyorum. Kalıcı çözüm şimdilik bu ama bu işi servisin çözmesi gerekiyor. Artık daha kaliteli film mi takarlar ne yaparlar bilmiyorum fakat çözüm sağlamak zorundalar.