škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

:mad: Kapı Lastikleri için Yüceye Mail Yağmuru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu sesler kış aylarında kesilir yaz aylarında başlar. Nedeni de cam fitillerinin güneşte sertleşme sonucu cam ile fitil birbirine surtunerek bu sesi çıkarıyor. Denemek için camları çok az açın.  Cam fitili sikistirmayacak kadar açın yeter eğer ses kesiliyorsa sebep benim anlattığımdir. Eğer böyle bir durum varsa aracın sağlam başka yerlerini kurcalatmayin. Çözüm için fitillere silokon sprey sıkıyor servis. Biraz geçiyor sonra yine başlıyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;584606
Arkadaslar bu sesler kış aylarında kesilir yaz aylarında başlar. Nedeni de cam fitillerinin güneşte sertleşme sonucu cam ile fitil birbirine surtunerek bu sesi çıkarıyor. Denemek için camları çok az açın.  Cam fitili sikistirmayacak kadar açın yeter eğer ses kesiliyorsa sebep benim anlattığımdir. Eğer böyle bir durum varsa aracın sağlam başka yerlerini kurcalatmayin. Çözüm için fitillere silokon sprey sıkıyor servis. Biraz geçiyor sonra yine başlıyor.

işte bu geçici çözümleri raporlarıyla mahkemeye sunacağım. Normal bir durum değil hiçbir araçta böyle bir durumla karşılaşmadım.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;584267
Aslında bu yalıtım ve malzemeden çalma işi rapid,octavia,vw ve seatın son yıllardaki araçlarının çoğunda mevcut.şöyle anlatmak gerekirse 2004 model toledoya sık binmiş biri olarak söylemek gerekirse kimse inanmayacak ama golf 7den yalıtım ve süspansiyon yumuşaklığı olarak kat ve kat üstün.toledoda resmen ne lastik sesi nede yoldaki titreşimleri hiç içeri vermiyor.

Sizinle aynı fikirdeyim fabia 1 in kapı içini açın birde fabia 3 ün bariz farkı göreceksiniz.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
umarım bu soruna kalıcı bir çözüm üretebilirler. hakikaten can sıkıcı bir durum. 16 yaşındaki mondeomda bile bu kadar gıcırtı yoktu. aksi gibi servis taa adanada ben silifkede..

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar elimin altinda internet yok ama bu ses isi gercekten sinir bozucu ben her konuda destekciyim tatil donusu ilk firsatta ben de mail atacagim hatta hep beraber topluca ayni gun atabiliriz maili

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi aracı garanti altında olan arkadaşlar belki servis ile bu konuda mücadele edebiliriz ancak, garanti dışı araçlar için şöyle çözümler var; benzeri ve İlgili videoları youtube izleme sayfasında görebilirsiniz.

Tüm kapılar için malzeme bu;

Kod: [Seç]
http://www.ebay.com/itm/4M-157-D-shape-Universal-Car-Door-Rubber-Weather-Seal-Hollow-Strip-Weatherstrip-/371535957608?hash=item568144ce68:g:ewoAAOSwKtlWnenF&vxp=mtr

Sadece camların bulunduğu çerçeveler için;

http://www.ebay.com/itm/160-4M-Z-Shape-Car-Window-Door-Rubber-Seal-Weatherstrip-Strip-Hollow-Car-Motor-/322119888342?hash=item4affd76dd6:g:QvsAAOSwDV1XRB9b&vxp=mtr
Araçların montaj alanlarına göre değişiklikler gösterebilir. Ben linkleri sadece örnek olsun diye verdim. Ücretsiz kargolü ürünler  de mevcut.

Montaj 1
[YOUTUBE]MgSJRl6-dls[/YOUTUBE]

Montaj 2
[YOUTUBE]KzMQOZ59_V0[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2016, 14:27:32 Gönderen: devrimyalcin »

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bende geçen hafta spaceback aldım ve ilk dikkatimi çeken kapı içinden gelen gıcırtı oldu. Kendi kendime fitiller yeni ondan mı yapıyor diye düşünüp bir anlam verememiştim ama şimdi daha net anlaşıldı sanırım. İyi ama bu çok sinir bozucu bir durum. Üstelik aracı 200 km öteden aldım ve en yakın servis bana 50 km mesafede. Ben de bir şikayet maili atacağım. Konuyla alakalı sonuç alabilen olursa bilgi versin lütfen, biz de peşinden gideriz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8251]civilkaya[/MENTION] daha 200 km de rahatsız olduysanız kotkutmak gibi olmasında 7000 km den sonra seyredin senfoniyi :(

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;585105
@civilkaya daha 200 km de rahatsız olduysanız kotkutmak gibi olmasında 7000 km den sonra seyredin senfoniyi :(

verdiğiniz yüksek moralden dolayı şükranlarımı sunmak istiyorum size :) Daha 1200 km'deyim, silikon sprey nasıl olacak diye deniyorum var mı böyle birşey.

Servisin başının etini yiyeceğim ama.

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;585151
verdiğiniz yüksek moralden dolayı şükranlarımı sunmak istiyorum size :) Daha 1200 km'deyim, silikon sprey nasıl olacak diye deniyorum var mı böyle birşey.

Servisin başının etini yiyeceğim ama.

Silikon sprey de denedim. Sıvı vazelin (eczanelerde bulunur) de denedim. İkisi de işe yarıyor ancak kalıcı çözümler değil. Bunlarla fitilleri silerseniz süper bir yalıtım oluyor ancak 1 ay sonra falan eski sesine ulaşıyor. Ayrıca bunlar kullanıldıysa arabayı yıkarken fitillere su gelmemesi lazım

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ayran_Buz;585155
Silikon sprey de denedim. Sıvı vazelin (eczanelerde bulunur) de denedim. İkisi de işe yarıyor ancak kalıcı çözümler değil. Bunlarla fitilleri silerseniz süper bir yalıtım oluyor ancak 1 ay sonra falan eski sesine ulaşıyor. Ayrıca bunlar kullanıldıysa arabayı yıkarken fitillere su gelmemesi lazım

Su yalıtkanlık özelliğini kaybetmesine neden oluyor sanırım.

Bu arada Yüce'ye mail attım durumu izah ettim. Bakalım dönüş yapacaklar mı?

Ek : 30 dk. içinde mail ile cevap geldi, araç bilgisini istediler bakalım ne olacak.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2016, 10:40:12 Gönderen: devrimyalcin »

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;584988
Şimdi aracı garanti altında olan arkadaşlar belki servis ile bu konuda mücadele edebiliriz ancak, garanti dışı araçlar için şöyle çözümler var; benzeri ve İlgili videoları youtube izleme sayfasında görebilirsiniz.

Tüm kapılar için malzeme bu;

http://www.ebay.com/itm/4M-157-D-shape-Universal-Car-Door-Rubber-Weather-Seal-Hollow-Strip-Weatherstrip-/371535957608?hash=item568144ce68:g:ewoAAOSwKtlWnenF&vxp=mtr

Sadece camların bulunduğu çerçeveler için;

http://www.ebay.com/itm/160-4M-Z-Shape-Car-Window-Door-Rubber-Seal-Weatherstrip-Strip-Hollow-Car-Motor-/322119888342?hash=item4affd76dd6:g:QvsAAOSwDV1XRB9b&vxp=mtr

Araçların montaj alanlarına göre değişiklikler gösterebilir. Ben linkleri sadece örnek olsun diye verdim. Ücretsiz kargolü ürünler  de mevcut.

Montaj 1
[YOUTUBE]MgSJRl6-dls[/YOUTUBE]

Montaj 2
[YOUTUBE]KzMQOZ59_V0[/YOUTUBE]

Hocam paylasiminiz icin tesekkur ederim ancak uygulama ile ilgili baglantilar arizali galiba birked yaziyor duzeltebilirseniz memnun oluruz

Bir de hangi mail adresine mail attiniz buraya yazarsaniz mail atacak diger arkadaslarimiza da yol gostermis olursunuz

Çevrimdışı semih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sıkıntılar bende de var ses yalıtım vs..  Abicim 70 bin tl vermişim araca birde bu sinir bozucu şeyler için servisle muhattap olamam. Ve şunu söylim bir daha ki arabam skoda olmayacak, sonuçta kendileri kaybedecek.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13298]semih1[/MENTION]: Bu durum yüzünden skodayı kötülemeye gerek yok. Önceki aracım octavia'ydı ve 33000 km kullandım o aracı. Tıkırtı gıcırtı vs hiçbirşey yoktu. Bu rapide özgü bir durum sanırım. Ama düzeltilmesi gereken bir sıkıntı tabiki.
 [MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION]: sonucu merakla bekliyoruz Devrim bey. İnşallah olumlu birşeyler olur.

Çevrimdışı semih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civilkaya;585198
[MENTION=13298]semih1[/MENTION]: Bu durum yüzünden skodayı kötülemeye gerek yok. Önceki aracım octavia'ydı ve 33000 km kullandım o aracı. Tıkırtı gıcırtı vs hiçbirşey yoktu. Bu rapide özgü bir durum sanırım. Ama düzeltilmesi gereken bir sıkıntı tabiki.
 [MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION]: sonucu merakla bekliyoruz Devrim bey. İnşallah olumlu birşeyler olur.

Skodayı kötülemiyorum sadece olan sıkıntıları dile getirip soğuduğumu ima ediyorum hepsi bu