škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabam dizel oldu(sesli çalışma)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses normal mi çok hafifte yanık kokusu sezdim. Araç 6600 km de ara ara açmak için devir çeviriyordum. Start stobu kapattım o yüzden, buna benzer bir gürültü vardı. Eve gelinve de koku hissettim ve motorun videosunu çektim.

https://youtu.be/ZKxCxlovuTc

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kafama takıldı hafif yanık kokusu ve ses var. Servis ş.dışında önemli bir sorun mudur? Servis birşey yok deyip göndereceği için yol tepmek istemiyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah Allah subap sikirtisi gibi geliyor ama video yaniltici olabilir? Bir de gaz verip birakinca video koyar misin? Yag var mi arabada?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağı araç sıcak olduğu için kontrol edemedim sabah bakacağım. Hafif yanık kokusu geliyordu. Video da ses biraz abartılı fakat aracın içinden ses duyulmazken şimdi duyulur oldu duruma göre rotayı servise çevireceğim. Gaz verirken ses gayet normal bir sorun gözükmüyor. [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gaz verip cektiginde boyle tuhaf sakirtilar geliyorsa motor ici olma ihtimali yuksektir.

Ama boyle dinamo, kompresor ivir zivir gibi biseyden de olabilir ;)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;568039
Gaz verip cektiginde boyle tuhaf sakirtilar geliyorsa motor ici olma ihtimali yuksektir.

Ama boyle dinamo, kompresor ivir zivir gibi biseyden de olabilir ;)

Şıngırtı değilde önce yavaşça bin devire düşüyor çoz bekleyip pat diye rölantiye iniyor.

Devirli kullanım ki 10 saniye falan hızlanmada o da. Yarın 4500-5000 devirle gideceğim birşey varsa şimdiden çıksın ortaya. Zaten vites olayı için gittim yok birşey deyip gönderdiler. Hayvan gibi basarak geri vitese taktığı için sıkıntı olmuyor ama eğer nazik davransam yarım yamalak tutuyor ve geri vitesten çıkarken bariz güç gerektiriyor. Fakat arabamı herşeye rağmen seviyorum :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana bir sorun varmış gibi gelmedi. Daha ziyade kalitesiz yakıttan dolayı enjektörlerin sesi fazla çıkıyor gibi biraz. Ama bu ince dizel sesi TSI için normal bir durum.. Yakıtı değiştirin,Total Excellium şakırtıyı ciddi oranda kesiyor 1.4 TSI aracımızda..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=1251]Can[/MENTION] shell den alıyorum yakıtı sürekli

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;568045
[MENTION=1251]Can[/MENTION] shell den alıyorum yakıtı sürekli

Ben 1.6 TDI Poloya Shellden alıyorum,başka yerden alırsam bol gürültü,az çekiş oluyor,1.4 TSI Passata ise Totalden başkası yaramıyor,hele Shell Nitro falan alırsam evlerden ırak.. Bir dene derim,ama etkisini hemen anlayamazsın,2-3 depo içinde belli eder kendini,dene derim kaybedecek bir şey yok..

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;567956
Bu ses normal mi çok hafifte yanık kokusu sezdim. Araç 6600 km de ara ara açmak için devir çeviriyordum. Start stobu kapattım o yüzden, buna benzer bir gürültü vardı. Eve gelinve de koku hissettim ve motorun videosunu çektim.

servise gitmeden önce paraya kıy bir özel servise sor referans olmaz ama sonuçta servistekiler seni başından atmaya çalışacak bilinçli git emin git

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/sadayrapid/
Alıntı yapılan: **SEMİH**;567956

Süpab şıkırtısı var biraz aracında, dikiş makinesi gibi tır tır çalışıyor sanki, yağ seviyeni de bir kontrol etsen iyi olur, normalde süpab iticileri hidrolik diye biliyorum bu motorlarda ama yine de tam emin değilim, aracın çekişinde ve performansında bir değişiklik oldu mu bu seslerden sonra

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balasagun;568359
Süpab şıkırtısı var biraz aracında, dikiş makinesi gibi tır tır çalışıyor sanki, yağ seviyeni de bir kontrol etsen iyi olur, normalde süpab iticileri hidrolik diye biliyorum bu motorlarda ama yine de tam emin değilim, aracın çekişinde ve performansında bir değişiklik oldu mu bu seslerden sonra

Araçta hiçbir sıkıntı yok. Buna benzer sesler paylaşılmıştı ama bu biraz yüksek geldi. Yağ, hararet herşey normal sadece devirli kullanınca yada durkalk tarafiğinden çıkınca garajın kapısunı açaba kadar fan devreye giriyor. Bu durum anormal gelmedi. Benzini değiştirip deneyeyim bakalım düzelmezse servise giderim.