škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Lastikler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;567837
... bunda 2,5 kanal var tahliye etmez ne demek. Zaten tasarlayan mühendis geri zekalı 4-5 oluk açsaydı ne güzel olurdu...
2,5 kanal tabii ki 4-5 kanala göre daha az tahliye eder. Ha 4-5 kanal konulursa da zaten yağmur lastiği olur onun adı. Bu sefer de o kadar çok kanalla asfaltta tutunma problemleri yaşanır.
Nasıl ki spor ayakkabı ile buzda yürüyemezseniz veya botla çim sahada koşamazsanız lastik de hangi ortamlarda daha çok kullanılıyorsa o ortama uygun tercih edilmelidir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9969]Uğur Akar[/MENTION] hocam aslında demek istediğim şeyi özetlemişsiniz ama sonuçta lastiklerin su da tutunma gibi ab etiketleri var. Bu değeri A olan ile C olanı karşılaştırmak imkansız ama normal kullanımda oluğu az olduğu için sizi öldürecek lastiği üretmezler heralde. Zaten yoğun birikinti de çoğu lastik yüzüyor. Ama oluğun kanallarına bakarak yorum yapılmaz bence çünkü bu olukların boyutları tahliye desenleri hepsi birer mühendislik çalışması. Aa 2 oluk var bu lastik çöp demek tam da bizim lastikçilere yakışan bir cevaptır. Hala daha psi değerlerini standart herkese aynı basıyoruz abi diyen adamlar var piyasada.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;567897
@Uğur Akar hocam aslında demek istediğim şeyi özetlemişsiniz ama sonuçta lastiklerin su da tutunma gibi ab etiketleri var. Bu değeri A olan ile C olanı karşılaştırmak imkansız ama normal kullanımda oluğu az olduğu için sizi öldürecek lastiği üretmezler heralde. Zaten yoğun birikinti de çoğu lastik yüzüyor. Ama oluğun kanallarına bakarak yorum yapılmaz bence çünkü bu olukların boyutları tahliye desenleri hepsi birer mühendislik çalışması. Aa 2 oluk var bu lastik çöp demek tam da bizim lastikçilere yakışan bir cevaptır. Hala daha psi değerlerini standart herkese aynı basıyoruz abi diyen adamlar var piyasada.
Orası öyle. İngiltere' de araç kullanan birisine 2 oluklu en kral lastiği versen istemez zira adam hep yağmurda kullanacak neredeyse. Hülâsâ ihtiyaca göre belirlenir lastik cinsi. Lastikçileri geçtim herhangi bir şekilde bir dükkan açan herkes o işin kopetanı sanıyor kendini. Lastikçilerin hâlâ %80' i yanak ölçüsünün ne veya nasıl olduğunu bilmezler. Yani 185/55 lastikle 235/55 lastiğin yanak ölçüsünün aynı olduğunu iddia ederler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
205 taban Nexen n8000 kullanıyorum, 4 adet sulama kanalı gibi kanal koymuşlar, geçenlerde sağlam bir birikintiye 80 le girdim ve anında frene bastım, kuru zemin gibi tak diye durdu, ne yüzme yaptı ne de birşey...ABS devreye girmeden durmanın farkını hissettirdi...

Çevrimdışı hkinali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar lastik konusu açılmışken arabamın üzerinde 215/45/16 bridgestone lastikler mevcut. karadenizde bulunduğumuz bölgedeki çukur kasis vsden dolayı her tümseği fazlası ile hissediyoruz. lastiklerin değişim vaktide yaklaştığından değiştirdiğiniz lastik olçüleri aynımı değişkenmi

gönlümden 205/55/16 geçiyor ancak aracı 3 cm yükseltmesi ve lastiğin sürtme ihtimalinden dolayı malesef eliyoruz.
195/50/16 yada 195/55/16 lastik düşünüyorum bu ölçüler nasıldır acaba

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkinali;568107
iyi günler arkadaşlar lastik konusu açılmışken arabamın üzerinde 215/45/16 bridgestone lastikler mevcut. karadenizde bulunduğumuz bölgedeki çukur kasis vsden dolayı her tümseği fazlası ile hissediyoruz. lastiklerin değişim vaktide yaklaştığından değiştirdiğiniz lastik olçüleri aynımı değişkenmi

gönlümden 205/55/16 geçiyor ancak aracı 3 cm yükseltmesi ve lastiğin sürtme ihtimalinden dolayı malesef eliyoruz.
195/50/16 yada 195/55/16 lastik düşünüyorum bu ölçüler nasıldır acaba

Diğer 2 ebat da önerilen değerleri aşıyor, sadece 195/50/16 ebat uygun size.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dun teslim aldigim aracta bridgestone turanza vardi ozellikle baktim nexen mi diye stepnesi nexen ama

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şaka maka hiç konuşmadık ama arabamın neden gürültülü olduğunu şimdi daha iyi anladım. 73 desibel nedir ya.