škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol bilgisayarı hatalı yakıt tüketimi verileri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarım litteye yakın eksik gösteriyor bende de artık 0,5 litre ekleyerek hesaplayacağım. Ayrıca bugün 7 litre benzin aldım ve gösterge uzun süre görmedi 15 km gittikten sonra o da yavaş yavaş yükseldi.

Çevrimdışı alikamaci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İkinci depo hesabımın sonuçlarını da sizlerle paylaşayım. Malum ilk yaptığım (uzun yol) depo hesabı ile yol bilgisayarı verileri arasında 1,6 litre/100km fark vardı. Şimdi Ankara'da şehiriçi kullanımda 350 km yol yaptım ve depo hesabı 5,8 litre, yol bilgisayarı 6,2 litre gösteriyor. Sanırım bu sefer hata payı makul düzeyde. Üçüncü ölçüm nasıl olacak ben de merak ediyorum.

Ayrıca (@09fabia) Semih Bey'in dediği gibi bende de yakıt göstergesi çok stabil değil. Mesela depoyu dolduruyorum uzun süre dolu gözüküyor sonra aniden bir çizgi azalıyor, sonra kontağı kapatıp araca tekrar binince bu sefer öncekinden daha çok gözüküyor vs.

Daha önce dizel araç hiç kullanmadım bu durum mazot tankındaki basınç vs. durumundan ötürü normal mi acaba?
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2015, 10:23:19 Gönderen: alikamaci »

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım benzinli hocam aynı durum bende de var dizel olmasıyla ilgisi olmaması lazım