škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Debriyaj gıcırdaması daja 1000 km de (videolu)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni konu açma gereği hissettim. Araç şuab 1200 km ve yağmur sonrası böyle oldu. Daha dağtusu 160 km yol gittim. Durduğumda bu sesi duydum. 1 gün sonra geçmişti fakat bugün dönüş sonunda 160 km yine, tekrar başladı. Daha 0 araçta böyle ses mi olur. Servise götürsem yağlayıp bırakacaklar. Debriyaj sistemine müdehaleyi zaten istemem ama bin km 90 model şahin gibi ses çıkması çok tuhaf. Yaşayanlar yağlama geçici çözüm diyor var mı böyle bir durum başına gelen.
Buda videosu;https://youtu.be/be1hyAvQgT8

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yagmurdan sona olmasi normal bi durum  debriyaj halati neticede acikta olan bi sistem dis muhafazasi korusada su girmesi muhtemel . Bi iki gune bisey kalmaz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;534530
Yagmurdan sona olmasi normal bi durum  debriyaj halati neticede acikta olan bi sistem dis muhafazasi korusada su girmesi muhtemel . Bi iki gune bisey kalmaz.

Aynen dediğiniz gibi düzeldi fakat. 160 km lik yoldan sonra tekrar başladı. Normal olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bence arabayı güzelce bi yıkatın. Ardına kurusun öyle birde bakın. Eğer hala devam ederse 1500 kontrolünde kesinlikle söyleyin bu durumu. Yağlasalar yarın olsa tekrar gidin baksınlar. Anormal bir durumsa çözüm bulunur. Fakat bunların servistede usta önünde tekrar etmesi gerekiyo. Yoksa bir sıkıntı yok şuan diyip müdahale etmezler.