škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI 90 Hp Manuel Yakıt Tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İlk defa bu kadar boş ve uzun yol yaptım. Seyahatimin 50 km şehir içi 70-77 km hız. Gerisi 90-99 km hızla şehir dışıdır. Yol bol miktarda hafif iniş çıkış içeriyordu. 4.6 litre ile vardığım yerden eve dönerken 5.0 litre oldu. Demekki dönüşte yokuş daha fazlaydı. Bu arada klima sadece 10 dk çalıştı. Arabanın fanını kullandım hep. Araçta 2 kişiydik ama rahat 170 kilo basıyoruz. Lastik basınçlarını kontrol bile etmedim ve araç 500 küsür km deyken bu yolculuk başladı. 10 km si mahalle içi anayol. 20 km si ışıklı ve kısmen açık yolda geçti. Yol iki şeritliydi bir miktarda sollamaya girip 110 lara çıktım. Genellikle yokuş yukarı oldu sollamalarım. Yol durumu akıcıydı fakat sağım ova solum göl bursa karacabey yolu. Rüzgar akışı fazla olan yol bu yol. Bilenler anlamıştır. Araba hantal gibi gelsede yakıt tüketimini hiçe sayıp gazladınız mı mükemmel performans veriyor. Fakat ben ekonomik ve hız sınırlarına uyarak sürüşümü gerçekleştirdim. Bu km tekte gidilmemiş olup yarı yolda 30 dakikalık bir ara söz konusudur. Edit: 25 km si 3 kişiydi :)
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2015, 21:59:15 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Baya bir aydınlatıcı olmuş arabanız yeni olmasına rağmen mükemmel sonuçlar rodaj süresi bitince bu yakıt tüketimi daha da düşecek tir demek ama daha ne kadar düsebilir ilerleyen zamanda yazarsanız takip edeceğim sizi 10 bin km den sonra bariz fark oldu benim arabamda 75 bg mpi kullanıyorum 5 litreye üzün yolda ulaşabildim ama ilk aldığım da 7 falandı

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süreli ortalamam

Bursa kocaeli git gel ve kocaeli ş.merkezinde biraz gezinti. Araçta toplam 240 kg ağırlığındaydık.

Dönüşte yol açıktı klima 2. Fanda açık 4.8 lt ile döndüm. 100 km nin üzerine hiç çıkmadım.
Buda şehir içi okula giderken yakaladığım ort. 70 km civarı hız ile açık bir trafikte neredeyse 0 trafik ışığı. Tek kişi klimasız.

Otobanda 140 civarı 6-7 litre arası birşey yakıyor. Şimdilik değerler bunlar umarım bir miktar daha düşer.

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
değerler gerçekten çok güzel. ben de 1.2 tsi 90 hp dsg kullanıcısıyım uzun yolda 100-110 km hızla 5.5 lt civarı yakıyor. babam da o hızlarda 5.9 lt yakıyor :D sanırım ben daha az fren kullanıyorum

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bütçem itibariyle 75 beygir hacback arabamı satıp 90 beygir sedan almak üzereyim 75 beygir arabamdan menunum fakat bagajım yetmiyor şuan ki tüketim ortalamam 6,5 genel en iyi trafikli 20 km yolculuk ortalamam 5,4lt yakıt 105 beygirde olsa 90 da olsa fazla değişmiyor gördüğüm kadarıyla benim merak ettiğim 90 beygir kullanım zevki nasıl al geç mi dersiniz yoksa alabilyorsan 110 luk mu al dersiniz

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;541485
Bütçem itibariyle 75 beygir hacback arabamı satıp 90 beygir sedan almak üzereyim 75 beygir arabamdan menunum fakat bagajım yetmiyor şuan ki tüketim ortalamam 6,5 genel en iyi trafikli 20 km yolculuk ortalamam 5,4lt yakıt 105 beygirde olsa 90 da olsa fazla değişmiyor gördüğüm kadarıyla benim merak ettiğim 90 beygir kullanım zevki nasıl al geç mi dersiniz yoksa alabilyorsan 110 luk mu al dersiniz

Elbet fark olacak ikisi arasında koskoca 20 bg var. Ancak 90lık da olsa 110luk da olsa sizin araçtan sonra fişek roket gibi gelicek. Çünkü turbo beslemeli motor olacaklar. Maximum torkunu 1500 devirde verip alt devirden itibaren akıcı bir sürüşleri olacak. Tavsiyem bütçeniz neye yetiyorsa onu alın

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bugün yakaladığım bir değer tabi park ederkenki 2 km lik yolda 3.9 litre ile kontağı kağattım.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?goto=newpost&t=32245

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;541883

Bugün yakaladığım bir değer tabi park ederkenki 2 km lik yolda 3.9 litre ile kontağı kağattım.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?goto=newpost&t=32245

hocam ekonominin dibine vurmuşsunuz tebrikler:gut:

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
75BG arabamla rekorum 4,6 ortalama ama yokuş aşağı yerler vardı tabiki o avantaj sağladı yol hava sıcaklığı arabadaki kişi sayısı ve trafik çok etken yani arabalarımız az yakıo o yeter :)

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben başka bir şeye takıldım. Bende 1.4 TDI var ama ekran görüntüsü daha farklı gibi. Puanlamanın olduğu kısım "drive green" diye ayrı bir bölümde diye hatırlıyorum.

Acaba yazılımlar mı farklı?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10786]rapidchi[/MENTION] sizinki atmosferik aslında. Lpg li tadından yenmez. Araçlarımız çok ağır değil hele birde benimki gibi turbolu motora sahipseniz torkun verdiği tat başka oluyor.
Fakat tasarruf biraz ayağınızda başlıyor. Aynı yol açıksa 4 litre de yakıyorum 5 litre de tamamen keyfime bağlı. Trafik varsa 6 da oluyor 7 de. Yokuşlu vs yerlere ve trafiğe girince 8 de oluyor. Genellikle tek kişi kullanıyorum ve araç aslında %10 eksik gösteriyor. Kalibrasyonu varsa bakıma girdiğimde yaptıracağım. [MENTION=12283]nedemeklazım[/MENTION] hocam güncelleme geldi. Bunun bahsi fabi 3 başlığında geçmişti. Benimki fabrika çıkkşlı günceldi.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yol bilgisayarında yüzde ona yakın Sanırsam yüzde 8 az gösteriyordu vagcom ile duzeldi

Alıntı yapılan: **SEMİH**;565645
[MENTION=10786]rapidchi[/MENTION] sizinki atmosferik aslında. Lpg li tadından yenmez. Araçlarımız çok ağır değil hele birde benimki gibi turbolu motora sahipseniz torkun verdiği tat başka oluyor.
Fakat tasarruf biraz ayağınızda başlıyor. Aynı yol açıksa 4 litre de yakıyorum 5 litre de tamamen keyfime bağlı. Trafik varsa 6 da oluyor 7 de. Yokuşlu vs yerlere ve trafiğe girince 8 de oluyor. Genellikle tek kişi kullanıyorum ve araç aslında %10 eksik gösteriyor. Kalibrasyonu varsa bakıma girdiğimde yaptıracağım. [MENTION=12283]nedemeklazım[/MENTION] hocam güncelleme geldi. Bunun bahsi fabi 3 başlığında geçmişti. Benimki fabrika çıkkşlı günceldi.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bursa Didim arası, 3 kişi klima 2 kademede en soğukta yol boyu açık.
Hız ise 110 dan aşağı düşmedi. 1.2 tsi 90hp

Biraz fazla gelse de sanırım koşullara göre fena değil. Şehir içi de bu değerleri yakalıyorum aslında enteresan geldi uzun yolda bu değerler.

Çevrimdışı viktor0619

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeren;538609
değerler gerçekten çok güzel. ben de 1.2 tsi 90 hp dsg kullanıcısıyım uzun yolda 100-110 km hızla 5.5 lt civarı yakıyor. babam da o hızlarda 5.9 lt yakıyor :D sanırım ben daha az fren kullanıyorum

100 -120 km hızda bağırma yapıyor mu araç acaba ?

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viktor0619;599867
100 -120 km hızda bağırma yapıyor mu araç acaba ?

Bağırmak mi... Araba yağ gibi akıyor 160 basan araba 110 da nasil bağırsin kardeş?